گفتگوی آینه نیوز با پویا امینی، بازیگر شناخته شده تلویزیون و سینما

پیشنهادی را می پذیرم که ارزش داشته باشد

پیشنهادی را می پذیرم که ارزش داشته باشد
calendar شنبه 20 بهمن 1397 در 18:53
آنهایی که سریالهای خانوادگی چند سال پیش تلویزیون را دنبال میکردند، حتما چهره و نام پویا امینی را به یاد دارند.

ناصر قناعتی: جوان خوش چهره ای که در کنار پارسا پیروزفرو لعیا زنگنه جزو محبوب ترین جوانان مخاطب پسند تلویزیون بودند. هر کدام از این چهره ها بعد از گذشت چند سال حالا سرنوشت متفاوتی پیدا کردند و از بعضی ها مثل پویا امینی هم خبری و گفتکویی پیدا نشد. بازیگر سریالهای محبوب دو دهه پیش مثل «در قلب من»، «خط قرمز» و «خوش رکاب» در گفتکو با آینه نیوز درباره فعالیتهای اخیر خود صحبت کرد. «پویا امینی» در پاسخ به اینکه الان مشغول چه فعالیتی است، گفت: در حال حاضر مشغول بازی در نمایش «مرگ فیدل» در مجموعه تئاتر دیوار چهار هستم و چند اجرای موفق داشتیم. فعلا با توجه به اینکه رشته تحصیلی ام هم تئاتر بود، علاقمندم در تئاتر فعالیت داشته باشم و به نظرم در تئاتر شرایط خوبی برای بروز توانایی های یک بازیگر وجود دارد.

بازیگر سریال دلدادگان درباره پیشنهادات تلویزیونی و سینمایی اش به آینه نیوز گفت: پیشنهاد خیلی بوده است اما من پیشنهادی را می پذیرم که ارزش داشته باشد و اهمیت این را داشته باشد که با مردم مواجه شوم. بعضا نقشهایی که قبول نکردم چندان مطابق میل من نبود و در مواردی هم توافق انجام نگرفت.

پویا امینی به کم کاری خود در سالهای اخیر هیچ اعتقادی ندارد و درباره فعالیتهای این سالها به آینه نیوز گفت: من فکر میکنم کم کار نبوده ام و به انداره فعالیت داشتم. یک سریال و دو تئاتر و یک سینمایی در همین اواخر داشتم و باید یک اندازه ای وجود داشته باشد تا انرژی و وقت و تمرکز لازم را برای ایفای نقش داشته باشم. به نظرم اندازه و تعداد بازیها مهم نیست و مساله مهم کیفیت کارهایی است که باید انجام شود.

بازیگر نمایش مرگ فیدل درباره وضعیت تئاتر در سالهای اخیر گفت: تئاتر ما در حال یکسری تجربه ها است و با توجه به تعداد سالن هایی که در بخش خصوصی راه اندازی شده است، شرایط مناسبی برای فعالیت جوانان به وجود آمده است. در دورانی که ما دانشجو بودیم تعداد سالنهای تئاتر برای اجرا خیلی کمتر از الان بود و طبیعتا تعداد تئاترهایی که اتفاق می افتد حالا خیلی بیشتر و فعال تر شده است. اینها باعث شده که مخاطبان بیشتری در سالهای اخیر به تئاتر اقبال نشان بدهند و معمولا بعضی از اجراها به شکل تکمیل شده اجرا میروند و این نشان دهنده رشد تئاتر ما است.

پویا امینی ادامه داد: اتفاقات خوبی در حوزه تئاتر انجام شده است و مهمترینش استقبالی است که مردم از نمایشها به عمل می آورند. این نشان دهنده گرایش مردم به تئاتر است و اینکه دیگر فقط به سینما توجه نمیشود. البته حتما باید حمایت از کارهای جوانان انجام بشود تا شرایط مناسب برای کشف استعدادها که در تئاتر زیاد هستند، به وجود بیاید.

پویا امینی درباره برگزاری جشنواره تئاتر فجر گفت: به نظرم فستیوال ها در همه جا لازم است چون موجب زنده شدن و پویایی هنر میشود و اینکه مردم میتوانند از جدیدترین آثار اطلاع پیدا کنند. مخاطبان و به خصوص دانشجویان میتوانند با تماشای نمایشهای جدید با وضعیت تئاتر کشور آشنا بشوند. چه بسا در همین جشنواره فجر اتفاقاتی می افتد که سرنوشت کاری یک بازیگر یا دیگر عوامل را تغییر میدهد.

این بازیگر مطرح درباره برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و آخرین حضورش در این جشنواره ملی به آینه نیوز گفت: جشنواره فیلم فجر هم با توجه به قدمتی که دارد، مورد توجه مخاطبان بوده است و معمولا سالنهای سینما در زمان جشنواره کاملا پر میشود. جشنواره فجر باعث میشود که کارهای مختلفی در طی چند روز اکران شوند و میتواند حتی شرایط اکران یک فیلم را رقم بزند. من آخرین بار با فیلم بزرگمرد کوچک در جشنواره فجر حاضر بودم که چند سالی از آن میگذرد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8502/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو