ماجرای لغو کنسرت در مشهد به کجا می رسد؟

ماجرای لغو کنسرت در مشهد به کجا می رسد؟
calendar یکشنبه 14 مرداد 1397 در 17:09
نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس: نظر استاندار این بود که هر قانونی که برای کل کشور تصویب شود، همان قانون برای مشهد هم باید اجرا شود.

آینه نیوز: پس از بحث و جدل هایی که در چند سال اخیر پیرامون برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد وجود داشت، چندی پیش، کنسرت کنسرت حسام الدین سراج در این شهر برگزار شد.

با وجود برگزاری این کنسرت، به درستی مشخص نیست که آیا تصمیم جدیدی در این خصوص گرفته شده یا خیر و آیا برگزاری کنسرت طبق یک روال مشخص در مشهد ادامه خواهد داشت؟

فاطمه ذوالقدر، نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس در این باره گفت: در جلسه ای که یک ماه پیش در مشهد داشتیم، این مسئله مطرح شد؛ قرار بود شیوه نامه ای ایجاد کنیم که نحوه برگزاری کنسرت ها برای همه ایران تنظیم شود. استاندار هم گفت با توجه به همین شیوه نامه، کنسرت ها برگزار خواهد شد. در واقع ما بحثی مختص به مشهد نداشتیم.

او ادامه داد: دو سال پیش، در جلسه اولی که با آقای جنتی، وزیر وقت ارشاد داشتیم گفتند که شیوه نامه ای درباره نحوه برگزاری کنسرت ها همراه با یک آیین نامه و اینکه چه کسی می تواند از برگزاری کنسرت جلوگیری کند، در حال تنظیم است. در آن شیوه نامه نوشته شده که اگر مجوز کنسرت دریافت شود، نمی توان جلوی برگزاری آن را گرفت. البته اگر تخلفی طبق آیین نامه شیوه نامه در نحوه برگزاری صورت بگیرد نیروی انتظامی و دادستانی می توانند جلوی آن را بگیرند اما اگر طبق آن شیوه نامه، تخلفی صورت نگیرد، نمی توان جلوی کنسرت را گرفت.

ذوالقدر درباره جداسازی جنسیتی مطابق نیز گفت: در شیوه نامه مذکور حرفی از جداسازی نیست. مصداق تخلف مثلا گزارش شود که شئونات اسلامی رعایت نمی شود.

او با بیان اینکه در مورد کنسرت ها، «جلسه ای با آقای علم الهدی نداشتیم» گفت: مشهد چیزی جدای از ایران نیست. در جلساتی که با آقای استاندار داشتیم مشکلی برای این موضوع وجود نداشت. نظر استاندار هم این بود که هر قانونی که برای کل کشور تصویب شود، همان قانون برای مشهد هم باید اجرا شود.

منبع: صبا

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6858/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو