آدم‌ها آن چیزی نیستند که نشان می‌دهند/ تئاتر و تبدیل آن به تجارت

آدم‌ها آن چیزی نیستند که نشان می‌دهند/ تئاتر و تبدیل آن به تجارت
calendar شنبه 15 دي 1397 در 09:04
کارگردان نمایش «مصاحبه» که قرار است از ۱۶ دی در تالار ناصرخسرو دانشگاه تهران روی صحنه برود، اظهار کرد که تم اصلی نمایش این است که آدم‌ها چیزی نیستند که در نگاه اول نشان می‌دهند.

محمدرضا فهمیزی کارگردان نمایش «مصاحبه» درباره اجرای این اثر نمایشی،گفت: قرار است نمایش «مصاحبه» را از روز یکشنبه ۱۶ دی به مدت ۳ هفته در تالار ناصرخسرو دانشگاه تهران روی صحنه ببریم. این اثر نوشته جویس کرول اوتس است که جزو مجموعه‌ای از چند داستان و نمایشنامه از این نویسنده زن آمریکایی است که هنوز در ایران منتشر نشده است.

وی با اشاره به اینکه این اولین تجربه کارگردانی وی در عرصه تئاتر است، افزود: پیش از این ۴ اثر را در قالب نمایشنامه خوانی و اجراخوانی روی صحنه برده بودم و یک فیلم کوتاه داستانی و یک فیلم مستند داستانی نیمه بلند نیز ساخته ام و اجرای نمایش «مصاحبه» اولین تجربه کارگردانی من در به صحنه بردن یک اثر نمایشی است.

فهمیزی درباره ویژگی‌های نمایشنامه «مصاحبه» برای به صحنه بردن، توضیح داد: «مصاحبه» یک اثر تک پرده‌ای با ۳ بازیگر است که تم اصلی آن درباره این است که آدم‌ها آن چیزی نیستند که در نگاه اول به نظر می‌رسند و ما فکر می‌کنیم. این تم برای من خیلی مهم بود زیرا در فیلم کوتاهی هم که ساختم همین تم را مدنظر قرار داده بودم و در کارهای بعدی ام هم وجود خواهد داشت.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه «مصاحبه» را به شیوه کلاسیک اجرا می‌کند، درباره دلایل انتخاب تالار ناصرخسرو اظهار کرد: متأسفانه این تبدیل به واقعیت شده که تئاتر برای سالن‌های خصوصی شکل تجارت پیدا کرده و اگر اثری در آن‌ها اجرا می‌شود باید دارای چهره‌های شاخص و مطرح بازیگری باشد. ضمن اینکه برآورده کردن شرایط مالی سالن‌های خصوصی برای گروه ما که دوستانه دور هم جمع شدیم، امکانپذیر نیست.

وی در پایان سخنان خود تأکید کرد: ما برای اجرای نمایش «مصاحبه» بیشتر به مخاطب دانشجو فکر می‌کنیم و به همین خاطر طی ۳ هفته اجرا بلیت نمایش با ۵۰ درصد تخفیف در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. ضمن اینکه دسترسی به تالار ناصرخسرو برای دانشجویان راحت‌تر است البته این موضوع به معنای آن نیست که مخاطبان دیگر مدنظر ما نیستند.

عباس ستارزاده، اشکان نجاتی، نیکا خسروآبادی و فرحناز اصغری سرابی بازیگران نمایش «مصاحبه» هستند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8236/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو