گفتگوی آینه نیوز با غلامحسین لطفی بازیگر مطرح سینما

رضا عطاران یک بازیگر معمولی است

رضا عطاران یک بازیگر معمولی است
calendar پنجشنبه 25 بهمن 1397 در 17:13
سینمای ایران در طی سالهای مختلف فراز و نشیب های زیادی داشته و بازیگرانی بودند که در هر دوره ای تبدیل به گران ترین و معروفترین بازیگران شدند.

ناصر قناعتی: غلامحسین لطفی با چهره ای مشخص در سینما و تلویزیون طرفدارانی داشت و جزو فعال ترین بازیگران بود. او که سابقه کارگردانی هم دارد، چندی است با کهولت سن از حجم فعالیتهایش کم کرده است. لطفی که آخرین بار در فیلم «خفگی» ساخته فریدون جیرانی بازی کرده بود، انتقاداتی نسبت به وضعیت امروز سینما دارد. این هنرمند شناخته شده در گفتگو با آینه نیوز درباره کم کاری سالهای اخیرش گفت: پیشنهاداتی داشتم اما خودم یک کم سخت انتخاب میکنم و سعی میکنم فیلمی را برای بازی انتخاب کنم که ارزشی برای فعالیت داشته باشد. یک مشکل دیگر مربوط به مسائل مالی است و بعضی ها همان رقم 20 سال پیش من را پیشنهاد میدهند و این را به نوعی بی احترامی میشود گفت. به هر حال ما در گذشته فعالیتهای زیادی به عنوان بازیگر و کارگردان داشتیم و در تصویر مردم مانده ایم و حالا باید سعی کنیم که خاطره بدی را با انتخابهای اشتباه بوجود نیاوریم.

بازیگر پرطرفدار سالهای نه چندان دور سینما و تلویزیون با انتقاد از فضای امروز سینما گفت: نقد من به بی معرفتی بعضی از کارگردان هاست. یکسری بازیگر همیشه دور و بر کارگردانها هستند و همانها هم به کار دعوت میشوند اما اگر یک فردی بخواهد به خاطر سابقه ای که دارد، مستقل باقی بماند به بازی گرفته نشود. نقد من برای خودم نیست و منظورم پیشکسوتان هنر است که مورد توجه قرار نمیگیرند در حالیکه استعداد دارند.

غلامحسین لطفلی درباره مسائل پشت پرده سینما گفت: من اطلاعی از مسائل حاشیه ای ندارم. خودم تا به حال به هیچ دفتر سینمایی برای گرفتن نقش نرفتم و با هیچکس رابطه نداشتم تا به هر طریقی که شده بخواهم نقشی بگیرم. همیشه محترمانه منتظر بودم تا براساس توانایی ها و به شکل حرفه ای به من پیشنهاد همکاری شود. اعتقاد دارم اگر در یک روال حرفه ای یک کارگردان به یک بازیگر پیشنهاد کار بدهد، یعنی توانایی و استعداد او را درک کرده است و همین باعث همکاری بهتر و درک درست موقعیت دو طرف ماجرا میشود.

کارگردان قدیمی سینما درباره عدم فعالیت های اخیرش در این حرفه گفت: طرح هایی داشتم اما شرایط اقتصادی در سینما طوری شده که هر سرمایه گذاری جرات نمیکند وارد پروژه ای شود. البته من جدیدا سریالهای شبکه نمایش خانگی را که می بینم کارگردانها معمولا سابقه ای ندارند و مشخص است اینها براساس روابطی آمدند. من اهل این کارها نیستم اما همیشه آماده برای کار کردن هستم.

لطفی درباره شرایط امروز سینمای کمدی گفت: معمولا فیلمها را نمی بینم مگر اینکه در یک شرایطی بخواهم چند دقیقه ای ببینم. متاسفانه این فیلم و سریالها ارزشی برای دیدن ندارند. نه درام خوبی دارند و نه جذاب و کمدی هستند. هنرپیشه های سه و چهار را می آورند و به خاطر اینکه پول کمتری خرج کنند، افراد بی استعدادی را می آورند. متاسفانه در کشور ما هیچ چیز سر جای خودش نیست و افراد نالایق معمولا بیشتر مشتری دارند.

این بازیگر پیشکسوت که آثار زیادی را در سینمای کمدی کار کرده، درباره بازیگران پولسازی مثل رضا عطاران به آینه نیوز گفت: آقای عطاران هم چند سال است که مد شده. مثل ماشین هایی که مد میشود و خیلی چیزهای دیگر. بازیگری هم در سینمای ما هر زمان یک مد پیدا میکند وگرنه آقای عطاران بازیگر چندان بزرگی نیست و یک بازیگر معمولی است. البته من با ایشان کار کردم و مشکلی ندارم. اما اعتقاد دارم تماشاگران ما چون همیشه دنبال چیزی هستند، به یک بازیگر بیشتر توجه میکنند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8530/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو