بازنگری در کنداکتور پخش شبکه یک/ نیاز به فضای تنفس داریم

بازنگری در کنداکتور پخش شبکه یک/ نیاز به فضای تنفس داریم
calendar یکشنبه 05 اسفند 1397 در 11:10
مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک سیما ضمن اشاره به تغییر رویکردهای این شبکه از رایزنی با معاونت سیما برای تغییرات اساسی در کنداکتور پخش این شبکه سراسری خبر داد.

مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک سیما در اشاره به ضرورت نوسازی در فرم و ساختار این شبکه تصریح کرد: شبکه یک نیازمند یک بازنگری جدی در کنداکتور است و این تغییر یکی از الزامات پیش روی شبکه یک است.

وی ادامه داد: شبکه یک از نظر جدول پخش با یکنواختی زیادی مواجه است، به‌طور مثال به دلیل تکثر بخش‌های خبری، امکان ابتکار عمل در جدول پخش وجود ندارد.

مدیر شبکه یک تصریح کرد: باید فضای تنفسی مناسب برای برنامه‌سازی ایجاد کنیم تا بتوان برنامه‌های متنوع با ذائقه مختلف برای مخاطب طراحی کرد.

زین‌العابدین درباره محدودیت کنداکتور برای تولید آثار جذاب و سرگرم‌کننده در شبکه نیز عنوان کرد: برنامه‌ریزی در این باره با شبکه نیست و باید در کنداکتور شبکه، بخش‌های خبر و آگهی بازرگانی در سطوح دیگری بازنگری شود.

وی با اشاره به پخش ۲ بخش خبری نزدیک به هم در کنداکتور روزانه شبکه اول اظهار کرد: در ساعت پیک پخش، بیشتر وقت به خبر ۱۹ و خبر ۲۱ و آگهی بازرگانی اختصاص دارد، بنابراین امکان جانمایی برنامه جدید وجود ندارد.

مدیر شبکه یک تصریح کرد: پیشنهاد ما به معاونت سیما این بوده که کنداکتور شبکه بازنگری شود. شبکه یک به‌عنوان شبکه ملی و رسمی، ترویج گفتمان انقلاب را در دستور کار دارد و در همین راستا تولید مستندهای فاخر متناسب با مأموریت و هویت شبکه یک در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان با اشاره به فعالیت جدید شورای اندیشه‌ورزی شبکه یک اعلام کرد: مسأله آینده‌پژوهی شبکه با توجه به گسترده شدن سپهر رسانه‌ای در کشور و همچنین ناظر بر متغیرهای جمعیت‌شناختی در دستور این شورا قرار دارد و امید داریم از درون این مباحث، پیشنهادات اجرایی پیش برنده‌ای استخراج شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8595/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو