خیزش جنبش فرهنگی انقلاب اسلامی با جوانان انقلابی

جشنواره عمار پایگاهی مردمی برای گسترش فرهنگ و هنر

جشنواره عمار پایگاهی مردمی برای گسترش فرهنگ و هنر
calendar یکشنبه 09 دي 1397 در 10:18
امروز نهمین دوره جشنواره عمار در نهمین سال گرامیداشت حرکت مردمی 9 دی شروع میشود. جشنواره عمار برآیند راهی است که نزدیک به ده سال است شروع شده و کم کم جوانه زده و حالا تبدیل به درخت جوان شده است.

ناصر قناعتی: درختی شامل جوانانی متعهد، بامتانت، دیندار و مهمتر از همه ولایتمدار که ولی امر زمانه را میشناسند و سعی کردند در طی این سالها با سلاح دانش و ایمان مسیر متفاوتی را در فرهنگ و هنر ایجاد کنند. به جرات می توان گفت که راه اندازی جشنواره فیلم عمار و تربیت فیلمسازان جوان در این 9 سال سینمای ایران را به پیش و پس از دوران خود تقسیم میکند. دیگر سینما دست یکسری آدم سودجو و هنرمندان روشنفکرزده و علاقمند به غرب نیست. دیگر فیلمها در انتظار اکران نمی مانند بلکه انواع مساجد و پایگاه های دینی و فرهنگی جایی برای اکران های مردمی است. دیگر مخاطب ایرانی منتظر اکران فیلم های سطحی و کمدی نمی نشیند چرا که فیلم های دغدغه مند درباره مسائل جاری مردم و مسائل استراتژیک توسط جوانان انقلابی ساخته میشوند و جوانان شجاعی هستند که درباره شخصیت های سیاسی و موارد ناگفته فیلم میسازند. مثلا در همین اواخر دو مستند جنجالی درباره دو شخصیت معروف توسط دو جوان فیلمساز ساخته شدند. مستندهای راه طی شده ساخته علی ملاقلی پور و هاشمی زنده است ساخته علی طادی که کلی سر و صدا به پا کردند چون طرف مقابل فکر نمیکرد در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی جوانانی رشد کنند و به این خوبی فیلم های افشاگرانه بسازند و دست افراد سودجو را رو کنند. حالا این جوانان با تکیه بر ایمان و رشد انقلابی از گروه مقابل که تا به حال فرهنگ و هنر را در دستشان داشتند، ترسی ندارند و با توجه به اینکه جوان هستند اهل محافظه کاری هم نیستند و برای همین سراغ شخصیتها و گروه هایی می روند که از سفره انقلاب اسلامی سوء استفاده کردند. فیلمهایی که بر تکیه بر اعتقادات دینی و روحیه انقلابی فیلمسازان جوان می خواهد حقایق را رو کند.

اگر از امروز سری به جشنواره فیلم عمار بزنیم حتما با فیلمهای خیلی خوبی مواجه میشویم. فیلمهایی که در این سالها کم کم به رشد و بلوغ رسیدند و از کیفیت بالایی برخوردارند و این به لطف برگزاری مداوم جشنواره مردمی عمار بوده است. اگر این جشنواره شکل نمیگرفت جایی برای نمایش فیلمهای انقلابی نبود و افراد متعهد و دردمندی مثل نادر طالب زاده و وحید جلیلی با استفاده از ظرفیت های جوانان انقلابی یک حرکت جهادی عظیم را انجام دادند و همانطوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی چند وقت پیش فرمودند هر یک از افراد فرهنگی در جبهه انقلاب اسلامی مثل یک درجه دار نظامی هستند. جوانان عماری خوب میدانند که امروز بیش از همیشه کشورمان در میدان جنگ نرم به سر می برد و دولت های غربی با کمک دست نشانده های خود و از طریق شبکه های معاند میخواهند ارزش و اهمیت تاثیرات چهل ساله انقلاب اسلامی را کمرنگ کنند. جشنواره هایی مثل عمار و مقاومت و چهلچراغ میتوانند کمبودهایی را که در بخش های مختلف فرهنگی و هنری وجود دارد رفع کنند و جایی برای ظهور استعدادهایی باشند که در فضای بسته رسمی نمیتوانند خود را نشان بدهند. به طور حتم اعتقادات دینی و انقلابی ما میتواند از طریق رشته های هنری بازتاب گسترده ای پیدا کند و حالا که خیلی از هنرمندان حرفه ای به دلیل گرایشات مختلف فکری نتوانستند آنچنان که باید در مسیر اهداف انقلاب اسلامی حرکت کنند این وظیفه جوانان انقلاب فرهنگی است تا با تولید آثار ارزشی این کمبودها را رفع بکنند. به قول یکی از برگزارکنندگان جشنواره عمار این جشنواره دیگر تبدیل به یک جریان فرهنگی شده و ساختارشکن است. به این معنی که خیلی از موضوعاتی که از چشم هنرمندان حرفه ای دور می ماند از طریق فیلمسازان جوان انقلابی میتواند مورد توجه قرار بگیرد. موضوعاتی که مردم میخواهند درباره شان بدانند مثل برجام یا مصوباتی که وارد مجلس شد و خیلی سر و صدا کرد مثل FATF  و به همین دلیل است که جشنواره عمار تبدیل به یک برند مهم شده و مردم انقدر از آن استقبال میکنند و در کنار این جشنواره چند رویداد مهم فرهنگی دیگر هم توسط افراد متعهد به انقلاب اسلامی برگزار میشود و این نشان میدهد که امروزه دیگر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی پرچمدار حرکت در مسیر ارزشهای انقلابی شده است و باید از آنها حمایت شود. 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8146/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو