راه‌اندازی دانشگاه هنر استاد فرشچیان تا ماه آینده

راه‌اندازی دانشگاه هنر استاد فرشچیان تا ماه آینده
calendar دوشنبه 09 مهر 1397 در 12:04
دانشگاه هنرهای ایرانی اسلامی استاد محمود فرشچیان تا یک ماه آینده راه‌اندازی می‌شود و قرار است دانشگاه متفاوتی با شیوه متمایز از دانشگاه‌های فعلی باشد.

 

جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور اعضای کمیسیون و محمود اربابی؛ معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری برای بررسی سند سینما، روز گذشته (شنبه هفتم مهرماه) برگزار شد.

 در این جلسه پیش‌نویس نهایی سند سینما بررسی شد و مقرر شد کمیته‌ای با حضور اعضای کیسیون و معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری تشکیل شود و پیش‌نویس را بررسی کند و پس از آن در کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی این سند نهایی شود و در مرحله بعد برای بررسی و تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.

محمدحسین ایمانی خوشخو، رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه گفت: سند سینما با جلسات کارشناسی و با همکاری سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری تدوین می‌شود تا برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.

ایمانی خوشخو همچنین در این جلسه گفت: تاسیس دانشگاه هنرهای ایرانی اسلامی از طرح‌های کمیسیون هنر و معماری است که پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای راه‌اندازی آن پیگیری و با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه استاد فرشچیان حداکثر تا یک ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

ایمانی خوشخو همچنین در این جلسه گفت: بررسی آیین نامه‌های جشنواره های هنری فجر  و چگونگی برگزاری جشنوارها نیز در کمیسیون انجام می‌شود و کمیته هنرهای سنتی و صنایع دستی کمیسیون نیز می‌تواند در تعامل با فرهنگستان هنر تشکیل شود.

بهمن نامور مطلق، عضو کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه گفت: دانشگاه فرشچیان محصول کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی است که به زودی راه‌اندازی می‌شود و قرار است دانشگاه متفاوتی با شیوه متمایز از دانشگاه‌های فعلی بنیان گذاشته شود.

انتهای پیام/

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7097/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو