گفت و گوی آینه نیوز با مجید مظفری بازیگر مطرح سینما و تلویزیون و تئاتر

نقشم در «خوب بد جلف» راضی ام نکرد

نقشم در «خوب بد جلف» راضی ام نکرد
calendar یکشنبه 27 آبان 1397 در 11:05
یکی از مطرح ترین بازیگران سینمای کشورمان بی شک مجید مظفری است که حدود 40 سال در سینما و تلویزیون و تئاتر کشورمان حضور حرفه ای داشته است

ناصر قناعتی:خیلی ها او را با بازی های درخشان در مهم ترین فیلم های سینمای ایران و با مطرح ترین فیلمسازان سینمایی می شناسند. فیلم های «کشتی آنجلیکا» و «جنگ نفت کش ها» ساخته محمدرضا بزرگ نیا، «تیغ و ابریشم» ساخته مسعود کیمیایی، «مسافران» و «سگ کشی» ساخته بهرام بیضایی که «مجید مظفری» در آنها ایفای نقش کرده، از جمله این نقش آفرینی ها است. این بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون و تئاتر و دارنده سیمرغ جشنواره فجر در گفت و گو با آینه نیوز پاسخگوی سوالات بود که در ادامه می آید.

الان مشغول چه کاری هستید آقای مظفری؟

الان سرکار «نهنگ آبی» آقای جیرانی هستم. در تئاتر هم یک فکرهایی دارم  قرار است نمایشی را کار کنم. البته بیشتر ترجیح می دهم که بازی کنم اما اگر شرایط طور دیگری باشد باید کارگردانی هم انجام بدهم که امیدوارم در فروردین ماه سال بعد روی صحنه برود.

چرا در سال های اخیر کمتر بازی می کنید؟

فیلمنامه های زیادی به دست من می رسد منتهی راضی ام نمی کند و نمی توانم به آن ها جواب مثبت بدهم چون فکر می کنم بعد از این که یک بازیگر با کارگردان های بزرگ و خوشفکر کار می کند دیگر برایش مشکل می شود که تن به هر کاری بدهد، به خصوص کمدی هایی که از سطح کیفی پایینی برخوردارند و نمی توانند بازیگر را ارضا کنند.

ملاک تان برای انتخاب نقش در فیلم یا کار تلویزیونی چیست؟

معمولا کارهایم شبیه به هم نیستند چون دوست دارم نقش هایی را انتخاب کنم که با هم فرق داشته باشند و بتوانم در آن ها نقشم را پیدا کنم و دست به تجربه جدیدی بزنم. اما متاسفانه می بینیم که خیلی از کارهایی که ساخته می شوند دنباله نقش ها و فیلم هایی است که بارها ساخته شده و چیز تازه ای برای بازیگر و مخاطب ندارد. تازگی یک نقش مهم ترین اصل برای پذیرش کارها است و من سعی می کنم بیشتر به سراغ نقش هایی بروم که تا به حال تجربه اش نکردم. البته این بستگی به این دارد که آن نقش متفاوت نوشته شود و به بازیگر پیشنهاد شود.

دوست دارید بیشتر نقش مثبت بازی کنید یا منفی یا این که اصلا برایتان این موضوع مهم است؟

مثبت و منفی بودن و اندازه نقش مهم نیست. مهم این است که خودم را تکرار نکنم. نقش هایی به من پیشنهاد می شود که قبلا آن ها را بازی کردم و مطلب تازه ای ندارد. کارهایی هم بوده که به خاطر مسائل مالی یا ضعیف بودن سناریو قبول نکردم یا این که شناخت کافی نسبت به گروه و کارگردان نداشتم و ترجیح دادم که کار نکنم. در ضمن این اواخر درگیر کارهای شخصی و راه اندازی کافی شاپم بودم و از کار دور شدم. در دوران رئیس جمهور قبلی هم که سینما کمتر کار کردم و بیشتر در تلویزیون فعالیت داشتم. البته در دوران آقای احمدی نژاد کسی به من نگفت که ممنوع الکارم و نه این که مساله ای داشتم اما به من کار پیشنهاد نمی شد و دلیل روشنی برایم نداشت.

وضعیت امروز سینمای ایران و تولیدات اخیر سینمایی را چگونه می بینید؟

الان یک عده ای جوان آمدند که یک مقدار از آن سینمای پُرلوکیشن مثل «کشتی آنجلیکا» فاصله گرفتند و بیشتر دوست دارند در فضاهای بسته و به قول معروف آپارتمانی فیلم بسازند. به همین دلیل دیگر فیلم ها آن شکوه گذشته را ندارد و کوچک شده اند. البته بین این جوانان حتما فیلمسازان خلاقی هم وجود دارد و باید جوانان ورود پیدا کنند و شرایط برای فعالیت آن ها باید مهیا باشد.

آخرین فیلم سینمایی که از شما اکران شد، «خوب بد جلف» پیمان قاسمخانی بود. از بازی در این فیلم کمدی و نقش تان راضی هستید؟

از همکاری با آقای پیمان قاسمخانی و بازی در فیلم «خوب بد جلف» راضی هستم و تجربه خوبی بود. ایشان کمدی نویس ماهری هستند و قواعد درست این ژانر را می داند. از فیلم «خوب بد جلف» مردم راضی بودند و گروه هم از نتیجه کار رضایت داشت اما واقعیت این است که نقشم من را راضی نکرد و آن چیزی نبود که انتظار داشتم.

قرار است رئیس جدید سازمان سینمایی به سر کار بیاید و جانشین آقای حیدریان شود. پیامتان به رئیس جدید چیست؟

کسی که رئیس سازمان سینمایی می شود، قدمش روی چشم مان است اما مهم این است که نگاه خطی و جناحی نداشته باشد. سینما مال تمام اقشار این مملکت است. می گویند مجلس خانه ملت است اما من معتقدم که خانه ملت، خانه سینما است و طوری نیست که هر چهار سال تغییر کند مگر این که اتفاقی برایش بیفتد. به نظرم رئیس آینده باید با اهالی سینما تعامل داشته باشد و اهل مشورت باشد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7617/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو