نتیجه قطعی پرونده جنجال برانگیز پزشکی اعلام شد

پزشک معالج عباس کیارستمی از محرومیت گریخت و تنها توبیخ شد

پزشک معالج عباس کیارستمی از محرومیت گریخت و تنها توبیخ شد
calendar یکشنبه 10 تير 1397 در 12:05
آینه نیوز: قائم‌ مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی نتیجه قطعی پرونده مرحوم کیارستمی را اعلام کرد.

آینه نیوز: قائم‌ مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی نتیجه قطعی پرونده مرحوم کیارستمی را اعلام کرد.

به گزارش فارس، محسن خلیلی، قائم‌ مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: پرونده به همان حکمی که در هیأت تجدیدنظر استان تهران مشخص شده بود، اعلام و پزشک وی، محکوم به توبیخ کتبی همراه با درج در پرونده و در نشریه نظام‌ پزشکی شد. وی افزود: سازمان بررسی‌ ها را به عنوان ماده 40 به هیأت عالی ارسال کرد و از جانب هیأت عالی هم همان رأی تجدیدنظر اعلام شد.

قائم‌ مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه پزشک مرحوم کیارستمی محرومیت از کار نخواهد داشت،‌ گفت: موضوع محرومیت در هیأت بدوی مطرح بود که در دادگاه تجدیدنظر اعتراض شد و سرانجام نتیجه توبیخ کتبی همراه با درج در پرونده و نشریه نظام پزشکی شد. خلیلی تصریح کرد:‌ خانواده مرحوم کیارستمی اعتراض به نتیجه هیأت عالی نکرده بود که خود سازمان نظام پزشکی با اعمال ماده 40 روی حکم اعتراض کرد که پرونده به هیأت عالی ارسال شود و هیأت عالی چون خود فرد هم ذی‌نفع اعتراض بود همان رأی تجدیدنظر را تأیید کرد. وی با بیان اینکه توبیخ سه مرحله دارد، گفت: تذکر، توبیخ و درج در پرونده و توبیخ و درج در نشریه نظام‌ پزشکی شامل این سه مرحله است و زمانی که پزشک محکوم به توبیخ و درج در نشریه نظام پزشکی شود در سابقه آن لحاظ خواهد شد و در واقع جزء سوء سابقه پزشک می‌ شود.

قائم‌ مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه این محکومیت محدودیت برای پزشک ایجاد می‌ کند ولی محرومیتی به همراه ندارد، افزود: در پزشکی قانونی سقف 5 درصد دیه را برای پزشک لحاظ کردند و در صورتی که حکم زیر 10 درصد باشد در واقع تذکر شفاهی برای پزشک لحاظ می‌ شود. خلیلی تصریح کرد: از آنجایی که سوء پیشینه، با اجرای این حکم برای پزشک ایجاد می‌‌شود دیگر  پزشک نمی‌ تواند برای گرفتن پروانه و جابه‌ جایی کار در مراکز درمانی اقدام کند و یا مسئول فنی بیمارستان و مرکزی شود.

وی با اشاره به اینکه پزشک مرحوم کیارستمی سه سال از گرفتن عدم سوء پیشینه انتظامی محروم شده است، تأکید کرد: اگر قصور دیگری توسط این پزشک رخ دهد حکم شدیدتری در پرونده آن ایجاد خواهد شد که این حکم به صورت‌های گوناگون از جمله محرومیت کوتاه‌ مدت، میان‌مدت و بلندمدت است و در نشریه نظام پزشکی کل کشور نیز حکم چاپ می‌ شود. قائم‌ مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی عنوان کرد: جراح مرحوم کیارستمی که این حکم برایش صادر شده همچنان می‌تواند جراحی را انجام دهدو نتیجه قطعی به خانواده و پزشک کیارستمی ارسال شده است و نتیجه تغییری نخواهد کرد.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6515/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو