گفت و گوی آینه نیوز با محسن علی اکبری تهیه کننده سریال «نفوذ»

«نفوذ» می تواند در جهت مقابله با دروغ پردازی رسانه های غربی باشد

«نفوذ» می تواند در جهت مقابله با دروغ پردازی رسانه های غربی باشد
calendar یکشنبه 13 آبان 1397 در 09:23
به مناسبت فرارسیدن سالگرد تسخیر لانه جاسوسی و خلق حماسه 13 آبان ماه مناسب است تا سری به تولیدات داخلی درباره این اتفاق تاریخی بزنیم و تازه ترین اثر تصویری درباره آن واقعه، سریالی است با نام «نفوذ» به کارگردانی جواد شمقدری که این روزها در مرحله فیلمبرداری است.

تهیه کننده این سریال انقلابی، محسن علی اکبری است که در کارنامه اش آثار دینی مثل «مریم مقدس» و آثار تاریخی و استراتژیک مثل «استرداد» وجود دارد. این تهیه کننده دارنده سیمرغ جشنواره فیلم فجر در گفت و گو با آینه نیوز درباره تازه ترین وصعیت پروژه جدیدش گفت: تا الان حدود 70 درصد فیلمبرداری سریال «نفوذ» انجام شده و در حال حاضر برای سکانس های مربوط به گنبد کاووس در این شهر هستیم. در این جا صحنه های مربوط به سال 58 گرفته می شود و امیدواریم بعد از بازگشت به تهران بتوانیم بقیه سکانس های مربوط به سفارت سابق امریکا در تهران را بگیریم.

وی ادامه داد: با توجه به این که حجم زیادی از سریال به صورت CGI انجام می شود و برای اولین بار نزدیک به 400 دقیقه از سریال به این صورت انجام می شود، رسیدن به موقع کار بستگی به فعالیت آن عزیزان دارد. ما در بخش فیلمبرداری طبق برنامه ریزی اولیه پیش می رویم و همه تلاش گروه این است که سریال «نفوذی» برای پخش در ایام دهه فجر امسال آماده باشد و امیدواریم که این اتفاق بیفتد.

تهیه کننده فیلم «کتاب قانون» در پاسخ به پرسش «آینه نیوز» درباره این که آیا «نفوذ» تا به حال مشکل کمبود بودجه داشته، گفت: ما هم مثل همه فیلم ها و سریال های دیگر مشکل مالی داریم اما داریم مدیریت می کنیم تا خللی در روند آماده سازی سریال پیش نیاید. این روزها اکثر مجموعه های تولیدی و حتی بخش های غیرفرهنگی در جامعه مشکل بودجه را دارند و ما هم جزئی از این شرایط هستیم اما آن چه برایمان مهم است، انجام دادن تعهد و رسیدن به یک کیفیت استاندارد تولیدی است و با توجه به دغدغه آقای شمقدری این اتفاق خواهد افتاد و امیدواریم که سریال «نفوذ» مورد توجه مخاطبان گرامی قرار بگیرد. همه سعی و تلاش مان این است که هیچ مانعی در جهت تولید مناسب کار پیش نیاید و بتوانیم با مدیریت درست پروژه را به پیش ببریم.

علی اکبری اصافه کرد: تا به حال سکانس های مربوط به کردستان که خیلی هم سنگین بود، انجام شده و بخشی از سکانس های لانه جاسوسی هم گرفته شد و تقریبا داخلی ها را گرفتیم. کار در لوکیشن شمال در حال انجام است و 2 سکانس مربوط به ترکیه هم در فیلمنامه وجود دارد که اجرایش بستگی به شرایط بودجه دارد.

تهیه کننده شناخته شده سینما و تلویزیون درباره مقطع زمانی سریال «نفوذ» گفت: این سریال مربوط به مقطعی است که بچه های پیرو خط امام فعالیت های انقلابی را انجام دادند و در مسیر انقلاب قرار گرفتند. به همین دلیل ما سکانس های فلاش بک از پیش از انقلاب هم داریم و در نهایت این جوانان جزو گروهی می شوند که تصمیم می گیرند سفارت امریکا را که در واقع لانه جاسوسی بود، تسخیر کنند. در واقع مدیریت راهبردی این جریان به تسخیر لانه جاسوسی منتهی می شود.

وی ادامه داد: اصولا علت این که سفارت امریکا تحت عنوان لانه جاسوسی خوانده شد را ما در سریال «نفوذ» کاملا نشان خواهیم داد. آقای شمقدری خیلی خوب تحقیق کردند و 4 سال صرف تحقیق و نگارش فیلمنامه شد و با افراد مطلع که در آن جریان شرکت داشتند، گفت و گو شد و به جز اسناد واقعی سعی شد براساس شاهدان ماجرا فیلمنامه «نفوذ» آماده شود. خود آقای شمقدری هم در دانشگاه شریف بودند و در آن موقع بین همین دانشجویان بودند.

محسن علی اکبری درباره روند تحقیقات سریال «نفوذ» گفت: ما از طیف های مختلف اطلاعات کسب کردیم و برایمان جریان سیاسی خاصی مطرح نبود و مهم اتفاق مهمی بود که حضرت امام خمینی(ره) از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند. «نفوذ» می تواند در جهت مقابله با دروغ پردازی رسانه های غربی باشد. ما دیدیم که امریکایی ها در سال های گذشته چگونه با فیلم هایی مثل آرگو درباره ماجرای لانه جاسوسی دروغ پردازی کردند و به خودشان جایزه هم دادند، در حالی که بارها صحبت شد که این فیلم ها هیچ نسبتی با واقعیت ندارند و در جهت مقاصد سیاسی آن ها ساخته شد، به همین دلیل خیلی نیاز است که ما بتوانیم براساس مستندات واقعی آثاری در جهت واقعیت تسخیر سفارت نشان بدهیم و امیدواریم که نتیجه کارمان مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7387/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو