درباره اکران فیلم ضدایرانی عرق سرد در خارج از کشور

شوی فمینیستی فیلمی غیرمردمی

شوی فمینیستی فیلمی غیرمردمی
calendar شنبه 10 آذر 1397 در 11:02
خود باران کوثری هم گفته بود که در خواب هم نمیدید که نقش فوتبالیست را بازی کند

ناصر قناعتی:بازی اش هم همین را می گوید که هیچ نسبتی با یک ورزشکار ندارد اما سهیل بیرقی دستیار سابق کاهانی به دلیل سابقه رفتارهای سیاسی کوثری او را به بازی گرفت تا شوی بعد از نمایش فیلم به اجرا دربیاید. شوی نمایشی تیم سازنده «عرق سرد» که این روزها در فرانسه ادامه دارد چون این فیلم با یک اسم دیگر در فرانسه اکران شد در حالی که در نشست خبری فیلم در جشنواره فجر کارگردان عرق سرد گفته بود که فیلمش را به خارج از کشور نمی فرستد. اما عرق سرد به اسم «مجوز» از هفته گذشته در سینماهای فرانسه روی پرده رفت و باران کوثری هم با انتشار عکسی از خودش در صفحه اینستاگرام در کنار پوستر فیلم «عرق سرد» از اکران این فیلم در سینماهای فرانسه خبر داد.

اما چرا مسئول سینمایی مجوز نمایش این فیلم را در خارج از کشور می دهد. مگر این فیلم را ندیده است که عملا فمینیستی است و ضد زن ایرانی است. مگر نشانه های همجنس گرایانه دو بازیگر زن این فیلم را که همه دیده اند، آقای مسئول ندیده است یا چشم بسته است. منتقدان از جشنواره فجر گفتند که این فیلم مایه آبروریزی است و دارد زن ایرانی را تحقیر می کند و مرد ایرانی را بدجنس نشان می دهد. این فیلم ضد ایرانی است اما به راحتی مجوز گرفت و تبلیغ شد و در خیلی از سینماها اکران شد و حالا هم به خارج از کشور فرستاده شد. در آنجا هم باران کوثری و سهیل بیرقی به سئالات فرانسوی ها جواب دادند و حتما هم آنها از وضعیت خراب ایران و زن ستیزی مردان ایرانی پرسیدند و اینها هم جواب دادند. نکته دیگر این است که شوی ضد ایرانی عوامل «عرق سرد» در فرانسه در پوستر این فیلم هم نشان داده شد. پوستری که در سطح شهرهای فرانسه نشان داده شد و شعارش «مبارزه یک زن مدرن در ایران» بود. یعنی خیلی راحت یک فیلم در داخل کشور و با بودجه همین مردم ساخته میشود و بعد هم راحت مجوز میگیرد و بعد هم علیه ایرانی ها در خارج از کشور نشان داده میشود. حکایت فیلم «یک خانواده محترم» شده است که در همین ایران و علیه ایرانی ها تولید شد. حالا یکی از بزرگترین پخش کننده های فرانسوی از فرصت استفاده کرده و دیده یک فیلم ضد ایرانی تولید شده و سازنده اش تمایل اجرای شویی ضد ایرانی دارد و این کار را به عهده گرفته و در سینماهای فرانسه نشان داده است وگرنه این همه فیلم خوب مثل به وقت شام در ایران ساخته می شود و چرا پخش کننده های خارجی سراغ این فیلم نمی آیند چون کارگردانش ضد ایرانی نیست و به این کشور علاقه دارد و قهرمانان کشورش را نشان می دهد و همین تفاوت حاتمی کیاها با امثال سهیل بیرقی و کاهانی است.
متاسفانه اوضاع سینمای ایران خراب است و فعلا هم که رئیس ندارد و سرپرست موقت دارد. سینمای ایران نیاز به یک خانه تکانی دارد تا از این به بعد خیلی راحت به فیلم های ضد ایرانی که نشانه های بدی دارند مجوز ندهند. تازه میخواهند مجوز ساخت را هم بردارند و حالا که مجوز دارد این است وای به حال وقتی که مجوز نداشته باشد. امثال عرق سرد ضد ایران و مردمان ایرانی است. مردمی که اعتقادات دینی دارند و نشان دادن موارد زشتی مثل همجنسگرایی در فیلمهایش ننگ بزرگی است. فیلم هایی که زن و مرد در کنار هم برای موفقیت تلاش می کنند و نه زن ستیزی و نه مرد ستیزی معنایی ندارد و این همه موفقیت در این چهل ساله داشتیم اما باز هم بعضی ها میخواهند حقیقت را به شکل دیگری نشان بدهند تا شاید خارجی ها به آنها علاقمند شوند و چند جایزه به آنها بدهند. مسئولان سینما باید سفت و سخت جلوی فیلمهای ضد ایرانی را که مواردی مثل فمینیسم دارند را بگیرند. مردم از این فیلم های مبتذل خسته شدند و میخواهند فیلم های ارزشی زیاد شود و از آنها حمایت بشود نه اینکه اجازه بدهیم فیلم های مبتذل کمدی و اجتماعی ساخته بشوند و راحت در ایران و خارج نشان داده بشوند.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7819/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو