نظر مهم ترین نوازنده پیانوی جهان درباره برجام، ترامپ و ایرانیان

خاطره پرواز نت هایی خاطره انگیز در قلب عاشقان موسیقی با انگشتان جادویی «ریچارد کلایدرمن»

خاطره پرواز نت هایی خاطره انگیز در قلب عاشقان موسیقی با انگشتان جادویی «ریچارد کلایدرمن»
calendar چهارشنبه 20 تير 1397 در 09:10
آینه نیوز: کنسرت هنرمندانی برجسته همچون ریچارد کلایدرمن و خاطره خوش شب های زیبای پیانو در تهران این اشتیاق را صدچندان ساخت که دیگر موزیسین های درجه یک جهانی هم به ایران آمده و طرفداران را با صدای شیرین سازشان سرمست سازند.

آینه نیوز: سال ها پیش که امکان انتشار کاست هایی از موزیسین های شناخته شده خارجی در ایران فراهم شد، آثار «ریچارد کلایدرمن» در کنار کریس دی برگ، خولیو ایگلسیاس، آندریا بوچلی، لوچانو پاواروتی، کنی جی، جو ساتریانی، ونجلیس و کیتارو به بازار آمد و بعدها با ورود لوح فشرده، فرم متفاوتی در مسیر همنشینی با آثاری خاطره انگیز فراهم شد.

به گزارش آینه نیوز، با وجود نگاه غیرفرهنگی برخی از رسانه های مشخص در قبال کنسرت هنرمندانی برجسته همچون ریچارد کلایدرمن، خاطره خوش شب های زیبای پیانو در تهران این اشتیاق را صدچندان ساخت که دیگر موزیسین های درجه یک جهانی هم به ایران آمده و طرفداران را با صدای شیرین سازشان سرمست سازند. البته در روزهای آتی ورود نوازنده جهانی ایران؛ خانم لیلی افشار به ایران و برپایی کنسرت در نیاوران می تواند بخشی از این نیاز باشد. برگزاری کنسرت رسیتال گیتار کلاسیک در روز جمعه 5 مردادماه در فرهنگسرای نیاوران به طور حتم علاقمندان واقعی موسیقی را به سمت شمال تهران هدایت می کند. مخاطبانی که از انواع صداهای ناکوک امروز موسیقی ایران فراری بوده و به دنبال سیراب شدنی واقعی هستند.

اما کنسرت «ریچارد کلایدرمن» در ایران خاطره خوشی را برای نوازنده مشهور فرانسوی به دنبال داشت. خالق نواهای سحرآمیز با انگشتانی جادویی طی گفت و گو با سایت موسیقی ما از اشتیاق زیاد ایرانیانِ علاقمند گفت و از سال ها پیش که در پاریس به دنبال آهنگ های خاطره انگیز ایرانی برای اجرایی قابل پیش بینی در سرزمین پارسی بود. مهم ترین نوازنده امروز پیانو در گفت و گوی اخیر درباره برجام و ترامپ نیز سخن گفت و عنوان کرد: «مثل همه افراد دنیا من هم در رسانه‌ ها (رادیو، پرس، تی وی) دیدم که ترامپ تصمیم گرفته که قراردادی که بین آمریکا و اروپا و بعضی کشورها با ایران بسته شده را زیر پا بذارد. من خیلی ناراحت شدم که این اتفاق افتاد و این باعث محترم شدن ایران و ایرانی‌ها برای من شد. احترام دیگری که من برای ایران قائلم این است که ایران یک کشور خیلی قدیمی و ریشه دار بوده و هست، با فرهنگ قدیمی و هنر و معماری قدیمی و این را باید بگویم که زبان فارسی در فرانسه خیلی شناخته شده است و در ادبیات قرن 17 و 18 ما اغلب به فرهنگ فارسی اشاره شده است و من واقعا دوست داشتم که بیایم و این کشور را ببینم.»

ریچارد کلایدرمن از تعدد برنامه هایش برای اجرای کنسرت در نقاط مختلف جهان گفت و این که آرزومند به حضوری دوباره در ایران و اجراهای خاطره انگیز تازه ای است. نوازنده ای که به گفته تهیه کننده اش می خواهد تا 100 سالگی بنوازد و نمی خواهد همچون شخصیت قهرمان فیلم «تایتانیک» به این زودی ها در فراموشی غرق شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6532/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو