سیدتقی سیدی:

شان شعرم بالاتر از آن است که هیراد‌ آن را بخواند!

شان شعرم بالاتر از آن است که هیراد‌ آن را بخواند!
calendar جمعه 05 مرداد 1397 در 19:30
«شان شعر را بالاتر از این حرف‌ها مى دانم که آن را در اختیار کسى قرار دهم که تنها به زور تهیه‌کننده و تنظیم‌کننده بالا آمده و مخاطب دارد.»

آینه نیوز: اوایل سال جاری بود که حمید هیراد متهم به سرقت ادبی از برخی شاعران شد. شاعرانی که برای دفاع از حقشان کمپین تشکیل دادند و بسیاری از هنرمندان به این کمپین پیوستند، اما در نهایت حمید هیراد توانست این شاعران را از شکایت منصرف کند.

با اینکه حمید هیراد متعهد شده بود که بدون اطلاع از شاعر اصلی و تنها با استناد به سایت‌ها دست به ساخت ملودی شعر دیگران نزند، ولی باز به تعهد خود پایبند نماند و در اتفاقی دیگر یک ملودی از اشعار «سید تقی سیدی» بدون اجازه از وی ساخت!

از آنجایی که حمید هیراد تک آهنگ‌های خود را در اینترنت به اشتراک می‌گذارد، ملودی شعر «من نگاهش مى کنم او هم نگاهم مى کند/ او براى دل بریدن من براى دل برى/عشق یعنى تار موهاى تنت مى ایستد/ هرکجا که نام او را روى لب مى آورى» را منتشر کرد و شاعر را فریدون مشیری معرفی کرد، که این اتفاق واکنش سید تقی سیدی در پی داشت. این شاعر جوان کشورمان به خاطر ایجاد فضایى حرفه اى در برخورد با شعر و شاعر از حمید هیراد می‌خواهد که حقوق شاعر را رعایت کند و این تک آهنگ را حذف کند که این خواننده در جواب «عدم یافت منبع اصلی شعر در اینترنت» را عنوان می‌کند و در پایان آن تک آهنگ را حذف می‌کند.

سیدتقی سیدی با اینکه می‌توانست اجازه دهد از شعرش در آهنگ این خواننده استفاده شود؛ ولی مخافت کرد و در صفحه مجازی خود نوشت: «دوستان عزیز چرا باید من موافق این باشم که کسى که کمترین اصول حرفه اى را رعایت نمى‌کند، با آن سابقه بد در سرقت ادبى از شعر بنده استفاده کند ؟ رک و پوست کنده برایتان بگویم گفتم آن پست را حذف کند چون شان شعر را بالاتر از این حرف‌ها مى دانم که آن را در اختیار کسى قرار دهم که تنها به زور تهیه‌کننده و تنظیم‌کننده بالا آمده و مخاطب دارد، در صورتى که کم نیستند افراد جوان و با استعدادى که به نحو احسن در موسیقى فعالیت می‌کنند.»

گفتنی است، در چند روز گذشته نیز یک ویدیو عجیب از یکی از کنسرت‌های حمید هیراد در فضای مجازی منتشر شده که به آشکاری در آن مشخص است این خواننده اجرای زنده روی صحنه ندارد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6689/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو