فخرالدین صدیق شریف در گفتگو با آینه نیوز:

علاقمندم که تجربیات تازه ای داشته باشم

علاقمندم که تجربیات تازه ای داشته باشم
calendar جمعه 30 آذر 1397 در 14:50
یکی از بازیگران باسابقه و مطرح سینما و تلویزیون ما استاد فخرالدین صدیق شریف است که در نقشها و کارهای مهمی بازی کرده و به خصوص مخاطبان تلویزیونی بارها نقش آفرینی اش را از قاب تلویزیون دیده اند.

ناصر قناعتی: فخرالدین صدیق شریف با وجود خستگی روزهای کاری پاسخگوی سوالات آینه نیوز شد و در پاسخ به اینکه الان مشغول چه کارهایی است، گفت: سریال روزهای بیقراری 2 را به تهیه کنندگی آقای امیرحسین شریفی و کارگردانی آقای کاظم معصومی اخیرا کار کردم. در واقع چند شب پیش این سریال تمام شد و انشاء الله قرار بر این است که بعد از انجام مراحل فنی و تدوین این سریال امسال از تلویزیون پخش شود. باید دید وضعیت آنتن تلویزیون چگونه است و چه زمانی کارهای فنی سریال تمام میشود و آماده برای پخش خواهد شد. به نظرم سریال خوبی خواهد شد و مردم هم از آن استقبال خواهند کرد.

بازیگر فیلم «اخراجی ها» در ادامه درباره شرایط پذیرش پیشنهاداتش در سینما و تلویزیون گفت: یک زمانی پیشنهادات همزمان انجام میشود و من مشغول کار تلویزیون هستم و نمیتوانم به پیشنهادات دیگر مثل سینما جواب مثبت بدهم. بازیگر یک تعهدی دارد و باید به آن پایبند باشد و گاهی اختلال زمانی میان کارها پیش می آید و براساس اولویت و نگاهی که نسبت به بازیگری دارم باید انتخاب داشته باشم.

بازیگر سریال معمای شاه در ادامه گفت: در مجموع بخواهیم نگاه کنیم پیشنهادات سینما کمتر از گذشته شده است. این هم دلایل خاص خودش را دارد و باید بیشتر در این زمینه بررسی شود که چرا تنها یکسری نقشهای خاص برای یک سلیقه و ژانر تولید میشود.

فخرالدین صدیق شریف افزود: نقشهای مختلفی به من پیشنهاد میشود و علاقمندم که تجربیات تازه ای داشته باشم منتهی گاهی وقتها شرایطی پیش می آید که فرصت و شرایط پذیرش پیشنهاد را ندارم. گاهی وقتها هم نقشهایی که پیشنهاد میشود آن چیزی نیست که مورد پسند من باشد و با سلیقه و نوع نگاهم تفاوت دارد و به همین دلیل ترجیح میدهم به آنها جواب مثبت ندهم. الان وضعیت سینما یک مقدار سخت شده و تولید فیلم خوب به راحتی امکان پذیر نیست.

پرسش بعدی درباره جدی بودن یا غیرجدی بودن نقشهایی بود که استاد صدیق شریف بازی میکند که این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در این باره گفت: من اصولا با این فرضیه مخالفم که یک بازیگر تنها باید در ژانر خاصی کار کند. به نظرم بازیگر باید در مجموع توانایی این را داشته باشد که در هر نقشی بتواند ظاهر شود. البته بعضا کمدی هایی هم که تولید میشود با کار طنز فرق میکند. در واقع ما در شاخه های مختلف کار کمدی مواردی مثل طنز، هزل و هجو داریم. طنز به صورت غیرمستقیم اشاراتی میکند که بیننده را به فکر فرو می برد

فخرالدین صدیق شریف در ادامه مصاحبه گفت: بعضی وقتها کارهایی تولید میشود که هیچ اندیشه و تفکری در جامعه به وجود نمی آورد و یکجوری فکاهه است. این کارها فقط میخواهد بیننده را بخنداند اما تولید فکر نمیکند و فایده ای برای آینده جامعه ندارد. من فکر می کنم سینمای ایران در این سالها بیشتر به سمت این نوع کمدی سطح پایین رفته است.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8089/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو