گفتگوی آینه نیوز با بهرنگ توفیقی کارگردان سریال موفق «پدر»

سال آینده برای شبکه نمایش خانگی سریال میسازم

سال آینده برای شبکه نمایش خانگی سریال میسازم
calendar شنبه 25 اسفند 1397 در 16:13
سه شنبه و در مراسم تقدیر از بهترینهای تلویزیون که در قالب جشنواره جام جم انجام شد، از سریال پرمخاطب «پدر» تقدیر شد.

ناصر قناعتی: کارگردان این سریال آقای بهرنگ توفیقی است که در سالهای اخیر جزو پرکارترین و موفق ترین سازندگان سریالهای پرمخاطب تلویزیونی بوده است. بهرنگ توفیقی که این روزها به شدت درگیر تولید یکی از سریالهای نوروزی تلویزیون است، در گفتگو با آینه نیوز درباره آخرین وضعیت تولید این سریال گفت: سریال نوروزی «بر سر دوراهی» را برای شبکه دو تلویزیون و برای پخش در نوروز ۹۸ آماده می کنیم. این سریال لوکیشن های مختلفی داشته و همچنان در حال فیلمبرداری آن هستیم و گروه تولید به طور تمام وقت در تدارک رساندن سریال برای پخش هستند. با توجه به زمان محدودی که تا زمان نمایش وجود دارد، بچه ها همه توان خود را میگذارند تا اتفاق خوبی به لحاظ کیفی بیفتد. البته تا زمان پخش، فیلمبرداری آن هم طول خواهد کشید و هنوز چند جلسه تا پایان تصویربرداری باقی مانده است.

بهرنگ توفیقی ادامه داد: سریال بر سر دوراهی مدل خودش را دارد و با کارهای قبلی فرق دارد. خودم تا به حال این شکلی کار نکرده بودم اگر چه باز هم همان مسیر فکری کارهای قبلی ام را دارد اما هر کار مدل و شرایط خاص خودش را می طلبد. در کل فکر میکنم سریال متفاوتی باشد و برای خودم هم تجربه خوبی است.

کارگردان سریال پدر در ادامه به آینه نیوز گفت: انشاء الله دنبال این هستم که قالب ها و مدیوم های دیگر را هم در آینده تجربه کنم. به هر حال کلا به سریال سازی علاقمند هستم و بیشتر از ساخت فیلم به دنبال سریال هستم اما باید دید چه شرایطی پیش می آید و شرایط چگونه رقم میخورد. جنس سریال سازی را ترجیح میدهم و فکر میکنم مخاطبان گسترده تری دارد. چند سال است که با سریالهای تلویزیونی شناخته شدم و برایم خوشایند بود که مردم سریالهایی که ساخته ام را پسندیدند.

توفیقی ادامه داد: انشاء الله سال آینده برای شبکه نمایش خانگی سریال میسازم و مقدمات تولید سریال سه جلد فراهم شده است. باید دید چه فضایی فراهم میشود و باید در انتظار جنس کار متفاوتی بود. اما من میخواهم این تجربه تازه را هم امتحان کنم. به طور حتم سریالهایی که برای تلویزیون ساختم، باعث شده که مردم با سلیقه من آشنا شوند و باید دید در یک موقعیت دیگر چه اتفاقی می افتد.

کارگردان سریال «مسیر انحرافی» در ادامه درباره محبوب ترین سریالهایش گفت: همه سریالهایی که ساختم را می پسندم و کار سختی است اگر یکی را انتخاب کنم. از سریال «انقلاب زیبا» به بعد مخاطبان هم بیشتر با کارهای من همراه شدند. خودم به شخصه به همه کارهایی که ساختم اعتقاد دارم. مخاطبان هم براساس سلیقه ای که دارند، هر کدام یکی از سریالها را بیشتر می پسندند. بعضی ها که اکشن دوست دارند، سریال «آمین» را می پسندند. بعضی ها هم سریال «زیر پای مادر» و «پدر» را بیشتر می پسندند. سریال «عقیق» هم جنس مخاطبان متفاوتی دارد. سریال «پشت بام تهران» هم طرفدارانی دارد. به هر حال تنوع فضاها باعث شده که جنس مخاطبان هم کمی متفاوت باشد. اما برای خودم که سازنده ام به دلیل زحمتی که کشیدم همه سریالهایم مهم هستند.

توفیقی در پاسخ به این سوال که نحوه حمایت مدیران تلویزیون از سریالها چگونه است، پاسخ داد: واقعیت این است که در سریالهایی که به تهیه کنندگی آقای حامد عنقا انجام میدهم چندان وارد شرایط تولید نمیشوم و همه تمرکزم در بخش فیلمبرداری و اجرایی کار است. تا به حال مشکل چندانی وجود نداشته و ما سعی کردیم براساس تعهدی که داریم کارمان را انجام بدهیم. تا به حال سه سریال با آقای عنقا در تلویزیون انجام دادم که همه آنها و به خصوص سریال پدر که چند ماه پیش پخش شد، مخاطب داشت و در جشنواره جام جم هم مورد تقدیر قرار گرفت.

کارگردان سریال عقیق درباره نحوه همکاری اش با سعید نعمت الله در چند سریال گفت: این سعادت را داشتم که با آقای سعید نعمت الله به عنوان فیلمنامه نویس همکاری کنم. ایشان نویسنده توانا و دیالوگ نویس خوبی است و تجربه خوشایندی بود که با هم همکاری کنیم. این تجربه مشترک من، آقای سعید نعمت الله و آقای حامد عنقا در چند کار نتیجه مثبت داشته و من از این همکاری ها کاملا رضایت دارم و امیدوارم که باز هم این همکاری ها تکرار شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8700/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو