وقتی دیوانگی ستایش می‌شود/ فیلسوف هلندی یا نوروز پینه‌دوز

وقتی دیوانگی ستایش می‌شود/ فیلسوف هلندی یا نوروز پینه‌دوز
calendar دوشنبه 10 دي 1397 در 11:05
رحمت امینی قصد دارد در صورت فراهم نشدن شرایط برای اجرای «استاد نوروز پینه‌دوز» در ایام نوروز ۹۸، نمایش «در ستایش دیوانگی» را در جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران روی صحنه ببرد.

رحمت امینی مدرس و کارگردان تئاتر که پیش از این اعلام کرده بود قصد دارد نمایش «استاد نوروز پینه‌دوز» را در ایام نوروز ۹۸ روی صحنه ببرد درباره وضعیت اجرای این اثر نمایشی گفت: منتظر پاسخ تقاضای اجرای این اثر نمایشی در ایام نوروز در سالن چهارسوی مجموعه تئاترشهر هستم که اگر شرایط فراهم نشود «استاد نوروز پینه‌دوز» را در جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در سال ۹۸ اجرا خواهم کرد.

وی اظهار کرد: اگر در ایام نوروز ۹۸ اجرا نداشته باشم، نمایش «در ستایش دیوانگی» را در بخش استادان جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران اجرا خواهم کرد. این اثر نوشته اراسموس فیلسوف هلندی است که از متون دوره روشنفکری یا همان رنسانس است.

امینی با بیان اینکه «در ستایش دیوانگی» به یک متن دراماتیک تبدیل می شود، افزود: این نمایش به لحاظ شکل اجرایی متفاوت از کارهای قبلی‌ام است و احتمالا به سمت تئاتر فیزیکال حرکت کنم.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: اگر شرایط اجرای «استاد نوروز پینه‌دوز» در نوروز ۹۸ فراهم شود دیگر فرصت تولید و اجرای نمایش «در ستایش دیوانگی» وجود نخواهد داشت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8168/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو