شهرام عبدلی در گفت و گو با آینه نیوز:

سینما به شکل محفلی است و تنها عده خاصی به آن راه پیدا می کنند

سینما به شکل محفلی است و تنها عده خاصی به آن راه پیدا می کنند
calendar چهارشنبه 16 آبان 1397 در 14:37
ناصر قناعتی: سریال «حکایت‌ های کمال» به کارگردانی قدرت ‌الله صلح میرزایی کارگردان قدیمی سینما در 150 قسمت برای گروه کودک نوجوان تلویزیون در حال تولید است و این روزها فیلمبرداری اش ادامه دارد. برای اطلاع از وضعیت تولید این سریال به سراغ یکی از بازیگرانش رفتیم که «شهرام عبدلی» بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون است.

این بازیگر درباره سریالی که هم اینک بازی می کند، به آینه نیوز گفت: آقای صلح میرزایی این سریال را برای شبکه یک می سازد و گروه خیلی خوبی هستیم و فکر می کنم کار خوبی بشود و من هم سهمی در تولید این کار داشتم. شهرام عبدلی درباره حواشی اخیری که بابت سکانس پایانی سریال «دلدادگان» پیش آمد، گفت: من اصلا دنبال حاشیه نمی گردم و اصلا این ماجرا و سریال هایی که در حال پخش است را ندیدم اما همیشه دوست دارم دنبال حق باشم و به نظرم یک بازیگر حق دارد که حق و حقوقش را بگیرد.

وی ادامه داد: به هر حال همه ما بازیگران مشکلاتی داشتیم و هنوز هم داریم. من خودم در این مورد مشکل داشتم و طلبکارم. وقتی تلویزیون به تهیه کننده پول ندهد ما هم مسلما دستمزد خود را نمی توانیم بگیریم یا این که به سختی می توانیم بگیریم. به نظر می رسد همیشه و در همه دولت ها با تلویزیون مشکل وجود دارد! اما سوال این جا است که مگر برای انجام یک پروژه برآورد مالی و برنامه ریزی نمی شود و نمی دانند که آخر کار مشکل پیدا می کنند. پس چرا کار تولید می شود؟ البته معمولا قسط های اول خوب پرداخت می شود و کم کم مشکل پیدا می شود.

بازیگر سریال «سر دلبران» ادامه داد: بازیگر هم اگر از اول این شرایط را قبول نکند و در سریال بازی نکند خیلی راحت کار را به افراد جدید و ناشناخته می دهند و برای بعضی ها هم کیفیت کار بازیگری مهم نیست. یک بازیگر حرفه ای کارش این است و از همین طریق امرار معاش می کند و همان گونه که باید به تعهدات خود برای بازیگری پایبند باشد انتظار دارد که سرمایه گذار و کسی که پروژه را تولید می کند به تعهداتش عمل کند.

شهرام عبدلی در ادامه به آینه نیوز گفت: وضعیت سینما از این هم بدتر است و محفلی اداره می شود. کلا 4 تا بازیگرند و 10 تا کارگردان و تهیه کننده و همان ها فقط کار می کنند. چند تا دوست هستند و انگار به شکل خانوادگی دارند در سینما کار می کنند و شخص دیگری نمی تواند وارد شود. سینمای ما الان خیلی سخت تر از سینمای پیش از انقلاب هم شده! قبلا انگار تعداد بازیگران بیشتر بود. الان همه چیز رابطه بازی شده و شوخی است. جاهایی مثل وزارت ارشاد و خانه سینما هم که باید حامی سینمایی ها باشند کاملا رها کرده اند. همه چیز بازی شده و کار با اهمیت ارزشی ندارد. باید جایی مثل وزارت ارشاد این ها را سامان بدهد و به وضعیت رسیدگی کند اما می بینیم که اینطور نیست و سینمای ایران به دست عده ای خاص افتاده است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7452/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو