اعلام برنامه روز نخست همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال»

اعلام برنامه روز نخست همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال»
calendar یکشنبه 20 آبان 1397 در 11:03
برنامه روز اول نخستین همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» به دبیری روح الله حسینی اعلام شد.

به نقل از ستاد خبری همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال»، نخستین همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» به دبیری روح الله حسینی با مجموع ۲۰ سخنرانی، ۶ پنل و ۳ کارگاه تخصصی درباره ماهیت سینما در این دوران، شیوه های نوین قصه گویی و روایت داستان و جایگاه مخاطبان سینما در این عصر، از فردا دوشنبه ۲۱ آبان به مدت ۳ روز در مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران آغاز به کار می کند.

مراسم افتتاحیه نخستین همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» صبح فردا دوشنبه ۲۱ آبان ساعت ۹ صبح با حضور محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی، روح الله حسینی دبیر این همایش و مدیرعامل مدرسه ملی سینما و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما آغاز می شود.

در نخستین روز از برگزاری نخستین همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» نیکولاس رامبز نویسنده و نظریه پرداز سینما به عنوان نخستین سخنران درباره مبحثی با عنوان «رمان های تجربی و سینمای دیجیتال، واکاوی یک ارتباط» صحبت می کند. مونیکا مانگانلی طراح صحنه و متخصص جلوه های ویژه نیز با موضوع «روابط مبتنی بر تجربه و مهارت بین سینما و هنرهای دیگر در عصر دیجیتال» سخنرانی می کند.

بخش دوم از سخنرانی ها درباره «مشاغل سینما در عصر دیجیتال: حرفه های گذشته و حرفه های نو» است که در این راستا پرویز اجلالی جامعه شناس و پژوهشگر ارشد در حوزه مطالعات میان رشته ای با موضوع «گفتمان سینمای دیجیتال، درکی نو از سینما در ایران» سخنرانی می کند و آخرین سخنران در نخستین روز از این همایش جان جاست است که درباره «ترکیب نقاشی و سینما برای خلق محتوای تصویری مدرن» صحبت می کند.

همچنین در روز نخست از همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» ۲ پنل تخصصی با عناوین «سینما در عصر دیجیتال: پایان یا شروعی دوباره» و «روش های نوین داستان گویی» برپا می شود و پایان بخش برنامه های روز نخست از این همایش برپایی کارگاهی با عنوان «تاثیر ابزارها و شیوه های قصه گویی تعاملی رایج در بازی های ویدئویی بر سینما» خواهد بود.

نخستین همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ آبان در مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران برپا می شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7512/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو