باحضور محمدرضا هدایتى و لاله اسکندرى

«سیمین» جلوی دوربین؛ روایتی از غول خشکسالی

«سیمین» جلوی دوربین؛ روایتی از غول خشکسالی
calendar پنجشنبه 04 مرداد 1397 در 06:30
مرتضی آتش زمزم فیلم سینمایی «سیمین» را در اصفهان کلید زد.

آینه نیوز: بخش عمده ای از فیلم در کنار زاینده رود و تالاب گاوخونی فیلمبرداری می شود.

بازیگران فیلم عبارتند از: محمدرضا هدایتى ، لاله اسکندرى ، محمد فیلى ، جمشید صدری، پری کربلایی، سپیده مظاهری و (بازیگران کودک و نوجوان): امیرعباس رضایى و مریم عرب جعفرى.
«سیمین» در ژانر کودک ساخته می شود و مضمون آن درباره علت خشک شدن زاینده رود و تاثیرات آن بر زندگی مردم به ویژه کشاورزان است. قصه فیلم در فضایی استعاری روایت می شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است.
آتش زمزم تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و فیلمنامه آن کار مشترک کریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» است که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می پرداخت و سال ۹۳ در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.
سازندگان با تدوین همزمان پروژه توسط کاوس آقایى در تلاش هستند تا فیلم را براى حضور در جشنواره بین المللى کودک و نوجوان اصفهان آماده مى کنند.
عوامل اصلی فیلم عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: مرتضی آتش زمزم، نویسندگان:کریم رناسیان و خزر مهرانفر،مشاور پروژه: مهدى طاهرى، مدیر فیلمبرداری: محمد فضیله،طراح صحنه و لباس: وحید لارى،دستیاران صحنه: حسام حیدریان و مهدى پرچمی،دوخت لباس و جامه دار: فاطمه جهانى،طراح گریم: علی بهادرى،مجرى گریم بانوان: صفا درویش زرگر،صدابردار: مسعود اردلانى،دستیار صدا علی کاظمی،عکس: رضا سلطانى،برنامه ریز: کریم رناسیان،دستیار دوم کارگردان: حسین توکلى،منشی صحنه: مریم نقیب الذاکرین،مدیر تولید:مجتبى آتش زمزم،مدیر تدارکات: محمود کریمی،دستیارتدارکات: مهدى حمید، على توکلى،حمید چلمغانى و مهدى چلمغانى،هماهنگی تولید: امیر ناصر سلطانی،مجریان طرح: رضا شاکری، بهرام زنده دل،دستیار تهیه کننده: ابوالفضل آتش زمزم،دستیاران تصویر: علی کرمى ، همت منتظرى،محمد حسین قربانى، حامد قطبى و آرمین ذوالفقاری.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6672/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو