افتتاح نمایشگاه آثار هنرمندان جانباز ایرانی در بغداد

افتتاح نمایشگاه آثار هنرمندان جانباز ایرانی در بغداد
calendar چهارشنبه 10 مرداد 1397 در 00:38
نمایشگاه گروهی آثار هنرمندان جانباز ایرانی با حضور وزیر فرهنگ و گردشگری عراق در بغداد افتتاح شد.

آینه نیوز: فریاد راوندوزی ـ وزیر فرهنگ و گردشگری عراق ـ پس از افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمندان جانباز ایرانی، از آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه دیدن کرد و گفت: برپایی نمایشگاه‌های ایرانی، گامی درست برای گسترش و تعمیق روابط فرهنگی و هنری بین دو کشور است.

سید موسی علیزاده‌ طباطبایی ـ معاون سفیر ایران در بغداد ـ نیز با بیان سخنانی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، ضمن تمجید از توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری میان دو کشور دوست و همسایه، هدف از برگزاری این نمایشگاه که با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان برپا شده است را آشنایی هر چه بهتر مسوولان، هنرمندان و مردم عراق با تمدن و فرهنگ غنی ایران عنوان کرد.

شفیق المهدی، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ عراق هم با اظهار اینکه علاقمندیم روابط فرهنگی ایران و عراق همچنان افزایش پیدا کند، گفت: ما از دوره دیکتاتوری خارج شده‌ایم و از جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم تا ما را در فراموش کردن آن دوره کمک کند و بر همکاری‌های فرهنگی و هنری خود در عراق بیفزاید.

این نمایشگاه گروهی با حضور ایرج هاشمی، مدیر تشکل‌های هنری شاهد و ایثارگران، مجید آریایی‌نژاد، استاد طراح، نقاش سفال و سرامیک و شیشه و گلدان و آبگینه، شکرالله برومند، استاد خوشنویس خط نستعلیق و شکسته و نقاشی‌خط، رضا محمدپور، خوشنویس و مریم آموزی، استاد تذهیب و نگارگری برپا شده است.

وزیر فرهنگ عراق پس از بازدید از آثار ارایه‌شده، لوح‌های تقدیری به هنرمندان ایرانی شرکت‌کننده در نمایشگاه اهدا کرد.

روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی./

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6785/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو