گفتگوی آینه نیوز با امیرعلی دانایی بازیگر معروف سینما و تلویزیون و تئاتر

امیدوارم در کارها پیام انسانی وجود داشته باشد

امیدوارم در کارها پیام انسانی وجود داشته باشد
calendar سه شنبه 20 آذر 1397 در 13:16
این روزها نمایش شیروانی داغ به کارگردانی ایوب آقاخانی و بازی امیرعلی دانایی در تماشاخانه ایرانشهر در حال اجرا است.

ناصر قناعتی: امیرعلی دانایی تا به حال با کارگردانهای بزرگی کار کرده است. این بازیگر معروف در کارهای مهمی مثل سریال کلاه پهلوی، فیلم های اشباح، آذر، شهدخت پرویز و دیگران و آپاندیس بازی داشته است. امیرعلی دانایی در گفتگو با آینه نیوز درباره شرایط بازی در تئاتر و انتخاب نقش در نمایش «شیروانی داغ» گفت: آقای آقاخانی از قبل با من برای این کار صحبت کرده بود و قرار بود بعد از اولین همکاری که داشتیم باز هم با هم کاری انجام بدهیم. تا اینکه نمایشنامه شیروانی داغ را به من پیشنهاد دادند و من هم استقبال کردم. من قبلا در نمایش «کابوس شب نیمه آذر» که ایشان نوشته بود، نقش فرزند شهید کشوری را بازی کردم و از آنجا که از متن های آقای آقاخانی خوشم می آید می دانستم که در این کار هم با تئاتر خوبی همراه خواهیم بود.

بازیگر فیلم سینمایی «انزوا» در پاسخ به اینکه چه تغییراتی نسبت به نمایشنامه خارجی انجام شد به آینه نیوز گفت: آقای آقاخانی متن اصلی نمایشنامه را که براساس نوشته معروف تنسی ویلیامز است، ایرانیزه کردند و تغییراتی دادند و با توجه به این که تیم حرفه ای در کار وجود دارد و بازیگران معروف و توانایی هستند، توانستیم تا به حال اجراهای خوبی داشته باشیم. ریتم نمایش «شیروانی داغ» خوب است و همه چیز سر جای خودش قرار دارد و من خوشحالم که در این نمایش بازی میکنم و از مردم دعوت میکنم که این نمایش را در تماشاخانه ایرانشهر ببینند.

امیرعلی دانایی ادامه داد: تم نمایش شیروانی داغ درباره دروغ است و مسائل اخلاقی و انسانی در آن مطرح میشود. امیدوارم که کارهایی که در تئاتر و تلویزیون و سینما تولید میشود، زمینه های اخلاقی داشته باشد تا مخاطب ضمن دیدن یک اثر استاندارد بتواند پیامهای انسانی هم دریافت کند. نمایش شیروانی داغ این شرایط را دارد. بازخوردها تا الان خوب بود و استقبال شد و من راضی ام. امیدوارم در اجراهای بعدی بهتر هم بشود.

وی افزود: بخش فوتبال که در ابتدا و حین نمایش انجام میشود به تدریج و در حین تمرینات اضافه شد. با توجه به این که من قبلا بازی میکردم و توانایی این کار را دارم آقای آقاخانی تصمیم گرفتند که این بخش را اضافه کنند. اگر چه متن نمایشنامه از یک اثر معروف گرفته شده اما قرار نبود که در اجرا دقیقا همان متن نمایشنامه تنسی ویلیامز کار بشود.

وی افزود: به نظرم اضافه کردن بخشهایی مثل فوتبال کار را جذابتر کرده است چون نمایش باید تحرک داشته باشد و اگر بخواهیم از اول تا آخر تئاتر فقط دیالوگ داشته باشیم امکان خستگی تماشاگر وجود دارد. من فکر میکنم آقای آقاخانی نه تنها در مورد من بلکه برای همه بازیگران این طراحی را انجام داد تا بتوانیم توانایی های خود را بهتر نشان بدهیم و فضای متفاوتی هم در طراحی صحنه و اجرای بازیگران به وجود بیاید و از نهایت پتانسیل گروه استفاده شد.

امیرعلی دانایی درباره برنامه های آینده خود به آینه نیوز گفت: بازیگری خیلی قابل پیش بینی نیست و بستگی دارد چه پیشنهاداتی انجام شود. فیلمنامه و نمایشنامه برای انتخاب کار برایم اهمیت دارد. به طور حتم باز هم تئاتر بازی خواهم کرد منتهی نمیدانم کی خواهد بود. یکسری برنامه هم دارم که در آینده اعلام میشود. الان هم فیلم سینمایی «بی وزنی» را آماده دارم که فکر میکنم برای جشنواره فیلم فجر باشد. امیدوارم که اجراهای بعدی ما هم با استقبال مردم مو

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7973/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو