اوضاع ناخوشایند پیشکسوت سینما و تلویزیون؛

مرد نجیب و آرام سینمای ایران را دریابید!

مرد نجیب و آرام سینمای ایران را دریابید!
calendar پنجشنبه 11 مرداد 1397 در 22:08
هنرمند متواضع و ریزاندام اما پیشکسوت و با تجربه کرمانشاهی را در قاب تلویزیون و صحنه‌ نمایش و پرده نقره‌ای سینما نمی‌بینیم؛ او این روزها بعد از نقاهت سخت یک دوره بیماری ، در پرند ساکن است.

آینه نیوز:  این روزها به پیشکسوتان سینما و تلویزیون زنگ می‌زنیم با یک حالت بغض و اندوهی درباره هنرهای نمایشی صحبت می‌کنند. برخی از آن‌ها در بستر بیماری هستند و کسی حالی از آن‌ها نمی‌پرسد، برخی هم از بی‌کیفیتی آثار هنری به خصوص در تلویزیون گلایه‌مندند و برخی هم مطالباتی دارند که هیچ‌کدام از اهالی خانه سینما،‌ انجمن بازیگران و مدیران مربوطه در تلویزیون گوشی برای شنیدن حرف‌هایشان نداشته‌اند و ندارند. از فضای سلبریتی‌زده امروز دلخورند و نگران آینده دنیای تصویر ایران اسلامی هستند.

در لا به‌لای نام‌های بزرگ، سینما و تلویزیون یک مرد نجیب و آرام را فراموش کرده که همیشه با هنرنمایی خود مخاطب را شگفت‌زده می‌کرد. او حالا بعد از جراحی روده در پرند ساکن است و به ما می‌گوید «توانی برای صحبت کردن و فیلم بازی کردن ندارم». او اسماعیل سلطانیان است که اهالی خانه سینما، انجمن بازیگران و مدیران مربوطه در تلویزیون فراموش کرده‌اند چنین بازیگری نقش‌های بزرگی را در سریال «یوسف پیامبر»، «ستایش»، «وضعیت سفید»، «مرد هزارچهره» و... ایفا کرده است. یادشان رفته او اولین بازیگردان سینما و تلویزیون بوده و بیش از سه دهه در حوزه بازیگری، کارگردانی و تدریس فعالیت می‌کند.

گفتنی است هنرمند با سابقه دنیای تصویر که این روزها فاصله زیادی با دنیای بازیگری پیدا کرده، با بازی در فیلم «بایکوت» پا به دنیای سینما گذاشت. او در ادامه در فیلم‌هایی مانند «بایسیکل‌ران»، «اسکادران عشق»، «دستفروش»، «افسون» و... بازی کرده است. با حاکم شدن جریان ستاره‌سازی در سینما در دو دهه اخیر مخاطبان بیشتر او را به واسطه نقش‌هایی که در تلویزیون بازی کرده، می‌شناسند و با کارهای «وضعیت سفید»، «یوسف پیامبر»، «رستگاران» و «ستایش» خاطره دارند. او بازیگری است که شمایل مختلف و متنوعی از نقش پدری مهربان و دلسوز را به شکل هنرمندانه‌ای به تصویر در آورده است.

اسماعیل سلطانیان در فیلم «دستفروش» و سریال «مرد هزار چهره»

سریال «یوسف پیامبر»

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6814/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو