گفتگوی آینه نیوز با امیر مهدی پوروزیری، کارگردان سریال تلویزیونی مینو

عوامل سریال مینو علاقه ای برای ورود به حاشیه ندارند

عوامل سریال مینو علاقه ای برای ورود به حاشیه ندارند
calendar یکشنبه 23 دي 1397 در 19:55
سریال مینو جدیدترین مجموعه تولیدی سازمان اوج بود که از شبکه یک سیما به کارگردانی امیر مهدی پوروزیری ساخته و پخش شد.

این سریال بعد از مدتها زندگی قهرمانان را به تصویر در آورد. زندگی شخصیتهایی به نامهای مینو، عماد و رضا از پیش از انقلاب تا دوران دفاع مقدس که نویسنده و کارگردان سعی کرد تا در یک زمان فشرده به چند سال از دوران حساس کشورمان بپردازد. امیر مهدی پوروزیری، کارگردان سریال تلویزیونی «مینو» درباره شرایط ساخت این سریال به آینه نیوز گفت: ما براساس فیلمنامه مدونی که درباره بخشی از تاریخ معاصر بود، تولید سریال مینو را شروع کردیم و میدانستیم که با توجه به مقاطع حساسی که انتخاب کردیم با کار دشواری مواجه خواهیم بود اما همه تلاش تیم تولید این بود که هر چه بیشتر یک روایت قابل درک برای مردم بسازیم، هر چند نسل گذشته به خوبی با شخصیتهای این سریال آشنا هستند و فاصله زمانی خیلی دوری هم نرفتیم. با این وجود با توجه به اینکه باید همه سعی خود را برای قصه گویی به کار می بردیم، نیاز بود تا ضمن توجه به وقایع تاریخی، بتوانیم به اصل درام هم پایبند باشیم.

کارگردان جوان سریال مینو با اشاره به استقبال مخاطبان گفت: فقط من درباره این استقبال نمی گویم و آمارهای رسانه ملی و بازخوردهای فضای مجازی نشان میدهد که مردم این سریال را دنبال کردند و علاقه دارند. به نظرم جلب رضایت مخاطبان در شرایط امروز خیلی مشکل شده است و گروه سازنده باید حواسشان جمع باشد که به خوبی قصه را روایت کنند و شخصیتها را به شکلی معرفی کنند که تماشاگر علاقمند به پیگیری سریال بشود و نکته جالب وقتی است که ما یک اثر مفرح یا کمدی نداشته باشیم بلکه در طول داستان با اتفاقات تلخی هم همراه باشیم.

امیر مهدی پوروزیری در ادامه گفتگو با آینه نیوز درباره میزان استقبال مخاطبان امروزی از کارهای دفاع مقدسی و انقلابی گفت: به نظرم اگر همه چیز سر جای خودش باشد و هدف مشخصی برای داستان پردازی داشته باشیم، میتوانیم در هر موضوعی موفق باشیم. کارهای دفاع مقدس و مقطع انقلاب اسلامی میتواند مخاطبان زیادی داشته باشد و تاریخ سینما و سریال سازی ما نشان داد که اگر کاری کیفیت خوبی داشته باشد، حتما مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

کارگردان مینو در پاسخ به اینکه دلیل عدم وجود حاشیه در میان بازیگران و عوامل سریال مینو چه چیزهایی بوده است، گفت: من در زندگی شخصی هم آدمی نیستم که وارد حواشی بشم و شخصیتم این شکلی نیست و همین مساله در زمان تولید و پخش سریال مینو هم به وجود آمد. عوامل سریال مینو علاقه ای برای ورود به حاشیه ندارند. خوشبختانه ما در این مدت هیچ حاشیه و جنجالی نداشتیم و همه وقت خود را صرف انجام یک کار مفید گذاشتیم.

پوروزیری در پاسخ به اینکه عدم وجود حاشیه باعث دور شدن از رقابت رسانه ای در مقابل دیگر سریالها نخواهد شد و باعث نمیشود که سریال دیده نشود، هم گفت: اگر قرار است به این شکل دیده شویم که ارزشی ندارد. من فکر میکنم اگر کاری درست ساخته شود در طول زمان ماندگار خواهد شد و این مهمتر از هیاهوی چند روزه می باشد. سریال مینو تلاش کرد که یک کار مفید و با کیفیت بسازد و خوشبختانه مردم هم نشان دادند که به خوبی به ارزش کار درست پی می برند.

کارگردان سریال مینو درباره شرایط همکاری اش با مجموعه اوج گفت: انصافا بچه های اوج خیلی کمک کردند و ما هیچ مشکلی در زمان تولید کار نداشتیم. همه چیز به شکل حرفه ای طی شد و من هم مختار بودم که براساس قصه و فیلمنامه کار را به پیش ببرم. در نهایت به آنچه میخواستیم تا حد زیادی رسیدیم و رضایت مخاطبان بهترین نتیجه ای است که هر گروه سازنده ای میتواند کسب کند.

وی درباره اینکه سریالهای جدید تا چه میتوانند موفقیت سریالهای قدیمی و خاطره انگیز را که هنوز پخش میشوند، تکرار کنند گفت: من هم طرفدار بعضی از سریالهای قدیمی هستم اما واقعیت این است که مردم ما خیلی به مسائل نوستالژیک و کارهای قدیمی علاقه دارند و بخشی از این استقبال هم به همین خاطر است وگرنه الان سریالهایی تولید میشود که به لحاظ کیفیت چیزی از قدیمی ها کم ندارند و زمان میتواند این را ثابت کند که خیلی از همین سریالها در چند سال آینده همچنان مخاطب خود را خواهند داشت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8319/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو