نشست رسانه‌ای دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد

نشست رسانه‌ای دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد
calendar دوشنبه 08 بهمن 1397 در 11:20
نشست رسانه‌ای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت آغاز شد.

نشست رسانه‌ای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر صبح امروز دوشنبه ۸ بهمن ماه با حضور ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

در ابتدای این نشست «همراه اول» به‌عنوان حامی مالی اصلی جشنواره سی‌وهفتم معرفی و شاهین آرپناهی مدیرکل ارتباطات این اپراتور نکاتی را درباره این همکاری مطرح کرد.

در ادامه ابراهیم داروغه‌زاده دبیر این دوره از جشنواره فیلم فجر گفت: امسال در بخش سودای سیمرغ ۲۲ فیلم، بخش نگاه نو (کارگردانان فیلم‌اولی) ۱۰ فیلم، ۳ فیلم انیمیشن حضور دارند و سیمرغ مستقل برای فیلم مستند و کوتاه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بهترین فیلم از نگاه مردم هم مانند سال قبل به صورت اینترنتی و با رای مردم انتخاب می‌شود.

داروغه‌زاده تاکید کرد: در چهلمین سال انقلاب نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌ها را داریم که حقوق پخش آن به تهیه‌کنندگان پرداخت می شود. همچنین یک مراسم مهمانی به مناسبت چهلمین سال انقلاب داریم که شاهد حضور همه هنرمندانی که موفق به کسب سیمرغ در سال‌های گذشته شده‌اند، خواهیم بود.

امکان نمایش «آشغال‌های دوست‌داشتنی» در «فجر» نیست

داروغه‌زاده در بخش پرسش و پاسخ‌ها درباره‌ امکان نمایش محدود «آشغال‌های دوست داشتنی» برای اهالی رسانه در جشنواره عنوان کرد: این فیلم پروانه نمایش دارد ولی طبق قوانین جشنواره امکان حضور آن در جشنواره نبوده است. امیدواریم به زودی مشکل اکران آن حل و شرایط اکران آن فراهم شود.

وی درباره اینکه قرار بود سه فیلم از بخش نگاه نو به سودای سیمرغ راه پیدا کند اما دو فیلم به این بخش راه یافت هم اظهار کرد: در فرم فراخوان تعدادی برای این موضوع مشخص نکردیم این تعداد فیلم‌های اول که در بخش سودای سیمرغ می‌توانند راه پیدا کند، بستگی به تشخیص هیات انتخاب داشت که امسال تشخیص دادند دو فیلم باشد. این اختیار هیات انتخاب است.

رزروی‌ها برای «نمایش خارج از مسابقه‌» باید درخواست بدهند

داروغه‌زاده درباره بخش خارج از مسابقه هم گفت: باید بگویم ما تعدادی از فیلم‌ها را بعنوان رزرو معرفی کرده‌ایم و آن‌ها برای حضور در بخش خارج از مسابقه باید درخواست بدهند ولی عموم فیلمسازان دوست دارند در بخش مسابقه حضور داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا فیلمی در موضوع چهل سال انقلاب در این دوره از جشنواره حضور ندارد هم گفت: سینمای ایران یکی از مهمترین دست آورد انقلاب اسلامی است کدام حوزه را سراغ دارید که تا این حد موفق باشد و همزمان با اتفاقاتی که در جامعه و خارج از کشور رخ می‌دهد همراه باشد؟ انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود و سینمای ما نیز یک اتفاق فرهنگی است. سینمای بعد از انقلاب، مرهون امام و انقلاب بود و امام خمینی(ره) گفت ما مخالف سینما نیستیم، مخالف فحشا هستیم و همین مساله سبب شد تا فحشا از سینما خارج شد و سینمای امروز تبدیل به افتخار در دنیا شود.

جشنواره سی‌وهفتم رئیس هیات داوران ندارد

دبیر جشنواره سی‌وهفتم درباره بخش داوری عنوان کرد: ما رییس هیات داوران نداریم و حرف آخر را هم هیچ فردی نمی‌زند. رای هیات داوران به‌صورت اجتماعی است و اگر در مورد ویژه‌ای نتوانند به اجماع برسند با نظر اکثریت خودشان مواجه می‌شوند. همیشه نمایش فیلم‌ها زودتر برای داوران آغاز می‌شود تا آرای دقیق را اعلام کنند و این موضوع تفاوتی با سال‌های گذشته نداشته است‌.

داروغه‌زاده همچنین گفت: امسال چند مسابقه فوتبال هم داریم و امیدوارم فینال را ببریم بنابراین اگر به فینال برویم در سالن رسانه ها تمهیدی اندیشیده می‌شود تا فوتبال را با هم ببینیم.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8440/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو