گفتگوی آینه نیوز با سعید پیردوست بازیگر مطرح سینما و تلویزیون

بازیگر جلوی دوربین مهران مدیری راحت است

بازیگر جلوی دوربین مهران مدیری راحت است
calendar شنبه 08 دي 1397 در 10:54
یکی از بازیگران محبوب و شناخته شده در تلویزیون، سعید پیردوست است که در مجموعه های طنز مهران مدیری دیده شد.

ناصر قناعتی: هر چند سابقه ایشان خیلی زیاد است و در فیلمهای سینمایی کارگردانهای بزرگی مثل مسعود کیمیایی بارها بازی کرده است. سعید پیردوست در گفتگو با آینه نیوز درباره فعالیت های اخیرش گفت: در سریال «87 متر» آقای عیاری بازی میکنم که هنوز کارم تمام نشده است. سریال «حکایتهای کمال» را به کارگردانی آقای صلح میرزایی و سریال «ستایش 3» را بازی کردم. در سینما هم فیلم «آن جا همان ساعت» به کارگردانی سیروس الوند را بازی کردم و خوشبختانه همچنان فعال هستم.

سعید پیردوست که آخرین بار با فیلم قاتل اهلی مسعود کیمیایی در جشنواره فجر حاضر بود، امیدوار است امسال هم در این جشنواره حاضر باشد. وی در ادامه گفتگو با آینه نیوز درباره وضعیت سینما گفت: سینما وضعش خیلی ناجور است. الان داریم کار میکنیم ولی از نظر قرارداد خیلی مشکل وجود دارد. مثلا فیلمی که آقای الوند میسازد شرایط متفاوتی دارد و فیلمش چون فیلم سختی است مشکلاتی دارد اما تلاش می کنند به جشنواره فجر برسانند. این بازیگر قدیمی درباره همکاری با کارگردانهای ممتاز سینمای ایران گفت: من خیلی خوشحالم که با خیلی از بزرگهای سینما کار کردم مثل آقای کیمیایی که در چند فیلم ایشان بازی کردم. آقای کیمیایی کم کسی نیست در سینمای ما. من با آقای جیرانی، الوند، کیانوش عیاری، صباغ زاده و حسن هدایت هم کار کردم و این اتفاق خیلی خوبی برایم بود که با این بزرگان کار کنم.

بازیگر سینما و تلویزیون در پاسخ به اینکه ترجیح میدهد با قدیمی ها کار کند یا کارگردانهای جوان، گفت: جوانها اگر کارنامه خوبی داشته باشند و بااستعداد باشند خوب است. اما الان تعداد کارگردانها خیلی زیاد شده است و نمی توانم جلوی دوربین هرکسی بروم. به هر حال سنی از ما گذشته و عمری فعالیت داشتیم و نمیشود به راحتی با یک گروه ناشناخته کار کنم. به قول معروف ما الکمان را آویختیم و کارمان را کردیم. پس باید دقت بیشتری برای کارکردن داشته باشیم. در هر حال هر چیزی که خدا بخواهد و قسمت باشد همان است.

وی ادامه داد: خوشبختانه کارگردانها به من لطف داشتند و هنوز هم پیشنهاد دارند. در حالیکه وضعیت خیلی از همکارانم متاسفانه خوب نیست و خیلی از بچه ها بیکار هستند و شرایط ناجوری دارند. درست است که شاید از لحاظ پولی یک مقدار در مضیقه باشم اما به طور کلی همین که هنوز به ما لطف میکنند و از ما دعوت میکنند برایم مهم است.

سعید پیردوست که با بازی در سریالهای طنز مهران مدیری بیشتر معروف شد، درباره نحوه همکاری با مهران مدیری به آینه نیوز گفت: شخصیت هایی که آقای مهران مدیری میسازد و نوع بازی که میگیرد خیلی دلنشین است. این سریالهای طنز را مردم هنوز هم دوست دارند. من از همکاری با آقای مدیری خیلی راضی هستم و شاید بهترین دوران بازیگری ام در تلویزیون را با ایشان بودم. آدم با ایشان بسیار احساس راحتی میکند. بازیگر جلوی دوربین مهران مدیری راحت است و بازیگر را آزاد میگذارند در شرایط بازی و در لحظاتی که آدم باید خودش باشد. البته فیلمنامه هم هست اما طوری نیست که دست و پای بازیگر را ببندد. شرایطی را برای بازیگر به وجود می آورند که راحت کار کند و این برای بازیگر خیلی مهم است. آقای مدیری در آن مدتی که در خدمتشان بودم این کار را با من کردند و من خیلی از بودن با ایشان راضی بودم.

این بازیگر در پاسخ به اینکه دلیل عدم همکاریشان در چند پروژه آخر مهران مدیری چه بود، گفت: آخرین بار در سریال قهوه تلخ بازی کردم و بعد هم سعادت نبود که همکاری کنیم. شاید نقشی نبود که به من بخورد. شاید هم شرایط طوری بود که نمیشد. در هر حال من هم زیاد دنبال این نبودم که خودم را به ایشان نشان بدهم تا نقش بگیرم! بازیگر باید کارگردان را برای انتخاب بازیگر و تصمیم گیری راحت بگذارد و امیدوارم ایشان هم موفق باشند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8135/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو