همراه با خروس های قهرمان و غیرمتعارف ترین سیاستمدار طرفدار فوتبال + فیلم

چگونه مشکل رئیس جمهور کرواسی در رسانه ملی حل شد؟!

چگونه مشکل رئیس جمهور کرواسی در رسانه ملی حل شد؟!
calendar دوشنبه 25 تير 1397 در 09:58
آینه نیوز: تیم ملی فوتبال فرانسه در یکی از زیباترین فینال های تاریخ جام جهانی با قاطعیت قهرمان شد و در یک بازی یک طرفه کروات ها را در فینال له کرد تا رمانتیک ترین لحظه ی بالابردن جام طلایی زیر باران مسکو توسط خروس های قهرمان شکل بگیرد و مردمان فرانسه را غرق در شادی کند.

آینه نیوز: تیم ملی فوتبال فرانسه در یکی از زیباترین فینال های تاریخ جام جهانی با قاطعیت قهرمان شد و در یک بازی یک طرفه کروات ها را در فینال له کرد تا رمانتیک ترین لحظه ی بالابردن جام طلایی زیر باران مسکو توسط خروس های قهرمان شکل بگیرد و مردمان فرانسه را غرق در شادی کند.

شب گذشته خستگی مفرط بازیکنان کروات و تعویض های نامناسب سرمربی این تیم، شکست سنگین 2-4 را برای تیم ملی کرواسی رقم زد تا «زلاتکو دالیچ» برخلاف بازارگرمی دوستش «برانکو» نشان دهد که مرد بازی بزرگ نیست. در آن سو شبکه ورزش سیما از «وینگو بگوویچ» یکی از مربیان ناکارآمد کروات به عنوان کارشناس بازی فینال استفاده کرد تا به قول گزارشگر اعزامی برنامه ی «فصل داغ فوتبال» روبروی «آقا جواد خیابانی» بنشیند. همان «مجتبی پوربخش»ی که با گزارشات سرد و آماتوری خود از روسیه در روزهای جام جهانی همراه با مخاطبان بود!

به گزارش آینه نیوز، در حالی که یوگسلاوی سابق مهد مربیان کارآزموده و تئوریسین های ارزشمند و موفقی همچون «بورا میلوتینوویچ» بود اما با استقلال کرواسی و نتیجه درخشان ستارگان سال 98، به شکلی بی رویه مربیان درجه دو کروات راهی کشورهای آسیایی و به خصوص ایران شدند. در این میان «تومیسلاو ایویچ» برخلاف دیگر مربیان کروات با وجود مهارت های فنی بالا اسیر یکی از توطئه های فوتبالی در ایران شد تا مربی تیم قهرمان «پورتو» تنها مدتی کوتاه لباس مربیگری تیم ملی فوتبال ایران را به تن کرده و در نهایت موفقیت ملی پوشان ایرانی در جام 98 فرانسه به حساب یکی از مربیان ناتوان ایرانی ریخته شود. برخلاف ایویچ، سال ها است که ایران فضای مناسبی برای جولان «ایچ» ها شده تا مدیران ایرانی که توانایی لازم را برای درک و اداره فوتبال ندارند به حکم موفقیت نسل طلایی کرواسی آماده برای در آغوش گرفتن مربیان درجه چندم کرواسی باشند. مربیانی که هیچ گاه موقعیت حضور در تیم های درجه یک جهانی را پیدا نکردند و برای نمونه «بوبان» یکی از ستارگان نسل طلایی سال 98 کرواسی با وجود سابقه بازی در آث میلان، در نهایت تبدیل به کارشناس برنامه های تلویزیونی در ایتالیا و کرواسی شد. از این رو تیم های ملی و باشگاهی آسیا جایی برای برآورده شدن آرزوهای مربیان کروات گردید تا مربیان این کشور برای خروج از وضعیت نامناسب اقتصاد کرواسی، به استقبال دلار شیخ نشین ها و استقبال گرم تماشاگران ایرانی بروند.

به گزارش آینه نیوز، شب گذشته یکی دیگر از ماجراهای بحث برانگیز رسانه ملی شکل گرفت! هنگامی که بعد از تثبیت قهرمانی تیم ملی فوتبال فرانسه در جام بیست و یکم نوبت به مراسم اهدای جام طلایی و جوایز بهترین ها شد و روسای کشورهای روسیه، فرانسه و کرواسی در کنار مقامات فیفا و یوفا آماده برای اجرای آخرین مرحله از برگزاری جام 2018 بودند. با وجود این که بخش پُرطرفدار مراسم اختتامیه که شامل آوازخوانی و حرکات ویژه بود، راهی به تلویزیون نیافت اما نحوه پوشش اهداء کنندگان جوایز به گونه ای بود که هیچ گونه مشکلی برای پخش زنده مراسم از طریق شبکه سه و ورزش سیما احساس نشود، اما یکی دیگر از رفتارهای غیرمترقبه ی رئیس جمهور متفاوت کرواسی، باز هم واهمه به جان مدیران رسانه ملی انداخت!
مشکل از آغوش گرم و طولانی «کالیندا کیتاروویچ» بود که موجب شد به جای پخش کامل مراسم، مخاطبان تلویزیونی شاهد تصاویر تکراری بازی شوند اما بعد از پارازیت تلویزیون! در هنگام اهدای جوایز تیم ملی فوتبال کرواسی و گرمی استقبال رئیس جمهور این کشور، ناگهان ورق برگشت و یکی دیگر از تصمیمات لحظه ای مدیران تلویزیون با نمایش تقدیر ویژه ی خانم کیتاروویچ از قهرمانان جام نمایان گردید! همان «آغوش»ی که چند روز پیش برای داور شایسته ایرانی در روسیه دردسر ایجاد کرده بود اما دیشب پخش تصاویرِ در آغوش گرفتن اعضای تیم ملی فوتبال فرانسه توسط رئیس جمهور کرواسی، ذوق فردوسی پور را به همراه داشت تا از اتفاقی ویژه در رسانه ملی سخن بگوید! رسانه ای که بعد از انواع انتقادات نسبت به پخش مستند «بی راهه» به دنبال فرصتی برای کاهش اتفاق سنگین رخ داده بود و خاص ترین رئیس جمهور فعلی جهان، گزینه ای مناسب برای برآورده کردن خواسته «سیما» شد!

به گزارش آینه نیوز، دکتر کیتاروویچ که پیشتر وزیر امور خارجه بود و به چند زبان زنده دنیا تسلط دارد، یکی از شگفت انگیزترین موجودات سیاسی است. او برای نمایش مردمی بودنش حتی ابایی ندارد که با لباس های غیرمتعارف در مکان هایی خاص حضور یابد. برخلاف مسئولان ایرانی به جای استفاده از امکانات و هواپیمای اختصاصی، در کنار مردم سفر کرده و عکس سلفی بگیرد. خانم کیتاروویچ که پیشتر شماره 10 تیم ملی کرواسی را به «ترزا می»؛ نخست وزیر انگلیس و شماره 9 را به «ولادیمیر پوتین» و «دونالد ترامپ» روسای جمهور روسیه و امریکا اهدا کرده بود، یکی از پُرحاشیه ترین چهره های جام 2018 بود؛ از سلفی گرفتن در خیابان با روس ها تا انجام حرکات موزون برای پیروزی ها از بانوی متفاوت عرصه سیاست چهره ای ویژه ساخت. زنی که با نشستن در جایگاه تماشاگران یکی از پُرشورترین هواداران می شود و پس از راهیابی تاریخی تیم ملی کشورش به فینال در اولین جلسه هیات دولت همراه با وزرایش، لباس شطرنجی تیم ملی کرواسی را به تن می کند. رئیس جمهور کشور کوچک کرواسی که بیش از «داور شوکر»؛ بهترین گلزن جام جهانی 1998 و رئیس فعلی فدراسیون فوتبال کرواسی هیجان خود را بروز می دهد، 2 سال پیش با هواپیمایی معمولی وارد تهران شد و البته از تیررس نگاه همیشه بیدار ایرانیان در فضای مجازی بی نصیب نماند تا در صفحه اینستاگرامش شاهد صدها کامنت به زبان فارسی شود و متعجب از عشق و علاقه وافر ایرانیان به خود که حتی برای ابراز صمیمیت، خانم پرزیدنت را «عزیزم» خطاب می کردند!

خانم کیتاروویچ که شب گذشته برای اهدای جوایز دست در دست «امانوئل مکرون»؛ رئیس جمهور فرانسه به سمت سکوی ویژه ی مراسم آمده بود، برخلاف رئیس جمهور ایران دعوت رئیس جمهور روسیه را برای تماشای مسابقات جام جهانی پذیرفت و به شکلی صمیمانه وارد رختکن تیم ملی کرواسی شد و همراه با بازیکنان این کشور شادی و پایکوبی کرد. او که با انجام حرکات ویژه در هنگام بازی تیم ملی کرواسی و روسیه، نگاه متعجب «اینفانتینو» رئیس فیفا را صورت داد و جنب و جوشش در شب فینال در برابر صورت سنگیِ «پوتین» تضادی جالب را رقم زده بود، در آخرین بازی جام رویایی 2018 با وجود این که موجب تحرک «مکرون» شد اما طرفداری مغلوب شده بود. با این حال زنِ متفاوت عرصه سیاست اعتقاد دارد که با چنین رفتارهای غیر متعارفی پیروزِ مواجهه با نگاه مردم خواهد شد.

فیلم واکنش های رئیس جمهور متفاوت کرواسی در آخرین روز برگزاری جام جهانی 2018 روسیه


فیلم حضور رئیس جمهور کرواسی در رختکن تیم ملی فوتبال کرواسی بعد از شکست روسیه و راه یابی به مرحله نیمه نهایی

 

جام جهانی 2018 روسیه با قهرمانی تیم اوج گرفته ی «فرانسه» به پایان رسید و پایان بخش برنامه های تلویزیونی سیما، عذرخواهی عادل فردوسی پور از مخاطبان ایرانی بابت «آگهی های طولانی تلویزیون» و «عدم حضور چهره های جهانی فوتبال در تلویزیون» بود. حالا باید بیش از 4 سال صبر کرد تا به حکم غیرمنطقی تیم سابق فدراسیون جهانی فوتبال، کشور کوچک و بی ریشه ی «قطر» تنها به واسطه دلارهای نفتی در تاریخی غیر از زمان همیشگی، برگزار کننده جام جهانی 2022 در فصل پاییز باشد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6540/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو