گفتگوی آینه نیوز با سروش صحت بازیگر و کارگردان مطرح سینما و تلویزیون

بازخوردهای خوبی بابت «کتاب باز» گرفته ایم

بازخوردهای خوبی بابت «کتاب باز» گرفته ایم
calendar سه شنبه 13 آذر 1397 در 10:50
یکی از معروف ترین اهالی سینما و تلویزیون ما سروش صحت است که تصویرش در فیلم ها و سریالهای مختلف ایرانی در طی چند سال اخیر دیده شده و اسمش کاملا برای مردم آشنا است.

ناصر قناعتی: سروش صحت در گفتگو با آینه نیوز درباره برنامه های جدید خود گفت که فعلا همه حواسش معطوف به اجرای برنامه روزانه «کتاب باز» است. برنامه ای که هر شب از شبکه نسیم پخش میشود و بعد از گذشت چند فصل حالا کلی تماشاگر دارد. بازیگر، کارگردان و مجری مطرح سینما و تلویزیون درباره این برنامه به آینه نیوز گفت: ما در این برنامه همه تلاشمان را می کنیم تا بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را در جامعه جا بیندازیم و این مساله مهم را اعلام کنیم که کتاب جزو مهم زندگی ما است.
سروش صحت که این روزها به جای بازیگری و کارگردانی همه وقتش را صرف اجرای این برنامه کرده است، در این باره گفت: من و تیم تولید این برنامه همه وقتمان را برای این برنامه میگذاریم و اگر چه آمار دقیقی از تعداد مخاطبان و میزان استقبال نداریم اما بازخوردهای خوبی که گرفته ایم و پیامهایی که از مخاطبان می گیریم نشان میدهد که کتاب باز تا حد زیادی موفق بوده و امیدوارم که هر روز بر تعداد مخاطبان اضافه شود.

این بازیگر و کارگردان در پاسخ به پرسش آینه نیوز که شرایط انتخاب میهمانان برنامه چگونه است و آیا بیشتر اهل قلم انتخاب می شوند یا چهره های مطرح، گفت: سعی می کنیم هم آدمایی که اهل ادبیات هستند را دعوت کنیم و هم چهره هایی که مخاطبان دوستشان دارند و شخصیت های شناخته شده ای هستند. سعی می کنیم هر دو دسته مهمان را در برنامه مان داشته باشیم و تا به حال هم همین بوده است. علت دعوت چهره ها این است که مردم آنها را دوست دارند و ما هم سعی می کنیم از این طریق مخاطب جذب کنیم تا مردم پای این برنامه باشند. اما نکته اصلی این است که چهره ها حتما کتابخوان باشند و یا افرادی را دعوت می کنیم که نسبتی با کتاب داشته باشند.

سروش صحت ادامه داد: ما در برنامه مان تا به حال شاعر و نویسنده و مترجم و افراد معروف ادبیات را داشتیم و برایمان فرقی ندارد که این نویسنده چه نگاهی داشته باشد و مهم این است که ارتباطی با کتاب داشته باشد. سعی می کنیم از افرادی که شرایط دعوت آنها را داریم، استفاده کنیم. البته بستگی دارد که نفرات مورد نظر ما هم تمایل برای حضور در برنامه کتاب باز داشته باشند و هر کسی که دعوت ما را قبول کند، میزبانی می کنیم.

سروش صحت درباره این که بیشتر از کدام جناح های سیاسی در برنامه «کتاب باز» دعوت می شود، به آینه نیوز گفت: از تمام جناح های فکری و گروه ها که ارتباطی با کتاب و کتابخوانی داشته باشد استفاده می کنیم و برنامه سمت و سوی سیاسی ندارد. تا الان هم از تمام گروه ها و طرز فکرها سعی کردیم که استفاده کنیم. چهره های معروف باید در اتاق فکر مطرح میشود و تهیه کننده بهتر از لیست افراد آگاه است. البته من هم جزو اتاق فکر برنامه هستم اما بهتر است تهیه کننده که مسئولیت اصلی برنامه را دارد در این باره صحبت کند. آنچیزی که برایمان مهم است جریان سازبودن برنامه است و این که بدانیم کتاب باید جزئی از برنامه روزانه زندگیمان باشد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7866/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو