گفتگوی آینه نیوز با رامتین خداپناهی بازیگر مطرح سینما و تلویزیون

برای من کارکردن در تلویزیون ارزشمند است

برای من کارکردن در تلویزیون ارزشمند است
calendar چهارشنبه 15 اسفند 1397 در 19:32
یکی از بازیگران فعال در طی چند سال متمادی، آقای رامتین خداپناهی است که در فیلمها و سریالهای زیادی بازی کرده و چهره شناخته شده و محبوب مردم به خصوص در سریالها است.

ناصر قناعتی: آخرین بار بازی «رامتین خداپناهی» در یک نقش متفاوت و در سریال پرطرفدار «بانوی عمارت» بود. این بازیگر پیشکسوت نظرات جالبی درباره تلویزیون و بازیگری در آن و نحوه مدیریت بر صدا و سیما دارد. خداپناهی درباره فعالیتهای اخیرش به آینه نیوز گفت: در این مدت چند فیلم و سریال بازی کردم که هنوز اکران نشده است. اما فکر میکنم سال آینده نسبتا سالی باشد که مردم من را زیاد در سینما و تلویزیون ببینند و امیدوارم مثل همیشه لطف مردم شامل حال ما شود.

بازیگر سریال بانوی عمارت درباره دلیل پرمخاطب بودن سریال بانوی عمارت و امکان تولید فصل دوم سریال گفت: تا به حال بطور جدی درباره تولید فصل دوم بانوی عمارت با من صحبت نشده و چندان در جریان جزئیات کار قرار ندارم و به نظرم تهیه کننده میتواند در این باره نظر قطعی بدهد. اما با توجه به اینکه مخاطبان خیلی از این سریال استقبال کردند، تولید فصل دوم سریال هم میتواند اتفاق خوبی باشد و مورد درخواست مردم باشد اما همه چیز به تیم تولید و تصمیم تلویزیون بستگی دارد که این آمادگی وجود داشته باشد.

بازیگر فیلم «ارتفاع پست» حاتمی کیا افزود: یکی از مواردی که نیاز است در سریالهای تلویزیونی وجود داشته باشد، برنامه ریزی است تا گروه تولید و بازیگران بدانند که در چه تاریخی و در چه کاری باید حاضر باشند و از قبل برنامه ریزی کرده و آمادگی لازم را داشته باشند. اما می بینیم که در کشورمان همه چیز در آخرین دقایق انجام میشود.

این بازیگر شناخته شده درباره دلیل توفیق سریال بانوی عمارت گفت: در این سریال همه چیز به خوبی در کنار هم قرار گرفت. هم متن خوبی توسط احسان جوانمرد، نویسنده سریال بانوی عمارت نوشته شد و هم کارگردانی خوبی آقای حمیدنژاد انجام دادند و هم اینکه کلیه عوامل سریال با همدلی و مشارکت مناسب توانستند به خوبی کار کنند. وقتی همه اجزای یک سریال در کنار هم به خوبی وحدت پیدا میکنند، خروجی کار تبدیل به اتفاق خوبی میشود.

رامتین خداپناهی درباره برخی نقدها درباره شباهت بانوی عمارت با سریال شهرزاد گفت: من سریال شهرزاد را ندیدم و نمیتوانم قضاوت کنم. ضمن اینکه دوران تاریخی هر کدام نسبت به هم متفاوت است. اما شنیده ام که شهرزاد هم سریال موفقی بوده است اما این دلیل نمیشود که دیگران از آن تقلید کنند. اگر چه تجربه نشان داده سریالهایی در تلویزیون یا شبکه نمایش خانگی مورد توجه مردم قرار میگیرند، که تاریخی باشند و درباره شرایط زندگی در برهه های مختلف تاریخی صحبت کنند. به نظرم شباهتی نباید باشد و آقای احسان جوانمرد هم به عنوان نویسنده بانوی عمارت در صفحه مجازی خود پاسخ این حرفها را دادند.

بازیگر «معصومیت از دست رفته» درباره سریال سازی در سالهای اخیر و تفاوتش با چند دهه پیش گفت: به نظرم کیفیت سریالها در مجموع تفاوتی نکرده و در کنار چند کار ضعیف، همیشه سریالهای خوبی در دوره های مختلف داشته ایم. مثلا سریالهای سربداران، سلطان و شبان، هزاردستان و در دهه های بعد سریالهایی که آقای حسن فتحی یا سیروس مقدم کار کردند، جزو سریالهای موفق بوده اند.

رامتین خدا پناهی در پاسخ به این سوال که آیا کارکردن در تلویزیون را تا چه حد ارزشمند میداند، به آینه نیوز گفت: شرایط کار در تلویزیون متفاوت است و نیاز است که سازندگان مجموعه های تلویزیونی این مدیوم و مخاطبانش را بشناسند. من به عنوان یک بازیگر هیچ تفاوتی میان سینما و تلویزیون و تئاتر و شبکه خانگی نمی بینم. برای من کارکردن در تلویزیون ارزشمند است. همانگونه که در مدیوم های دیگر هم سعی خود را برای بهترین بازی انجام میدهم. این که بخواهیم دسته بندی کنیم و بگوییم تلویزیون جزو کارهای دسته چندم است، کار درستی نیست. مهم کیفیت کاری است که عرضه میشود و در همین تلویزیون سریالهای خوبی ساخته شد.

این بازیگر شناخته شده درباره مدیریت در رسانه ملی گفت: امروزه شکل مدیریت در صدا و سیما با چند دهه پیش که محدودیت هایی وجود داشت کاملا فرق میکند. مدیر صدا و سیما باید به همه جوانب کار اشراف داشته باشد. الان چند هزار شبکه تلویزیونی در داخل و خارج از کشور در حال فعالیت هستند و جدا از سمت و سوی سیاسی شان، به دنبال جذب مخاطب بوده اند. متاسفانه نحوه مدیریت در صدا و سیما نیاز به یک بازنگری دارد. باید مخاطب امروز را شناخت و آثاری مناسب برای مخاطبان ایرانی تولید کرد. باید برنامه داشت و از هرگونه غفلت دوری کرد. به نظرم در زمان ریاست آقایان لاریجانی و ضرغامی اتفاقات بهتری افتاد و مدیریت بهتری حاکم بود. ما به یک مخاطب سنجی کارشناسانه برای تولید آثار موفق نیاز داریم. امروز شرایط سختی در جهان رسانه ها در حال اتفاق است و هر اشتباهی میتواند باعث از دست دادن مخاطب شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8655/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو