گفتگوی آینه نیوز با سیدمسعود اطیابی کارگردان فیلم سینمایی تگزاس

همه فیلم های مفرح استراتژیک هستند

همه فیلم های مفرح استراتژیک هستند
calendar چهارشنبه 19 دي 1397 در 10:54
یکی از فیلمهای پرفروش امسال، «تگزاس» ساخته سیدمسعود اطیابی است که چند روز پیش به شبکه نمایش خانگی آمد.

ناصر قناعتی: این کارگردان شناخته شده و معروف سینمای ایران که کارهای اجرایی هم در زمینه تهیه کنندگی انجام داده است، در گفتگو با آینه نیوز درباره لزوم ساخت فیلمهای کمدی در سینمای ایران گفت: من اعتقاد دارم اگر بخواهیم یک ملتی را پیروز و سرپا نشان بدهیم باید به فیلمهای کمدی توجه کنیم. کمدی این جنبه را دارد که تصویر خوبی از حضور انبوه مردم در جامعه نشان بدهد.

کارگردان فیلم خروس جنگی ادامه داد: فقط نباید به فیلمهای جدی و جنگی فیلمهای استراتژیک گفت. به نظرم فیلمهای کمدی هم میتوانند استراتژیک باشند چون فیلمهایی هستند که میتوانند در هر دوره ای نیاز مخاطب خود را تامین کند. این فیلمها میخواهند سیاهی و غم را به شکل دیگری نشان دهند و شادی مردم را به جهان نشان دهند. همه فیلم های مفرح استراتژیک هستند اما الان متاسفانه یک جو خطرناکی علیه فیلمهای کمدی راه افتاده است و بیخود به این فیلمها حمله میکنند. دلیلش این است که دشمن دارد از وجود فضای مفرح برای مردم میترسد و برای همین جاسوسهایش را می فرستد و به طور حتم ستون پنجم دشمن دنبال ضربه زدن به جریانهای فرهنگی است که پیروزی و اقتدار ملت را نشان میدهند و به همین دلیل شاهد یکسری حملات زشت به فیلمهای کمدی هستیم.

کارگردان تگزاس افزود: قطعا وقتی ستون پنجم به فیلمهای کمدی آنهم با لحن های خیلی وحشتناک و سخیف و واژه های زشت و زننده حمله میکند، نشان میدهد که این نوع سینما دارد موفق عمل میکند و امیدوارم مسئولان هم بفهمند که دشمن در پوشش های مختلف نفوذ میکند و حتی گاهی این افراد به دروغ خود را انقلابی و موجه نشان میدهند اما میخواهند بین مردم و حاکمیت و رهبری فاصله بیندازند. اینها میخواهند کاری کنند که جامعه متشنج شود و مردم از آرمانهای خود دست بکشند و به نظرم این حمله دشمنان به فرهنگ کاملا برنامه ریزی شده است. اما آنها موفق نمیشوند و ملت نمیگذارد که اینها سود ببرند. فیلمهای کمدی مردم را سرپا نگاه میدارند و ایجاد اجتماعات شاد چیزی است که دشمن نمیخواهد در ایران به وجود بیاید.

کارگردان فیلم «تگزاس» در پاسخ به اینکه چه پیشنهاداتی برای برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر دارد، به آینه نیوز گفت: الان دیگر جشنواره جنبه بین المللی اش را ازدست داده و به نظرم بعد از تفکیک بخشهای ملی و بین المللی دیگر جشنواره اعتبار جهانی ندارد و این کار اشتباهی از سوی مسئولان بوده است. در آن شرایط فیلمهای ایرانی بهتر دیده میشدند و شانس حضور جهانی داشتند اما الان این شانس فقط به 2،3 فیلم در بخش بین المللی داده میشود و به همین دلیل دیگر انگیزه شرکت در جشنواره کم شده است. به نظرم صحبت آقای کمال تبریزی درباره جشنواره فجر کاملا درست بود و خود من دیگر خیلی به جشنواره فجر فکر نمیکنم.

اطیابی دلیل عدم اکران فیلم «ماه گرفتگی» با وجود حضور در جشنواره فجر را وضعیت نامناسب اکران دانست و گفت: حضور در جشنواره فجر به جای اینکه به فیلمها برای رسیدن به شرایط بهتر کمک کند فقط باعث به وجود آمدن یکسری آفتها از جانب رسانه های زرد و تندرو میشود. این رسانه ها فقط فیلمها را می بینند و زمینه سانسورهای بیحق را ایجاد میکنند و به همین دلیل است که فیلمسازان علاقه ای ندارند که فیلم های متفاوت خود را به جشنواره بیاورند. البته فیلم ماه گرفتگی انشاء الله در سال 98 اکران خواهد شد.

مسعود اطیابی درباره شرایط توزیع فیلم تگزاس در شبکه نمایش خانگی گفت: به نظرم استقبال مردم در این چند روز نشان میدهد که تگزاس در شبکه نمایش خانگی هم خیلی مورد استقبال قرار گرفته است. مردم این فیلم را دنبال میکنند چون فیلم سالم و مفرحی است و برای مردم لازم است. به نظرم همین که یکسری بیخود به فیلم تگزاس حمله میکنند نشان میدهد که این فیلم خوب عمل کرده و توانسته ملت ایران را پیروز نشان دهد.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8271/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو