روایتی از دیدار هنرمندان با رهبرانقلاب/سریال‌هایمان را جهانی کنیم

روایتی از دیدار هنرمندان با رهبرانقلاب/سریال‌هایمان را جهانی کنیم
calendar پنجشنبه 08 آذر 1397 در 11:42
حسین طاهری تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» روایتی از مطالب مطرح شده در دیدار جمعی از تهیه کنندگان، کارگردان و بازیگران سیما با مقام معظم رهبری بیان کرد.

حسین طاهری تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» که به همراه تعدادی دیگر از هنرمندان تلویزیون با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار داشته است درباره خروجی این جلسه و رهنمودهای رهبری برای تولیدات در رسانه ملی  گفت: در این جلسه تعداد محدودی از هنرمندان تلویزیون بعد از نماز مغرب و عشا با رهبری دیدار داشتند و تک تک افراد بعد از معرفی خود و آثارشان به بیان نکته هایی درباره ضرورت توجه به موضوع فیلمسازی، سریال سازی، سینما، تاثیرات آنها در سطح کلان کشور، ضرورت های اخلاقی و... پرداخته و آسیب های پیش رو را اعلام کردند.

وی تاکید کرد: در این جلسه دوستان آنقدر مبسوط و آسوده صحبت کردند که وقت کم آمد.

این تهیه کننده با اشاره به اینکه در این جلسه به ضرورت های همگرایی در سطح کشور و جهان پرداخته است، گفت: من اشاره کردم با ساخت سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری توجه ما به موضوع همگرایی بین ایران و اسلام و ایران و جهان اسلام بیشتر می شود و می توان این پیام ها را از سریال «سلمان فارسی» دریافت کرد زیرا در این سریال اهمیت تاریخ ایران در دوره هایی بیان می شود و به اهمیت شخصیت اصلی سلمان فارسی پی می بریم. در این جلسه عرض کردم که در نزد بسیاری از علما و استادان این شخصیت بزرگ ناشناخته است در حالی که او از صحابه پیامبر و جزو شخصیت هایی بوده که از ادیان مختلف عبور کرده و در نهایت، سیرابی خود را در اسلام دیده و در دامن این دین آرام گرفته است. همچنین در این جلسه اشاره کردیم که این سریال به لحاظ تکنیکی و محتوایی جزو یکی از بزرگترین سریال های تاریخ تلویزیون ایران خواهد بود.

طاهری عنوان کرد: یکی از نکته های مهم و کاربردی رهبری توجه به سریال سازان و برنامه سازان بود که این موضوع لزوما با توجه مادی محدودود نمی شود. رهبری به این موضوع اشاره کردند که این بحث تنها با توجه مادی حاصل نمی شود بلکه مدیران رادیو و تلویزیون باید مراقب همدلی ها هم باشند.

تهیه کننده مجموعه «مستند ایران» اظهار کرد: یکی از نکاتی که دوستان اشاره کردند این بود که به فیلمنامه به عنوان یک از ارکان اساسی که می تواند نقشه راه یک سریال باشد، کمتر توجه می شود، هویت جدی ندارد در حالی که نیازمند توجه بیشتر است که ایشان هم روی این موضوع تاکید کردند. البته رهبری به این موضوع هم تاکید کردند که نسبت صف و ستاد مهم است یعنی خط مقدم این موضوع سریال ساز و فیلمساز است و سازمان صدا و سیما باید به این موضوع توجه داشته باشد.

وی گفت: در این جلسه یکی از دوستان گفتند نسبت به کشورهای دیگر در این جا نسبت صف و ستاد معقول نیست که در همین جا رهبری فرمودند باید از بودجه های موجود برای این امر استفاده شود.

طاهری یکی دیگر از مباحث مطرح شده در جلسه را توجه بیشتر به کادرسازی و آموزش نیروها اعلام کرد و توضیح داد: باید به جریان های فکری و فرهنگی هم توجه داشته باشیم زیرا آنها ایده های اولیه فیلمنامه نویسان را فراهم می کنند.

این تهیه کننده توضیح داد: ما باید پوست بیندازیم و به هر صورت باید یک روزی کارهایمان را به جوانان واگذار کنیم از همین رو باید بدانیم که در دراز مدت لازم است که نیروهای جوان، اطلاعات به‌روزی برای توسعه کشور در ذهن خود داشته باشند.

طاهری در پایان گفت: در این جلسه به این نکته تاکید شد که به نقد توجه کنیم و ابتدا به اصلاح از درون خود و بعد به اصلاح جامعه بپردازیم و بستری برای نقد به سوی رشد ایجاد کنیم. البته باید بدانیم که فیلمسازی در ایران بعد از انقلاب رشد چشمگیری در منطقه داشته و اگر این رشد بی نظیر نبوده حتما کم نظیر بوده است. به هر صورت یکی از شاخصه های معرفی ایران در سطح جهان سینمای ماست و تلویزیون ما هم باید بتواند عنصر اقتصاد را دریابد و بازار جهانی را از این طریق پیدا کنیم تا وابستگی ما به نفت کمتر شود و بتوانیم توسعه جدی در امر اقتصاد سریال ها داشته باشیم.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7807/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو