پوستر جشنواره قصه‌گویی منتشر شد

پوستر جشنواره قصه‌گویی منتشر شد
calendar یکشنبه 21 مرداد 1397 در 23:28
پوستر بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با طرحی از داستانِ معروف و درسی روباه و زاغ منتشر شد.

آینه نیوز:  سهیل نوری طراح و تصویرساز پوستر بیست‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی گفت: ایده اصلی پوستر این دوره از جشنواره قصه‌گویی از قصه‌ معروف و کلاسیک خارجی روباه و زاغ نشات گرفته شده است.

به گفته نوری، این قصه اثری از ژان دو لافونتن، مشهورترین حکایت‌نویس فرانسوی است که با ترجمه‌ اقتباسی حبیب یغمایی سروده شده است.

این گرافیست افزود: در طرح پوستر بیست‌‌و‌یکمین دوره جشنواره قصه‌گویی، به جای تکه‌ای پنیر که موضوع بحث روباه و زاغ است، کتابی آورده شده که کلاغ می‌خواند و روباه گوش می‌کند.

وی با اشاره به این‌که در پایان همه داستان‌ها از جمله کلاغه به خانه‌اش نرسید، استفاده می‌شود، اضافه کرد: عناصر این پوستر نیز با تکنیک کلاغه به خانه‌اش نرسید، ترکیب و اجرا شدند.

این تصویرگر در مورد شیوه انتخاب رنگ‌ها گفت: رنگ گرم نارنجی که به طور معمول در تصویرسازی‌ها استفاده می‌شود، در این پوستر هم برای روباه انتخاب شده که از بقیه رنگ‌ها وضوح بیشتری دارد.

گرافیست این پوستر افزود: اصالت کانون پرورش فکری به فعالیت‌های فرهنگی و هنری است که برای کودکان و نوجوانان این مرز و بوم انجام می‌دهد.

طراح پوستر جشنواره قصه‌گویی کانون در پایان گفت: نویسه‌نگاری (تایپوگرافی) این پوستر دست‌نویس است و با تصویرگری آن ارتباط دارد تا فضای کودک و نوجوان و ارتباط بصری را حفظ کند.

داستان روباه و زاغ شعری از حبیب یغمایی با تصویرسازی پرویز کلانتری در کتاب فارسی سوم ابتدایی است که چندین نسل از کودکان ایرانی آن را از خوانده‌اند.

بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اواخر آذر سال ۱۳۹۷ در تهران برگزار می‌شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6992/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو