جدول فروش فیلم های روی پرده تا 9 مرداد/«هزارپا» پرفروش‌ترین فیلم سال

جدول فروش فیلم های روی پرده تا 9 مرداد/«هزارپا» پرفروش‌ترین فیلم سال
calendar چهارشنبه 10 مرداد 1397 در 21:29
«هزارپا» این هفته نیز برای چهارمین هفته متوالی صدرنشین مطلق جدول فروش هفتگی بود و با فروش ۴ میلیارد و ۲۴۱ میلیون تومان مجموع فروش خود را به ۱۶ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان رساند.

آینه نیوز: «هزارپا» تاکنون بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار مخاطب داشته و توانسته است در کمتر از یک ماه به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۷ دست یابد. فروش هفتگی «هزارپا» همچنان شگفت انگیز است و نشان دهنده خیز برداشتن این فیلم برای شکستن رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران است.

«خاله قورباغه» در ادامه روند رو به رشد خود این هفته نیز افزاش فروش را تجربه کرد و با عبور از فیلم «تگزاس» خود را به رتبه دوم جدول فروش هفتگی رساند. این فیلم تنها نماینده سینمای کودک روی پرده است که هر هفته نسبت به هفته گذشته با استقبال بیشتری روبرو شده است. همچنین «خاله قورباغه» در میان فیلم‌های در حال اکران تنها فیلمی‌ست که نسبت به هفته گذشته افزایش فروش داشته است.

رتبه سوم جدول نیز متعلق به فیلم «تگزاس» با فروش هفتگی ۳۹۶ میلیون تومان است. فیلم «تگزاس» تا به اینجا عنوان سومین کمدی پرفروش سال را در اختیار دارد. از نکات قابل توجه درباره «تگزاس» فروش هفتگی چند صد میلیونی آن پس از پانزده هفته اکران است.

این هفته دو فیلم جدید اکران شدند که هر دو کمدی بودند، «کاتیوشا» ساخته علی عطشانی در اولین هفته اکران خود با فروش ۳۷۰ میلیون تومان فروش نسبتا خوبی را تجربه کرد و در جایگاه چهارم جدول فروش قرار گرفت. فیلم «من دیوانه نیستم» نیز در اولین هفته اکرانش با وجود حضور چهره‌های محبوب سینمای کمدی کمتر از انتظار ظاهر شد و با فروش ۱۲۴ میلیون تومان در جایگاه هفتم جدول جای گرفت.

رکورد هفته:

هزارپا در ادامه رکوردشکنی‌های خود با فروش ۴ میلیارد و ۲۴۱ میلیون تومان مجموع فروش خود را به ۱۶ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان رساند و توانست در کمتر از یک ماه به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۷ دست یابد. رکوردی که پیش‌تر در اختیار فیلم مصادره با مجموع فروش ۱۵ میلیارد و ۶۷۸ میلیون بود. 

حاشیه هفته:

مرکز پژوهش‌های مجلس، با انتشار گزارشی در مورد حجاب، به مسئله بسیار عجیبی در مورد رابطه سینما رفتن و پوشش زنان در جامعه اشاره کرده است که درباره میزان اعتبار آن بحثهای فراوانی در فضای مجازی به راه افتاد.

در بخش سینمایی این گزارش آمده است: «نتایج حاصل از وضعیت سنجی پوشش و آرایش ایرانیان نشان می‌دهد که با افزایش مصرف محصولات سینمایی بدپوششی زنان نیز تشدید می‌شود.»

در ادامه توضیح این گزارش همچنین آمده است: «در کمترین میزان بدپوششی ۵۴,۸ درصد از زنان قرار دارند که اصلا به سینما نمی‌روند و در بیشترین حالت ۸۱.۸ درصد زنان بدپوشش هستند و هر هفته به سینما می‌روند. البته این نکته قابل بررسی است که در این رابطه کدام متغیر مستقل و کدام وابسته است: بدپوششی زنان گرایش آنها را به سینما رفتن تشدید می‌کند و یا سینما رفتن موجب افزایش بدپوششی زنان می‌شود.»

ترین‌های هفته:

بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «خاله قورباغه» با افزایش فروش ۷۶ میلیون تومان

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «هزارپا» با کاهش فروش ۷۰۰ میلیون تومان

بیشترین  رتبه صعود در جدول فروش هفتگی نسبت به هفته گذشته فیلم «خاله قورباغه» با یک پله صعود

بیشترین  رتبه سقوط در جدول فروش هفتگی نسبت به هفته گذشته فیلم «خجالت نکش» با سه پله سقوط

بیشترین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم «دارکوب » ساخته بهروز شعیبی

سینماتیکت./

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6809/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو