مهران رجبی در گفتگو با آینه نیوز:

سرمایه گذار دنبال کارهایی می رود که مشتری داشته باشد

سرمایه گذار دنبال کارهایی می رود که مشتری داشته باشد
calendar پنجشنبه 01 آذر 1397 در 08:39
چند وقتی است که از تعداد سریال های کمدی تلویزیون کم شده و بر عکس این وضعیت در سینما شاهد استقبال سینماگران از فیلم های کمدی هستیم،

جدا از کیفیت این آثار طنز نکته ای که می تواند مورد توجه قرار بگیرد ، سیاست معکوس مدیران و تصمیم گیرندگان و عوامل سینما نسبت به کارهای طنز است. «مهران رجبی» را اگر پُرکارترین و شناخته شده ترین چهره طنز سالهای اخیر ندانیم، حداقل جزو سه نفر اول بازیگران طناز تلویزیون و سینما بوده است که یک زمانی هر لحظه در یکی از کانال های تلویزیونی دیده می شد. این بازیگر محبوب تلویزیونی در گفت و گو با آینه نیوز درباره رویکرد متفاوت تلویزیون با سینما در این چند وقت اخیر گفت: سینما چون بیشتر مربوط به سرمایه گذاری بخش خصوصی میشود به همین دلیل افراد سرمایه گذار و تهیه کننده علاقمند هستند که روی فیلم هایی سرمایه گذاری کنند که برایشان آورده مالی داشته باشد اما تلویزیون چون بودجه اش دولتی است و گاهی به دنبال انجام یکسری برنامه های فرهنگسازی است برای همین برایش مهم نیست که پولش را در یک کار غیرطنز هم سرمایه گذاری کند. در واقع همه چیز به نوع سرمایه گذاری و دولتی بودن یا خصوصی بودن کار برمی گردد.»

بازیگر سریال «لیسانسه ها» در ادامه به توضیحات گفته های خود پرداخت و گفت: یک سرمایه گذار که دنبال اعتلای فرهنگی که نیست. پس برایش مهم است که یک کار تجاری موفق داشته باشد و ضرر نکند. در واقع پول می گذارد و می خواهد پول برداشت کند. به همین خاطر دنبال کارهایی می رود که مشتری داشته باشد و فیلمهای کمدی هم همیشه مخاطب خود را دارند و درصد سودآوری برای این فیلمها خیلی بیشتر از فیلمهایی است که اجتماعی یا جدی هستند.»

بازیگر سریال «روزگار قریب» درباره فعالیت های کمدی خود گفت: من در دهه 80 در فیلم های کمدی زیادی بازی کردم حالا ممکن است بعضی از آنها به یاد مردم مانده باشد و بعضی را هم فراموش کرده اند. ایرادی ندارد که یک فیلم تنها جنبه سرگرمی داشته باشد. به هر حال تماشاچی به سینما می آید تا لذت برد و با توجه به مشکلاتی هم که دارد، چند دقیقه ای شاد باشد اما بعضی ها خیلی راحت برچسب مبتذل به فیلمها می دهند. به نظرم باید شرایط فیلمسازی و تامین بودجه برای فیلمسازان فراهم باشد و اجازه بدهیم که افکار مختلف امکان کار پیدا کنند.

مهران رجبی که سریال «87 متر» ساخته کیانوش عیاری را بازی می کند، درباره بازی در این سریال گفت: حدود یک سال و نیم است که عمده فعالیت هایم را در این سریال قرار دادم و فقط این وسط چند کار کوتاهی که مانع کارم نشود را کار کردم. البته متاسفانه به خاطر مسائل مالی کار یکدفعه متوقف می شود و ما چند ماه است که حقوق نگرفته ایم و با این وضعیت کارمان سخت شده است. به خصوص این که این سریال یک پروژه بلند مدت است و آقای عیاری خیلی با دقت کار می کنند و می خواهند سریال خوبی بسازند. امیدوارم که مسئولان تلویزیون تدبیر مناسبی بیندیشند تا بچه های گروه دچار مشکل مالی نشوند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7699/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو