گفت و گوی آینه نیوز با «بهرنگ علوی» بازیگر مطرح سینما

الان هر بازیگری بیشتر کتک بخورد تبدیل به قهرمان می شود

الان هر بازیگری بیشتر کتک بخورد تبدیل به قهرمان می شود
calendar شنبه 12 آبان 1397 در 13:17
یکی از شناخته شده ترین بازیگران نسل جدید سینمای ایران، «بهرنگ علوی» است که از بازی در فیلم های پرویز شهبازی خود را نشان داد و در این سال ها در مهمترین فیلم ها و سریال ها بازی کرده است.

ناصر قناعتی:یکی از شناخته شده ترین بازیگران نسل جدید سینمای ایران، «بهرنگ علوی» است که از بازی در فیلم های پرویز شهبازی خود را نشان داد و در این سال ها در مهمترین فیلم ها و سریال ها بازی کرده است. از «مرگ ماهی» روح االه حجازی تا «دربند» پرویز شهبازی نام این بازیگر خوش آتیه در تیتراژها بوده است و در تلویزیون هم سریال هایی فاخر مثل «معمای شاه» را بازی کرده است.

بهرنگ علوی درباره فعالیت های اخیر خود به آینه نیوز گفت: چند کار بازی کردم و منتظرم که به نمایش دربیاید. یکی از این کارها سریال «بی قید و شرط» به کارگردانی آقای شهرام شاه حسینی است که در سال گذشته برای شبکه سه کار کردیم اما اختلاف میان تهیه کننده و کارگردان به وجود آمد و به همین دلیل تا به حال نتوانسته که به پخش برسد. امیدوارم مشکل هر چه زودتر حل شود و این سریال به زودی روی آنتن برود تا تلاش بچه های گروه از بین نرود. فیلم سینمایی «مدیترانه» را هم به کارگردانی هادی حاجتمند بازی کردم و امیدواریم که در جشنواره فیلم فجر امسال اکران شود.

بازیگر فیلم «لانتوری» در پاسخ به این که آیا ارجحیتی برای بازی در حوزه های مختلف سینما و تئاتر و تلویزیون دارد، گفت: من بازیگرم و این حرفه برایم جالب است و ماهیت بازیگری انقدر برایم ارزشمند است که دوست دارم فعال باشم و مهم کارکردن است و الویتی برایم ندارد. البته برایم جذاب است که نقش قابل توجهی را کار کنم و سعی می کنم ارزش کار خود و انتظار مخاطبان را درک کنم و کاری را انتخاب کنم که حرفی برای گفتن داشته باشد.

این بازیگر مطرح درباره مشکلات تولید فیلم و سریال هم گفت: به شدت با فقر فیلمنامه خوب مواجه هستیم. البته شاید دست نویسندگان ما بسته باشد و به خصوص در تلویزیون نتوانند همه داشته های خود را ارائه کنند چرا که از زمان نوشتن تا رسیدن به پخش هزار و یک اتفاق می افتد. در سینما هم یکسری محدودیت ها وجود دارد که باعث می شود متن مورد نظر نویسندگان به اجرا در نیاید.

بازیگر سریال «هشت و نیم دقیقه» در ادامه به آینه نیوز گفت: ما سعی می کنیم که  از میان آثار متوسط به بالا نقش هایی را انتخاب کنیم و باید بتوانیم با کمک عوامل آن نقش را به تعالی برسانیم. گاهی قصه چندان کامل نیست اما یک بازیگر باید انقدر توانایی داشته باشد که به نقش اضافه کند و بتواند درک درستی از نقش داشته باشد و با اجرای برخی ظرایف هر چه بیشتر آن نقش را برای مخاطب باورپذیر کند.

بهرنگ علوی در پاسخ به پرسش آینه نیوز درباره این که کدام یک از نقش هایش را دوست دارد گفت: تقریبا اکثر نقش هایم را دوست دارم اما  از هر حوزه کاری یک نقش را انتخاب می کنم. در سینما بیشتر از همه کاراکتر بهرنگ در فیلم «دربند» را خیلی دوست دارم. در تلویزیون نقش فردین در سریال «هشت و نیم دقیقه» و در تئاتر هم نقش مهدی در نمایش «زبان اصلی» را بیشتر می پسندم.

بازیگر فیلم «دشمن زن» درباره وضعیت امروز بازیگری و نحوه ورود بازیگران جوان به سینما و تلویزیون گفت: برای بازیگری خوب چند تا عامل وجود دارد که باید رعایت شود. امکان دارد بازیگران استعدادی داشته باشند اما شرایط هم خیلی تعیین کننده است و برخی مسائل باعث می شود که یک بازیگر تازه وارد بتواند در کارش دوام داشته باشد. ما می دانیم که سینما به هر حال محصول شرایط و زمانه خود است و اگر یک بازیگر اهل تاریخ نباشد و شرایط را نسنجد ممکن است در کارش اشکال به وجود بیاید. من یک مثالی می زنم. مثلا در دوره  40 و 50 در سینمای ایران بازیگرانی بیشتر مورد توجه قرار می گرفتند که نقش های بزن بهادر را بازی می کردند و به اصطلاح کافه به هم می زدند. آن ها نزد مخاطب تبدیل به قهرمان می شدند اما الان براساس شرایط فضا عوض شده و هر بازیگری بیشتر کتک بخورد و تحقیر بشود تبدیل به قهرمان می شود! شرلایط اجتمای ما امروزه این مدل نقش ها را طلب می کند و حالا بازیگر براساس این فضا باید خود را تطبیق بدهد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7377/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو