سرنوشت تشکیل انجمن‌های کاریکاتور و نگارگری/تجسمی فجر به ثبات رسید

سرنوشت تشکیل انجمن‌های کاریکاتور و نگارگری/تجسمی فجر به ثبات رسید
calendar چهارشنبه 30 آبان 1397 در 09:31
به گفته مدیرکل هنرهای تجسمی، با نگارش آیین‌نامه جشنواره هنرهای تجسمی فجر و تایید آن از سوی وزیر ارشاد همکاری گالری‌داران در دوره‌های مختلف جشنواره تضمین و قطعی است.

هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای سیاست‌گذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر درباره اقداماتی که برای ممانعت از تغییر هرساله بخش‌های جشنواره‌ هنرهای تجسمی فجر انجام شده است گفت: امسال آیین‌نامه جشنواره‌های فجر در تمام بخش‌های هنری مثل موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی، مد و لباس نوشته شد و برای اولین بار این جشنواره‌ها دارای سند شدند.

وی افزود: با ابلاغ چهار آیین‌نامه از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ما امیدوار هستیم در سال‌های آینده شاهد تغییرات در بخش‌های مختلف جشنواره‌های هنری نباشیم و در جشنواره‌ای چون هنرهای تجسمی فجر حضور و همکاری گالری‌داران طی سال‌های آینده مستمر و مداوم شود.

گالری‌داران؛ رکن موثر هنرهای تجسمی

رییس شورای سیاست‌گذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر درباره ضرورت همکاری گالری‌داران در جشنواره هنرهای تجسمی فجر تاکید کرد: گالری‌داران یکی از ارکان موثر در حوزه هنرهای تجسمی هستند که به نوعی بازیگران این عرصه به شمار می‌روند. حضور گالری‌داران می‌تواند به بالا بردن کیفیت آثاری که در جشنواره هنرهای تجسمی فجر ارایه می‌شود، کمک کند همچنین مطرح شدن افکار و نقطه نظرات مدیران گالری‌ها در حوزه هنرهای تجسمی می‌تواند نقش مهم و راهگشایی در رفع مسایل موجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در دوره قبل جشنواره تجسمی فجر هم داوران، نمایندگان استان‌ها و هنرمندان همکاری داشتند ولی به‌صورت سیستماتیک و گروهی شاهد حضور گالری‌داران نبودیم که امیدوارم با اضافه شدن بخش گالری‌ها و همکاری نگارخانه‌داران، این خلا رفع شود.

مظفری همچنین برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در ۱۰ بخش و اهدای جوایز به برگزیدگان بخش‌های ده‌گانه را جدیدترین اتفاق این رویداد هنری دانست.

انجمن نگارگری و کاریکاتور را فعال می‌کنیم

وی که پیش از این از همکاری انجمن‌های هنری در جشنواره هنرهای تجسمی فجر به‌عنوان یک رویداد مهم هنری سخن گفته بود، درباره فعال شدن انجمن‌های نگارگری و کاریکاتور هم گفت: ما دو انجمن داریم که از ساختار انجمنی به معنای تشکیلاتی که سایر انجمن‌ها دارند، برخوردار نیستند. این انجمن‌ها انجمن کاریکاتور و انجمن نگارگری هستند که ما برای فعال شدن انجمن نگارگری اقدام‌های لازم را انجام داده‌ایم و به‌زودی مجمع عمومی آن با حضور استادان این رشته برگزار می‌شود تا با انتخابات، فعالیت انجمن به شکل رسمی آغاز شود.

رییس شورای سیاست‌گذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در پایان درباره سرنوشت تاسیس انجمن کاریکاتور بیان کرد: ما درصدد هستیم که بعد از تشکیل انجمن نگارگری، استادان و فعالان رشته کاریکاتور را دعوت کنیم تا هنرمندان این حوزه بتوانند انجمن کاریکاتور را شکل دهند. این رویداد احتمالاً تا زمان برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که از ۵ بهمن ماه تا ۱۵ اسفند ماه خواهد بود، به سرانجام نمی‌رسد اما امیدواریم به زودی اجرایی شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7680/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو