آغار پیش‌تولید « پسران سفیدرود»

آغار پیش‌تولید « پسران سفیدرود»
calendar یکشنبه 25 آذر 1397 در 12:02
پیش‌تولید مجموعه تلویزیونی «پسران سفیدرود» به تهیه‌کنندگی اسدالله اعلایی آغاز شد.

به نقل از سیما فیلم؛ مجموعه تلویزیونی «پسران سفیدرود» که به روایت انقلاب اسلامی ایران می‌پردازد همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط مرکز سیما فیلم برای مخاطبان نوجوان تولید می‌شود.

تصویربرداری این مجموعه با نام اولیه «لحظات انقلاب» پیش‌ از این قرار بود تابستان امسال در منطقه گیلان به کارگردانی پرویز شیخ طادی آغاز شود اما با تغییراتی که در عوامل این مجموعه صورت گرفت، پیش‌تولید آن به‌طور قطعی از این ماه آغاز شد. اسدالله اعلایی تهیه‌کننده « پسران سفیدرود» مشغول مذاکره جهت انتخاب کارگردان و بازیگران این پروژه است.

بنا بر گفته تهیه‌کننده، بعد از اصلاح و نهایی شدن فیلمنامه توسط فرهاد پورسعیدی نویسنده این مجموعه، ماه آینده تصویربرداری «پسران سفیدرود» در شمال ایران آغاز می شود.

«پسران سفیدرود» در ۲۶ قسمت به روایت نوجوانی به نام امیر حمزه می‌پردازد که در روستای پاشاکی در شمال کشور زندگی می‌کند. امیر حمزه از اینکه برادر دانشجویش توسط رژیم پهلوی به زندان افتاده و مورد اذیت و آزار قرارگرفته به‌شدت متأثر است. او طی حوادثی با یاری پدربزرگ انقلابی، مادر آگاه و هوشیار و دوستان مبارز برادر زندانی‌اش به رشد و آگاهی انقلابی می‌رسد و در مسیر مبارزه با حکومت پهلوی و سرنگونی رژیم ستم‌شاهی در پشت سر امام خمینی (ره) قرار می‌گیرد.

فیلمنامه «پسران سفیدرود» توسط فرهاد پور سعیدی با اقتباس از رمان «پسران سفیدرود» نوشته مهدی پاشاک نگارش شده است.

این مجموعه تلویزیونی برای پخش در سال ۹۸ تولید می‌شود.

اسدالله اعلایی پیش از این تولید مجموعه «نیمرخ» را در کارنامه خود دارد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/8036/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو