گفتگوی آینه نیوز با نادر فلاح بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

سینمای ایران فرصت این را به من نمی دهد که نقش های اصلی را بازی کنم

سینمای ایران فرصت این را به من نمی دهد که نقش های اصلی را بازی کنم
calendar شنبه 03 آذر 1397 در 10:59
نادر فلاح یکی از بازیگران مستعد سینمای ایران است که سابقه و تحصیلات تئاتری دارد.

 خیلی ها نادر فلاح را برای بازی در نقش احمد رنجه در فیلم بی پولی می شناسند وبعضی از نقش های دیگر این بازیگر هم در این سال ها ماندگار شده است، از جمله بازی در نقش عبدالسلام در فیلم «چند مترمکعب عشق» که باعث شد نادر فلاح جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از جشن خانه سینما بگیرد.

بازیگر فیلم سینمایی «انزوا» در گفتگو با آینه نیوز درباره شرایط بازیگری در کشورمان گفت و با انتقاد از وضعیت موجود از برخی محدودیت ها گفت. نادر فلاح که سابقه طولانی در صحنه تئاتر دارد، درباره کیفیت نمایش های امروز گفت: به نظرم تفاوت خاصی نسبت به گذشته در تئاتر کشورمان اتفاق نیفتاده و همیشه همینجوری بوده که بعضی از تئاترها پُرتماشاگر هستند. البته من به تازگی زیاد تئاتر ندیدم که بخواهم نظر درست و قطعی درباره نمایش ها بدهم اما فکر می کنم کیفیت آثار مثل گذشته است و اتفاق خاصی نیفتاده است.

بازیگر فیلم «طعم شیرین خیال» در پاسخ به این که آیا موافق بلیت های گرانقیمت در تئاترهای لاکچری است، گفت: همیشه تئاترهایی بوده که در سالن های بزرگتر اجرا میشد و بلیت گرانتری داشت. بعضی از نمایش ها بازیگران مشهوری دارند و به همین دلیل بلیت های خود را گران می کنند. به نظرم اشکال خاصی ندارد که بعضی از نمایش ها گران باشند و تئاتر هم یک کالای فرهنگی است و باید بابتش پول پرداخته شود. حالا بعضی ها پول بلیت های گرانقیمت را دارند و آن نمایشها را می بینند و بعضی هم مثل ما پولش را ندارند و نمی بینند!

نادر فلاح درباره وضعیت بازیگری در سینمای کشورمان نیز گفت: متاسفانه در سینمای ایران محدودیت هایی وجود دارد و در یک دایره بسته نمی توان کار موردپسند خود را پیدا کرد. بعضی از فیلم ها هم به دلیل فضای رسانه ای خوبی که دارند دیده می شوند و بعضی هم به دلیل ضعف در بخش تبلیغات و رسانه نادیده گرفته می شوند در حالی که امکان دارد فیلم خوبی باشند و قابلیت های هنری داشته باشند. به نظرم گاهی جو رسانه ای باعث رونق یک فیلم می شود و تماشاگر هم علاقمند می شود که آن فیلم را ببیند اما شاید با دیدنش سرخورده شود. یک مقدار فضای عادلانه ای برای عرضه فیلمها وجود ندارد و بعضی از فیلم ها بابت این کار ضربه می خورند.

بازیگر فیلم «دریاچه ماهی» فضای تبلیغاتی را عامل مهمی در شناسایی و فروش یک فیلم دانست و گفت: تیم حرفه ای باعث می شود که فیلمی در شرایط پس از تولید و در زمان اکران دیده شود. البته مساله مهم کیفیت یک فیلم است و امکان دارد یک فیلم با هیاهوی تبلیغاتی بتواند تماشاگران را تا سالن سینما هم بکشاند اما نتیجه کار باعث شود که تماشاگر واکنش منفی نسبت به فیلم داشته باشد و حتی معترض شود. اما در هر حال تبلیغات و بازاریابی نقش مهمی برای دیده شدن یک فیلم یا هر اثر هنری خواهد داشت و الان هم که فضای مجازی به شکلی شده که می تواند تماشاگران را تحت تاثیر قرار بدهد و فضای متفاوتی را ایجاد کند.

نادر فلاح اعتقاد دارد که توانایی بالایی برای ایفای نقش های اصلی دارد اما سینما اجازه این نوع فعالیت را کمتر به او می دهد. وی در این باره گفت: برای من هم مهم است که نقش های اصلی را بازی کنم و به نظرم این توانایی را دارم که بتوانم در نقش اصلی هم خودم را نشان بدهم. اگر افرادی فکر می کنند که من تنها می توانم در نقش های فرعی و کوتاه خوب بازی کنم، اشتباه می کنند چون من می توانم به همان خوبی نقش های اصلی را هم بازی کنم و مشکلی از این بابت ندارم اما سینمای ایران فرصت این را به من نمی دهد که نقش های اصلی را بازی کنم.

وی ادامه داد: تهیه کننده و کارگردان ترجیح می دهد صبر کند و بازیگر چهره را انتخاب کند و متاسفانه در این شرایط ارزشهای بازیگری و توانایی های فنی در مرحله بعدی قرار می گیرد و گاهی کلا نادیده گرفته می شود. سرمایه گذاری که با دید تجاری وارد سینما می شود به هیچ وجه نمی خواهد ریسک کند و سعی می کند که یک سوپراستار برای فیلمش انتخاب کند و اگر هم این چهره درگیر کاری باشد صبر می کند تا آزاد بشود و در فیلمش حاضر شود. از این نظر شرایط مناسبی برای کار در سینما وجود ندارد.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7723/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو