مجتبی راعی در گفتگو با آینه نیوز:

منتظر بودجه برای ساخت سریال هستیم

منتظر بودجه برای ساخت سریال هستیم
calendar شنبه 22 دي 1397 در 11:07
یکی از کارگردانهایی که همیشه با صراحت درباره مسائل و مشکلات سینما صحبت میکند.

ناصر قناعتی: مجتبی راعی است که جزو سینماگران باسابقه و شناخته شده سینما است و در جشنواره های مختلف مثل جشنواره فیلم فجر داوری کرده است. راعی که گلایه های زیادی درباره شرایط امروز سینما دارد، با کنایه و انتقاد درباره وضعیت امروز سینمای ایران به آینه نیوز گفت: همه چیز عالی است! در خانه کس است همین یک جمله بس است. الان همه چیز رو به گیشه شده و با این شرایط دیگر شرایط سینما مشخص است.

مجتبی راعی در این چند وقت اخیر همه وقتش را صرف نوشتن فیلمنامه و آمادگی برای تولید یک سریال تلویزیونی کرده است. این کارگردان مطرح سینما در این باره به آینه نیوز گفت: در این مدت در خانه نشستم و فیلمنامه یک سریال تاریخی به اسم «جشن سر برون» را آماده کردم. این یک سریال تاریخی و طولانی است که جزئیات زیادی دارد و به نظرم شرایط تبدیل شدن به یک کار بزرگ و پرمخاطب را دارد به شرطی که مورد حمایت قرار بگیرد. البته خوشبختانه تا به حال مسئولان تلویزیون هم از این طرح و فیلمنامه استقبال کردند و آمادگی خود را برای تولید این سریال تاریخی نشان دادند.

کارگردان فیلم سینمایی «عصر روز دهم» درباره شرایط امروز سریال جشن سربرون به آینه نیوز گفت: فیلمنامه این سریال آماده شده و صحبت ها هم انجام شده و همه چیز کاملا حل شده و ما آماده برای شروع مرحله تولید هستیم. اگر بودجه فراهم شود همین امسال تولید را شروع میکنیم و مشکلی از این بابت نداریم.

مجتبی راعی درباره خلاصه داستان و جزئیات این سریال تاریخی گفت: با توجه به اینکه هنوز به بودجه لازم نرسیدیم نمیخواهم زیاد درباره جزئیات صحبت کنم چون الان پروژه به خاطر بودجه متوقف مانده است و امیدواری ما این است که هر چه زودتر بودجه کامل این سریال فراهم شود. این سریال برایم اهمیت خاصی دارد و میتواند به بخشی از تاریخ و فرهنگ کشورمان توجه نشان بدهد. به نظرم ما نیاز داریم که جوانب تاریخی و گوشه های فرهنگی این سرزمین را برای نسل جدید و برای افرادی که تاریخ را فراموش کردند نشان بدهیم و جشن سربرون با توجه به اینکه به فرهنگ اقوام و به خصوص عشایر توجه دارد، میتواند ظرفیت خوبی برای یک درام تاریخی را داشته باشد. دوران مشروطه بخش مهمی از تاریخ کشورمان است که نیاز است بیشتر درباره اش صحبت شود و سریال میتواند فضای مناسبی برای طرح این دوران باشد.

کارگردان فیلم سینمایی ترنج در پاسخ به اینکه سریال جدید چه تشابه و تفاوتی با این فیلم و دیگر آثار سینمایی وی دارد به آینه نیوز گفت: این سریال تاریخی است و مربوط به دوران مظفرالدین شاه و مشروطه خواهان است و کاملا با فیلم ترنج تفاوت دارد اما اسم سریال اشاره به یک بخش از قالیبافی دارد که پس از اتمام کار قالیبافی به بریدن قالی از دار قالی اقدام میکنند و این مرحله معروف به جشن سربرون است. اما این سریال تاریخی است و با فیلمهایی مثل ترنج که قبلا ساختم فرق دارد اما حتما نوع نگاه و فیلمسازی من در این کار هم خواهد بود.

مجتبی راعی با اظهار امیدواری نسبت به تامین بودجه از سوی مدیران تلویزیون، اضافه کرد: تا الان 10 قسمت سریال آماده اجرا است و فقط منتظر بودجه هستیم که کار را تکمیل کنیم. ما دنبال بودجه خیلی زیادی نیستیم و فقط میخواهیم که امکانات و شرایط تهیه این سریال فراهم شود و امیدواریم که این سریال به مرحله تولید برسد تا بتوانیم یک کار آبرومندانه برای مردم بسازیم.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8294/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو