انتخاب ۲۳ عکس برای نمایشگاه «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی»

انتخاب ۲۳ عکس برای نمایشگاه «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی»
calendar دوشنبه 23 مهر 1397 در 09:50
هیات انتخاب نخستین نمایشگاه عکس «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی»، ۲۳ قطعه عکس برای حضور در این رویداد فرهنگی انتخاب کردند.

به نقل از ستاد خبری نمایشگاه، هیات انتخاب نخستین نمایشگاه عکس «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی» از میان ۳۴۱ قطعه عکس ارسال شده به دبیرخانه این نمایشگاه، ۲۳ قطعه عکس را برای حضور در این رویداد فرهنگی انتخاب کردند.

بابک برزویه دبیر هنری نمایشگاه عکس «جنگل های هیرکانی» درباره چگونگی انتخاب آثار توسط هیات انتخاب توضیح داد: انتخاب عکس های مربوط به نمایشگاه عکس «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی» با هدف معرفی جاذبه های هیرکانی و بیان دلایل ثبت این جنگل ها، برای هیات اعزامی یونسکو به ایران انتخاب شده است.

وی ادامه داد: ممکن است عکاسان، عکس های خوب و هنری از جنگل های هیرکانی ارسال کرده باشند اما هیات انتخاب ناگزیر بودند براساس شاخص های مورد قبول یونسکو برای ثبت آثار در فهرست خود، عکس ها را انتخاب کنند.

برزویه در پایان توضیحات خود با اشاره به شاخص های مورد قبول یونسکو گفت: ثبت آثار معنوی در یونسکو براساس قواعد و قوانین خاصی انجام می شود و مجموع عکس های منتخب باید فاقد حضور حیوانات، المان های انسانی و یا ساخت و سازهای جاده ای باشد. به همین دلیل انتخاب آثار سخت بود و با وجود همه این موارد از میان آثار ارسالی عکاسان تنها ۲۳ قطعه عکس انتخاب شد.

نخستین نمایشگاه عکس «جنگل‌های هیرکانی» با موضوع به تصویر کشیدن وجوه مختلف جنگل‌های هیرکانی حوزه دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان، معرفی ویژگی‌های طبیعی و طبیعت بکر هیرکان، تنوع گونه حیوانات، پرندگان خاص و گونه‌های گیاهی توسط کمیسیون ملی یونسکو-ایران و با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، در مهر ماه برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با اهداف ارتقای آگاهی‌های عمومی و جوامع محلی به منظور اهمیت حفظ جنگل‌های هیرکانی، ایجاد همبستگی ملی در امر حفظ و نگهداری منابع ملی، توجه به مقوله‌های زیست محیطی و منابع طبیعی، اهمیت حمایت از منابع طبیعی ایران، ثبت مناظر بکر و تنوع زیستی مناطق جنگلی هیرکان، ضرورت مشارکت جوامع محلی در مدیریت جنگل‌ها، مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7248/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو