گفتگوی آینه نیوز با حبیب اسماعیلی تهیه کننده قدیمی سینما

فیلمها نمایش زیادی در جشنواره فجر نداشته باشند

فیلمها نمایش زیادی در جشنواره فجر نداشته باشند
calendar یکشنبه 30 دي 1397 در 17:39
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به عنوان بزرگترین رویداد هنری کشور در راه است و رسانه ها و سینماگران و اهالی مختلف سینما آماده میشوند تا در این جشن مهم شرکت کنند.

 

ناصر قناعتی: امسال به دلیل تقارن جشنواره با چهل سالگی انقلاب اسلامی، جشنواره فجر اهمیت بیشتری دارد و برای همین لازم است تا درباره جشنواره و فیلمها صحبت شود و در زمان برگزاری جشنواره هم درباره کیفیت فیلمها و نحوه برگزاری اش نقد شود. یکی از افراد قدیمی و شناخته شده سینمای ایران که به عنوان بازیگر از دهه شصت در جشنواره فجر حاضر شد و بعدها تهیه کننده و پخش کننده فیلمهای مهم و پرفروشی مثل من سالوادور نیستم و اکسیدان شد، حبیب اسماعیلی است. او در گفتگو با آینه نیوز درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: من امسال در جشنواره فیلم فجر فیلمی ندارم و کلا فیلمی را تهیه و پخش نکرده ام. اما در هر صورت جشنواره فجر برایمان مهم است چون جشن ملی ما است و ما نسبت به آن خاطره داریم و هر ساله در بهمن ماه در این جشنواره شرکت کردیم. حالا یا فیلم داشتیم یا به عنوان علاقمند و مخاطب در جشنواره حاضر بودیم. امیدوارم جشنواره امسال هم به خوبی و با کیفیت بالا برگزار شود و مشکلی برای اهالی رسانه و فیلمسازان به وجود نیاید و بتوانند به خوبی فیلمها را ببینند.

این تهیه کننده پیشنهاداتی برای برگزاری بهتر جشنواره فیلم فجر داد و به آینه نیوز گفت: به نظرم باید کاری کنند که تعداد سینماها زیاد نشود و فیلمها نمایش زیادی در جشنواره فجر نداشته باشند. یک مقداری باید تلاش شود که فیلمها بیشتر در اکران دیده شوند. این نظر من است که دیده شدن زیاد فیلمها در جشنواره باعث میشود که دیگر اشتیاق اکران عمومی از بین برود و همه چیز به جشنواره خلاصه شود.   در دنیا هم انقدر نمایش در جشنواره های مهم پیش نمی آید. یکسری محدودیتها باید باشد و به نظرم اکران اصلی را باید برای تماشاگران سینما در زمان اکران عمومی فیلمها بگذارند.

وی ادامه داد: باید جشنواره برای اهالی رسانه و دست اندرکاران باشد اما مردم هم علاقه دارند و دیدیم که چه استقبالی هم از فیلمها در جشنواره میشود. اما این از شور اکران عمومی فیلمها کم میکند و تبعات دارد و به نظرم هر چه تعداد نمایش کمتر باشد، بهتر است. همین که چند نمایش محدود داشته باشد و فیلمها در جشنواره فجر رونمایی شود کافی است و نمایش زیاد یک فیلم به نظرم ضرورتی ندارد.

حبیب اسماعیلی درباره نظر بعضی از سینماگران مثل کمال تبریزی که پیشنهاد داده بود، بعضی از فیلمها در جشنواره حاضر نباشند، گفت: من مخالف جشنواره فجر نیستم و طرفدار آنهایی نیستم که میگویند فیلم را به جشنواره ندهیم. این که سینماگران نباید فیلمهای خود را به جشنواره بدهند خوب نیست چون جشنواره ملی ما است و باید همه به برگزاری آن کمک کنند. من خودم اگر فیلم آماده ای داشتم حتما به جشنواره فجر میفرستادم.

این تهیه کننده درباره شرایط پخش و اکران فیلمها و اینکه چه فیلمهایی بیشتر مورد استقبال مردم قرار میگیرد، گفت: مهم این است که فیلم خوبی ساخته شده باشد و فرقی ندارد که جدی یا کمدی باشد. مگر مغزهای کوچک زنگ زده این همه نفروخت. خیلی از سالها هم داشتیم که فیلمهای جدی مثل آژانس شیشه ای، می خواهم زنده بمانم و جدایی نادر از سیمین خیلی فروختند. پس لازم نیست که برای پرفروش بودن فقط فیلم کمدی ساخته شود. به نظرم همه نوع فیلم در همه ژانرها لازم است. الان مردم بیشتر فیلمهای کمدی را می پسندند اما عکس این هم ثابت شده و هر فیلمی اگر خوب ساخته شود، تماشاگر هم خواهد داشت.

وی افزود: من برای مردم فیلم می سازم و هر فیلمنامه ای که برای مردم جذابیت داشته باشد را تولید میکنم. حالا ممکن است کمدی یا اجتماعی یا هر چیز دیگری باشد. مهم این است که فیلم خوبی ساخته شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8382/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو