«سواد روایت» منتشر شد / کتابی تاثیرگذار در پژوهش‌های روایی معاصر

«سواد روایت» منتشر شد / کتابی تاثیرگذار در پژوهش‌های روایی معاصر
calendar جمعه 26 مرداد 1397 در 01:43
نشر اطراف به منظور آشنا کردن مخاطبان ایرانی با مباحث روایی،‌ نخستین کتاب نظری خود را با عنوان «سواد روایت» به علاقه‌مندان ارائه کرد.

آینه نیوز: کتاب «سواد روایت» به زبانی شیرین و واضح، و با استفاده از مثال‌های متعدد از آثار سینمایی،‌ نمایشی، ادبی و هنری زیربنایی‌ترین مسائل روایت‌شناسی را توضیح می‌دهد و به مناقشه‌برانگیز موضوع‌های این حوزه نیز می‌پردازد.

نویسنده‌ی کتاب، اچ. پورتر اَبوت، روایت را پدیده‌ای می‌داند که به زندگی همۀ آدم‌ها گره خورده و بحث‌های جذابی مثل مرزهای روایت، دنیاهای روایی، پیکار روایت‌‌ها، ابرروایت‌های فرهنگی، روایت‌پریشی، هنجارسازی، فرجام، بیش‌خوانی و کم‌خوانی روایت را در قاب ارتباط روایت با زندگی روزمره مطرح می‌کند.

«سواد روایت» علاوه بر این که در سطوح مختلف دانشگاهی تدریس می‌‌شود، خلاصه‌ی پر‌و‌پیمانی از پژوهش‌های جدید روایت را هم در اختیار مخاطبان می‌گذارد. به گفته‌ی روایت‌پژوه برجسته‌ی معاصر، دیوید هرمن، کتاب اَبوت هم بهترین نقطه‌ی شروع برای مخاطبانی است که با مباحث نظری روایت آشنایی ندارند و هم به لحاظ دیدگاه منحصر به فردش به مباحث نو، کتابی تاثیرگذار در پژوهش‌های روایی معاصر محسوب می‌شود.

این کتاب در ۴۲۲ صفحه با ترجمه رویا پورآذر و نیما مهدی‌زاده اشرفی در قطع وزیری از سوی نشر اطراف به بازار کتاب عرضه شده است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/7059/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو