تازه ترین گمانه زنی رسانه ای پیرامون مجری مهم ترین برنامه سینمایی تلویزیون

احتمال حضور یک شکست خورده روی صندلی «هفت»!

احتمال حضور یک شکست خورده روی صندلی «هفت»!
calendar شنبه 30 تير 1397 در 07:52
آینه نیوز: در حالی که مدت ها است تنها وضعیت قابل اشاره پیرامون مهم ترین برنامه سینمایی تلویزیون، خلاصه به وعده های عمل نشده ی مسئولان تلویزیون شده است، تازه ترین گمانه زنی رسانه ای خبر از نامی می دهد که مدت ها است آثار سینمایی و سریالی اش با شکست مواجه شده است.

آینه نیوز: در حالی که مدت ها است تنها وضعیت قابل اشاره پیرامون مهم ترین برنامه سینمایی تلویزیون، خلاصه به وعده های عمل نشده ی مسئولان تلویزیون شده است، تازه ترین گمانه زنی رسانه ای خبر از نامی می دهد که مدت ها است آثار سینمایی و سریالی اش با شکست مواجه شده است و از سویی هیچ گونه تبحری در اجرای جذاب و تخصصی یک برنامه سینمایی ندارد؛ شرایطی که در گذشته با اجرای نامناسب «محمد حسین لطیفی» در برنامه سینمایی شبکه تهران به اثبات رسیده است و حالا نامش به عنوان گزینه اجرای «هفت» توسط روزنامه ای سینمایی مطرح شده است.

به گزارش بانی فیلم، اساس شنیده ها و تفاهمات پشت پرده مدیران شبکه سه و معاونت سیما، قرار است هدایت برنامه «هفت» به فیلمسازی برسد که سریال آخرش در تلویزیون، یک شکست مطلق بود؛ به اندازه ای که بسیاری از منتقدان به آن تاختند.
محمدحسین لطیفی گزینه جدیدی که نامش به عنوان مجری «هفت» مطرح شده، اگر شانس بیاورد و مشمول تئوری عجیب معاون سیما مبنی بر حذف چهره هایی که نامشان برای کسب این عنوان مطرح شده قرار نگیرد، شاید بتوان تصور کرد که روی این کرسی بنشیند!
بنا بر این گزارش، فصل نخست «هفت» با فریدون جیرانی وامدار اولین بودن و متکی به یکه تازی در خلا نمونه های مشابه بود و در شرایطی که پتانسیل تبدیل شدن به یک برنامه خوب را داشت، به بیراهه رفت. عوامل کم تجربه برنامه در غیبت یک مدیر راهبردی و کاربلد اسیر دانش اندک خود در برنامه سازی شدند. ضمن اینکه فریدون جیرانی هم آدمی نبود که خود را گرفتار «هفت» کند و در نیمه راه جا زد! این در حالی بود که مسعود فراستی با معرفی خود به عنوان یک منتقد درگیر با اغلب اهالی سینما به واسطه ادبیات پرخاشگرانه و تندش، «هفت» را به تریبونی برای حمله به هر آنکه و آنچه دوستشان نداشت بدل کرد. عملکردی که خیلی ها را با تلویزیون و این برنامه دشمن کرد و به مقابله به مثل واداشت.
فصل دوم برنامه «هفت» با اجرای محمود گبرلو که پیش از آن، به عنوان نویسنده مطبوعاتی فعالیت داشت، یکی از بی خاصیت ترین برنامه های سینمایی تلویزیونی بود. آشنا نبودن گبرلو به تکنیک های تولید برنامه و عدم تسلط اش به مسائل مختلف سینما، «هفت» را به شکل برنامه ای بدون چالش و خنثی مبدل کرده بود. گبرلو حتی در گفت و گو هایش با سینماگران هم ترجیح به حاشیه گریزی و فرار از چالش برانگیزی داشت و تا جایی به این رویه ادامه داد که «هفت» به معنی واقعی کلمه وارفت.
پس از آن بهروز افخمی «همه کاره» هفت شد! این فیلمساز البته باز هم منتقد پر دردسر را نگین برنامه کرد تا باز هم هفت حاشیه سازی اش پررنگ شود. افخمی حتی ابتدا گام در مسیر آزمون و خطا هم گذاشت. از جمله اجرای بخش گفت وگوی برنامه را به حمید گودرزی بی تجربه در این حوزه سپرد که پس از چند قسمت، خود این بازیگر بالاخره به این تشخیص رسید که کار، کار او نیست و از گروه جدا شد.
حضور افراد جوان و آماتور در جایگاه گزارشگر و خبرنگار در این برنامه هم به ضعفهایش افزوده بود و هفته ای نبود که جزییات گافهای آنان رسانه ای نشود. چهره هایی که گفته می شد تلویزیون به افخمی تحمیلشان کرده و ناگزیر از تحملشان است.
افخمی البته هدایت برنامه را با سیاست خاصی پیش برد و تلاش کرد به قول سیاسیون تهدید ها را هم به فرصت بدل کند. او بعضی از همین افراد تحمیلی را گاه از ناحیه کمبود دانش شان چنان روی آنتن نقره داغ می کرد تا خودشان بگذارند و بروند! ترفندی که بعضا خوب جواب میداد. او حتی پای رسول صدرعاملی محافظه کار را نیز به عنوان مجری یکی از بخشها به «هفت» باز کرد که برآیند جذابی نداشت.
بروز برخی اختلافات میان تهیه کننده برنامه با افخمی که گویا الصاقی از سوی مدیر وقت شبکه و مورد حمایت او بود، راه را برای کارگردان «روباه» باز کرد تا خود تهیه کنندگی را هم بر عهده بگیرد. هر چند گفته میشد موضوع اختلاف صحت ندارد و پروینی دستیار افخمی خواهد ماند.
پس از افخمی که سکاندار فصل سوم این برنامه بود، انتخاب مجری «هفت» به یکی از پرحاشیه ترین اخبار رسانه ها تبدیل شد و هر روز نام یکی از فیلمسازان و مجریان در رسانه ها به عنوان مجری این برنامه منعکس می شد که به دلیل همین رسانه ای شدن خبر، به مهره های سوخته معاون سیما تبدیل شده و اسامی شان از این گردونه خارج می شد.
البته انتخاب مجری ویژه برنامه «هفت» در جشنواره فیلم فجر سال گذشته هم که رضا رشیدپور اجرای آن را برعهده گرفت، پر از حواشی و بازخوردهای ریز و درشت بود. رشیدپور یک انتخاب نامتعارف و مشخصا اجباری بود که به مثابه یک راهکار موقتی به کار آمد و به همان سرعت هم کنار رفت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6563/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو