تشکر ایران درودی از افرادی که در راه‌اندازی موزه‌اش سهیم بودند

تشکر ایران درودی از افرادی که در راه‌اندازی موزه‌اش سهیم بودند
calendar چهارشنبه 01 خرداد 1398 در 17:20
ایران درودی هنرمند نقاش پیشکسوت پس از مراسم واگذاری زمین و افتتاح پروژه عمرانی موزه «ایران درودی» طی بیانیه‌ای از افرادی که در راه‌اندازی این موزه سهیم بودند، تشکر کرد.

مراسم واگذاری زمین و افتتاح پروژه عمرانی موزه «ایران درودی» پس از چهار سال سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت با حضور این هنرمند پیشکسوت، پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از هنرمندان و مدیران شهرداری تهران برگزار شد.

ایران درودی هنرمند نقاش پیشکسوت در یک بیانیه مراتب تشکر خود را اعلام کرده است که متن آن به شرح زیر است:

«سرانجام پس از چهار سال انتظار، سند حق بهره‌برداری از زمین شهرداری جهت ایجاد «موزه ایران درّودی» را طی مراسم باشکوهی از شهردار تهران جناب آقای پیروز حناچی دریافت کردم. موزه‌ای که اندیشه بنای آن ۴۹ سال پیش پس از انتشار اثر «نفت» در اکثر مطبوعات معتبر دنیا در من شکل گرفت، به این منظور آثار برگزیده خود را حفظ کرده و تا به امروز برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌ام.

به این‌ وسیله مایلم مراتب سپاس و حق‌شناسی خود را از تمامی انسان‌های فرهیخته و شریفی که از ابتدا در راه رسیدن به این هدف فرهنگی و میهن‌دوستانه مرا یاری بخشیده و همراهی کرده‌اند، ابراز دارم.

از ریاست شورای شهر تهران جناب آقای محسن هاشمی، ریاست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران جناب آقای حق‌شناس، جناب آقای خلیل آبادی، سرکار خانم دکتر خداکرمی و دیگر اعضای این کمسیون فرهیخته بسیار سپاسگزارم.

از شهردار محترم تهران جناب آقای دکتر پیروز حناچی، مدیرکل محترم دفتر وی آقای کاظمی و دیگر مدیران دفتر شهردار، همچنین از شهردار محترم منطقه ۶ تهران آقای دهداری‌پور بسیار سپاسگزارم.

همچنین بر خود لازم می دانم مراتب حق‌شناسی خود را از حمایتهای بی‌دریغ مدیرکل موزه‌های ایران جناب آقای دکتر کارگر، فخر معماری ایران جناب آقای جهانگیر درویش که طرح و نقشه موزه را به من هدیه کرده‌اند، ریاست محترم خانه هنرمندان ایران جناب آقای رجبی‌معمار و جناب آقای مصطفی معماری که در مدت این چهار سال لحظه‌ای مرا تنها نگذاشته و یاری کرده‌اند اعلام دارم. بی‌گمان اگر همراهی این عزیزان نباشد، این امر فرهنگی محقق نخواهد شد.

در پایان آرزو دارم خود شاهد افتتاح این موزه باشم و با تمام عشقم به این سرزمین کهن، آنچه را در بضاعت دارم در قالب این موزه به مردم شریف و صبور هم‌وطنم هدیه کنم. امیدوارم این هدیه ناچیزم در قلب‌هایشان جا بازکرده و مرکزی شود برای تجلی اندیشه، فرهنگ و هنر سرزمین مان.

با امید نور و بلور و روزهای مهربان زندگی

ایران درودی

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

تهران»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8892/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو