فصل تازه ‌فعالیت‌های سینمایی کانون پرورش فکری با تولید ۲۳ انیمیشن

فصل تازه ‌فعالیت‌های سینمایی کانون پرورش فکری با تولید ۲۳ انیمیشن
calendar یکشنبه 06 مرداد 1398 در 17:51
محمدرضا کریمی صارمی مدیرکل امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد تولید نزدیک به ۲۳ فیلم کوتاه انیمیشن در امور سینمایی کانون پرورش فکری به‌ زودی آغاز می‌شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تولید نزدیک به ۲۳ فیلم کوتاه انیمیشن در امور سینمایی کانون پرورش فکری به‌ زودی آغاز می‌شود که بیش از ۸۰ درصد آن آثار اقتباسی از کتاب‌های کودک و نوجوان است.

کارگردانی این آثار پویانمایی را جمعی از کارگردان‌های نام‌آشنای این عرصه و برخی استعدادهای جوان برعهده‌ دارند تا فصل جدیدی در فعالیت‌های سینمایی کانون شکل بگیرد.

محمدرضا کریمی صارمی مدیرکل امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اعلام این خبر گفت: البته سه کارگردان‌ جوان حوزه انیمیشن از این جمع تولید آثارشان را آغاز کرده‌اند و تلاش خواهیم کرد تا کار ساخت دیگر فیلم‌ها نیز به‌ نوبت آغاز شود.

کریمی صارمی افزود: با توجه به استقبال از انیمیشن‌های اقتباسی، ۸۰ درصد این آثار با اقتباس از کتاب‌های انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته خواهد شد تا مخاطبان را به مطالعه کتاب نیز تشویق کنیم.

مدیرکل امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد: بسیاری از کارگردان‌هایی که ساخت این فیلم‌ها را برعهده گرفته‌اند از چهره‌های مطرح حوزه انیمیشن و برگزیدگان جشنواره‌های مختلف داخلی و بین‌المللی هستند.

ساخت پویانمایی «انقراض» اولین فیلم بلند انیمیشن کانون به تهیه‌کنندگی حامد جعفری و کارگردانی هادی محمدیان با سرمایه‌گذاری مشترک کانون و گروه هنرپویا همچنان ادامه دارد و بابک نبی‌زاده نیز در مناطق جنوبی کشور در حال ساخت فیلم بلند سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» برای کانون است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/9014/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو