گفت و گوی آینه نیوز با خسرو معصومی کارگردان قدیمی سینما

دولت پوست کلفت شده است!

دولت پوست کلفت شده است!
calendar دوشنبه 21 آبان 1397 در 11:08
در گفت و گوی آینه نیوز با خسرو معصومی کارگردان قدیمی سینما درباره زمان اکران آخرین ساخته اش پرسیدیم که وی گفت: بعضی ها سالن دارند و اعتراض می کنند اما ما سالن هم نداریم و در فکر این هستیم که با یک سرگروه سینمایی به توافق برسیم و هر چه زودتر فیلم «کار کثیف» را اکران کنیم.

به نظرم این فیلم ظرفیت های خوبی برای اکران دارد و موضوعی دارد که باعث می شود مخاطب علاقمند شود و فیلم را ببیند. در این مدت فیلم های غیرکمدی هم بودند که خوب فروختند. خیلی از مسائل به کیفیت فیلم برمی گردد و امیدوارم که فیلم من هم در اکران موفق شود.

کارگردان فیلم «پر پرواز» درباره ویژگی های آخرین فیلمش که باعث جذب مخاطب می شود، گفت: فیلم «کار کثیف» موضوع تازه ای دارد و فیلم داستانگو است و مردم هم به فیلم داستانگو علاقه دارند. فیلم «کار کثیف» برای جوانان است و مساله مهاجرت را مطرح می کند. همین را به شما بگویم که بعصی از تهیه کننده هایی که حتی فیلم پرفروش تجاری می سازند به من می گویند که فیلم «کار کثیف» در اکران می فروشد. در جشنواره فجر هم این فیلم با این که در روز آخر اکران شد اما بازتاب خوبی داشت.

خسرو معصومی درباره موضوع مهاجرت که در فیلمش مطرح کرد نیز پاسخ داد: فیلم هایی که درباره مهاجرت هستند، زنگ خطر را به صدا درمی آورند. افرادی هستند که شغل و درآمد خوبی ندارند و دنبال این هستند که به کشور دیگری مهاجرت کنند تا شاید زندگی بهتری را پیدا کنند اما می بینند که آن جا هم برایشان جای زندگی نیست. بعصی ها فکر می کنند که با تغییر موقعیت زندگی می توانند به رفاه بهتری برسند. از طرفی چند سال پیش بحث لاتاری مطرح شد و خیلی ها دوست داشتند که برنده بشوند و بروند. آن موقع موضوع روزی بود که ما برای اولین بار مطرح کردیم. خیلی ها چه سینمایی ها و چه افراد دیگر هم در لاتاری برنده شدند و رفتند. خیلی ها که شرایط خوبی ندارند همیشه فکر مهاجرت در سرشان هست تا از این شرایط خلاص بشوند. من با خیلی از بچه ها که صحبت می کنم می بینم که علاقه دارند که بروند و این ملکه ذهنشان شده و در فیلم «کار کثیف» هم به نوعی این مساله مطرح شده است.

وی افزود: فیلم «کار کثیف» برای اکران 16 دقیقه کوتاه شده و براساس واکنش هایی که از تماشاگران دیدم و برای این که ریتم فیلم بهتر شود این کار را کردم و به نظرم الان فیلم بهتر شده است.

این کارگردان در ادامه افزود: من در نشست خبری فیلم در جشنواره فجر درباره بیکاری در جامعه حرف زدم و انتقاد کردم که واکنش هایی  داشت. تلاش من هم این بود که این درد را در فیلم نشان بدهم و برای همین هم پایان فیلم غم انگیز شده است. این داستان واقعی است و ما از این اتفاقات در کشورمان زیاد داریم و شرایط بیکاری و تورم و مسائل مختلف باعث شده که خیلی ها به دنبال مهاجرت باشند.

خسرو معصومی با انتقاد از دولتمردان گفت: متاسفانه مسئولان اصلا در فکر مردم نیستند. دولت که ول کرده و حتی به انتقادات هم توجه نمی کند و به قولی پوست کلفت شده است! ما الان تحصیلکرده هایی را داریم که دارند کار خدماتی می کنند. این ها واقعیت است و خود آقایان هم می دانند اما توجهی نمی کنند. من ترسی از کسی ندارم. خودم تحصیلکرده هنرهای دراماتیک هستم و 14 فیلم و تله ساختم اما با این همه سابقه و کار فقط ماهی 1 میلیون و 200 هزار تومان از خانه سینما می گیرم! این فاجعه است بعد من نباید از این دولت انتقاد کنم؟ این دولت به حرف هیچ کس گوش نمی کند و فرهنگ هم که کلا مساله شان نیست. فرهنگ وقتی درست می شود که همه چیز به سامان باشد. ببینید که در کشوری مثل فرانسه چقدر به فرهنگ می رسند و چقدر هنرمندان برایشان مهم هستند اما این جا هنرمندان ارزشی ندارند.

خسرو معصومی درباره آینده اکران فیلم «خرس» هم گفت: من هیچ وقت ناامید نمی شوم هر چند هیچ وقت جواب روشنی درباره اکران فیلم «خرس» ندادند. ارشاد هم می گوید که باید تهیه کننده حرف بزند. حالا تهیه کننده فیلم «خرس» کیست؟ آقایان نوروزبیگی و پرستویی که دیگر سمتی ندارند چرا که همه چیز را به موسسه رسانه های تصویری فروختند و آن ها هم حق مالکیت فیلم را خریده و پاسخی هم نمی دهند. حالا چه کسی باید به آقای داروغه زاده نامه بنویسد؟ آقای سیمون که خودش جزو همین ها است و دولتی است. این ها باعث شده که فیلم توقیف بماند و متاسفانه هیچ کس هم به ما پاسخی نمی دهد.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7541/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو