نقد وضعیت سینمای ایران و فضای کمدی های مبتذل

نیاز به ورود جوانان انقلابی با فرمول آتش به اختیار

نیاز به ورود جوانان انقلابی با فرمول آتش به اختیار
calendar جمعه 16 آذر 1397 در 15:59
وضعیت امروز سینمای ایران را که می بینیم پر است از فیلم های بنجلی که به اسم کمدی تولید میشود

 ناصر قناعتی:  اما نه تنها مردم را نمی خنداند و باعث سرگرمی نمیشود بلکه حتی انقدر سخیف است که اشک مردم را هم درمی آورد.
وقتی فیلمهای روی پرده را می بینیم واقعا متاسف میشویم که سینمای کمدی ایران به این حال و روز افتاده است و از فیلم های خوب چند سال پیش و کمدی های جذابی مثل «لیلی با من است» رسیده ایم به هزارپا و وای آمپول و لس آنجلس تهران و خانم یایا و کارهایی مثل اینها که آدم شرمش میگیرد به آنها فیلم بگوید یا آنها را ببیند چون سلیقه مخاطب را خراب میکنند و آنها را به نابودی میشکانند. متاسفانه در مملکتی که اسلامی است و مردم دیندار و باغیرتی دارد می بینیم که فیلمهایی تولید می شود که با شوخی های جنسی و ادا و اطوار و لوده بازی می خواهند مخاطب پیدا کنند. اگر چه وضعیت امروز فیلمهای نازل کمدی نشان داد که دیگر دوره این نوع تفکر گذشته و این فیلم های مبتذل با وجود داشتن سوپراستارهای سینما در گیشه شکست میخورند و با واکنش تند مخاطبان بعد از تماشای فیلم مواجه میشوند. به این دلیل که الان دیگر مثل چند سال پیش نیست که هرکسی ادعایی کند و بقیه هم بپذیرند. نویسندگان و سازندگان فیلمهای مبتذل کمدی نمیدانستند که تورشان نمیتواند مشتری شکار کند. آنها در خارج فیلمبرداری کردند و به قول خودشان حجاب را هم زیرپا گذاشتند و حتی پوسترهای نامناسب برای بازیگر خارجی فیلمشان طراحی کردند اما باز هم شکست خوردند و نمونه اش فیلمهایی مثل «تگزاس» است که اخیرا به شبکه نمایش خانگی آمده است یا فیلم خانم یایا که انقدر لوس و مسخره است که صدای اعتراض طرفداران کاهانی را هم درآورده است.
وضعیت امروز سینمای ایران و به خصوص تولیدات مبتذل کمدی نشان میدهد که فرهنگ و ارزشهای فرهنگی جامعه اسلامی ایران برای این دسته مسئولان و هنرمندان ارزشی ندارد و تنها به دنبال پول هستند اما کاش این پول کثیف نباشد و نخواهند به خاطر چد مشت دلاری که احیانا پول سفر تفریحی شان به خارج میشود، فرهنگ مردم را زیر سوال ببرند. در همین سینمای ایران در گذشته فیلمهای شریفی مثل سه گانه اخراجی ها یا رسوایی ها را داشتیم که با وجود اینکه کمدی بودند و رکورد فروش سینما را شکستند اما حرف ها و پیامهایی داشتند که برای مردم آموزنده بود و برای همین هست که تماشاچی هنوز به دنبال فیلم جدید مسعود ده نمکی است چون میداند چگونه فیلم بسازد که هم عوام را جمع کند و هم خواص را راضی کند اما متاسفانه فیلمهای دیگر به مفهوم فکر نمی کنند و به سمتی رفتند که یادآور سینمای طاغوتی و کاباره ای قبل از انقلاب است. در حالی که این مردم فیلم سالم خانوادگی میخواهند نه فیلمهایی که یا تلخ و سیاه نما هستند یا کمدی و مبتذل. یک زمانی فیلم تلخ اجتماعی مد بود و حالا هم فیلم سطح پایین کمدی توی بورس است. پس چه موقع میخواهیم به سراغ ارزشهای دینی و انقلابی این مردم برویم. چرا دیگر فیلم دفاع مقدسی ساخته نمی شود. چرا در چهل سالگی انقلاب اسلامی سینمای ایران نمیتواند دستاوردهای بزرگ این نظام را به شکل فیلم سینمایی در بیاورد؟ اینها سوالاتی است که باید مسئولان دولتی پاسخ بدهند به ویژه دولت فعلی که هیچ کاری برای فرهنگ و هنر انجام نداد و فقط شعار داد اما ما مسئولانی می خواهیم که فرهنگ را بشناسند و اهل عمل باشند و دلسوز نظام و ارزشهای دینی و میهنی باشند.
وضعیت سینمای ایران خراب است و امید میرود که جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مانند همیشه روی کار بیاید و براساس فرمان رهبری به شکل آتش به اختیار عمل کند و جوانان انقلابی با کمک هم فیلم هایی را بسازند که حرف مردم باشد و دغدغه مسائل انقلاب اسلامی را داشته باشد نه مثل امثال هزارپا که زشت و زننده هستند و تنها به گیشه فکر میکنند. باید فیلم های مبتذل را تحریم کرد و به سمت تولید فیلم های انقلابی رفت و آن وقت دید که مردم چقدر با سینما همراه خواهند شد.
 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7911/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو