محمدرضا اسلاملو در گفتگو با آینه نیوز:

آیا جشنواره فجر واقعا برای انقلاب است؟

آیا جشنواره فجر واقعا برای انقلاب است؟
calendar سه شنبه 11 دي 1397 در 11:36
جشنواره فیلم فجر نزدیک است و همه حواسها به سمت این جشنواره است اما واقعا این جشنواره چقدر در راستای نام انقلاب اسلامی حرکت میکند.

ناصر قناعتی: محمدرضا اسلاملو، کارگردان قدیمی و متعهد انقلاب اسلامی ایران در گفتگو با آینه نیوز در این باره حرف میزند. اسلاملو فارغ التحصیل فیلم و تلویزیون از کالج ارتباطات دانشگاه تگزاس آمریکا است و سابقه همکاری با گروه تلویزیونی جهاد سازندگی و سپاه پاسداران و حوزه هنری را دارد. این کارگردان سینما درباره وضعیت امروز فرهنگ و هنر گفت: وقتی نخبه ها و افراد متعهد در این جامعه خانه نشین میشوند باید منتظر هر اتفاق بدی بود. متاسفانه فرهنگ و هنر در مسیر بدی رفته است. این مملکت براساس نورانیت اسلام شکل گرفته اما در کدام اثر هنری یا رویداد فرهنگی این نورانیت را می بینیم. بالاخره خدایی وجود دارد و از همه چیز آگاه است و از نیت آدمها آگاهی دارد.

وی افزود: با شعار نمیشود همه چیز را اداره کرد. باید کار کرد و دنبال بهانه نبود. خودمان و وجدانمان را که نمیتوانیم گول بزنیم. بعضی جشنواره ها هستند که فقط برگزار میشوند و تکرار مکررات هستند و هیچ اتفاق جدیدی نمیسازند. من به این رویدادهای بی فایده نقد دارم. فیلمهای سطحی و تکراری بدون هرگونه تاثیرگذاری پخش میشود و بودجه بیت المال هدر می رود اما در آخر هیچ فایده ای برای مردم ندارد. مثلا جشنواره فجر چقدر تاثیرگذار بوده است؟

این سینماگر انقلابی در ادامه گفت: فیلمهای ارزشی و انقلابی ما در کشور چند تا است؟ فیلمهایی که به مخاطب واقعی خود احترام میگذارد و برایش ارزش قائل میشود. فیلمهایی که تماشاچی در آن بماند و وقتی از سالن بیرون می آید فیلم او را درگیر کند. جای فیلمهای مهدوی، رحمانی، آخرالزمانی در سینمای ایران خالی است. فیلمهایی که مخاطب را به سمت نور هدایت کند. انسانی که خدایی است دیگر نباید نگران دنیا و مشکلاتش باشد. بلکه همه چیز را خدایی می بیند. ملت حزب الله در مسیر نور حرکت میکند و سینمای متعهد میتواند انسان را به این سمت هدایت کند. خدا باید نور به وجود انسانها بیندازد و انسان در هر شغل و حالتی به سمت نور حرکت میکند. این نور تبدیل به انرژی جامعه میشود تا بتواند خودش و اطرافیانش را به سمت نشانه های خدایی به حرکت درآورد.

وی درباره جشنواره فجر گفت: اتاق فکر جشنواره فجر نیاز به یک باور انقلابی دارد. فیلم هایی که انتخاب میشود و شکل اجرایی جشنواره باید نشانه های انقلاب اسلامی را داشته باشد. کدام فیلم انقلابی و الهی در جشنواره وجود دارد؟ تعدادش چند تا است؟ باید مدیران خودشان را مورد سوال و جواب قرار بدهند. باید باور کنیم به ارزشها. من نمیخواهم فقط به این دوره اشاره کنم. مشکلات چندساله است. بعضی مدیران به مسئولیت خود آگاهی ندارند و این فقط در حوزه فرهنگی نیست.

وی ادامه داد: چرا در بعضی جاها تجمل گرایی و خط کشی ها حاکم است. دارد ظلم زیادی به بچه مسلمانها میشود. اگر فردا بخواهند مسئولان را ببرند تا پاسخ بدهند پاسخی دارند تا بدهند. بگویند برای انقلاب چه کردند؟ دولتمردان که تکلیف شان روشن است و خودشان خجالت میکشند اما آنهایی هم که ادعای مسلمانی دارند اما به راه گمراهی افتادند، در آن دنیا پاسخی دارند تا بدهند. آیا واقعا برای ظهور حضرت دارند کار میکنند. آیا واقعا برای امامش دارد کار میکند. این جشنواره فجر واقعا برای امام است یا برای خوشامد برخی ها است؟ آیا جشنواره فجر واقعا برای انقلاب است؟ من به صراحت میگویم که بعضی مسئولان باید بنشینند و خودشان را قضاوت کنند. من شک ندارم که مسیر انقلاب اسلامی در راه درست خودش به جریان می افتد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8189/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو