اعتراض بازیگران سرشناس هالیوود علیه سیاست های غیرانسانی «ترامپ»

از نقد تند «تیم رابینز» تا دستگیری «سوزان ساراندون»

از نقد تند «تیم رابینز» تا دستگیری «سوزان ساراندون»
calendar شنبه 09 تير 1397 در 11:46
آینه نیوز: در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کارلووی واری که جمعه شب برگزار شد، «تیم رابینز» از ترامپ به عنوان هیولا یاد کرد و «سوزان ساراندون» در تجمع اعتراضی توسط پلیس دستگیر شد.

آینه نیوز: در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کارلووی واری که جمعه شب برگزار شد، «تیم رابینز» از ترامپ به عنوان هیولا یاد کرد.

به گزارش مهر و به نقل از ورایتی، پنجاه‌ و سومین دوره جشنواره معتبر کارلووی واری از دیروز جمعه آغاز به کار کرد و در مراسم افتتاحیه این جشنواره که با حضور تیم رابینز بازیگر مطرح آمریکایی انجام شد، وی ترامپ را برای رفتار خشونت‌ آمیز با کودکان پناهنده مورد خطاب قرار داد و به انقلاب مخملی چک به رهبری واسلاو هاول در سال ۱۹۸۹ ادای احترام کرد. وی تاکید کرد که درست مثل زمانی که مردم در گروه‌ های بزرگ در پراگ حاضر شدند تا خواستار پایان کمونیسم شوند، امروز هم دنیا به چنین مردانی نیاز دارد. وی با یادآوری فیلم «بازگشت به آینده» محصول ۱۹۸۵ و تلاش ناموفق خودش برای به دست آوردن نقش اصلی آن، اعتراف کرد که این روزها با خواندن اخبار، تصویری از یک «بچه هیولای زودرنج و پر ادعا» در ذهنش تداعی می‌ شود.

بازیگر «رستگاری در شائوشنگ» یادآور شد که مفهوم سفر در زمان که در این فیلم مطرح شد امروز بیش از پیش مورد توجه است چراکه تنی چند از آنهایی که در قدرت هستند می‌ خواهند آمریکا را به عقب و به دهه ۱۹۵۰ بازگردانند. رابینز گفت: ما لحظات مارتی مک‌ فلای (شخصیت اصلی فیلم «بازگشت به آینده») را تجربه می‌ کنیم. وی با ادامه صحبت‌ هایش از فیلمسازان خواست برای حقیقت بجنگند و داستان‌ هایی قوی تولید کنند نه اینکه تسلیم «عروسک‌ های پروپاگاندا» و «جهان مارول» بشوند. او به هنرمندان چنین خطاب کرد: مقاومت کنید، مقاومت کنید، مقاومت کنید.

همچنین به گزارش بی بی سی، «سوزان ساراندون»؛ بازیگر برنده اسکار در تجمع اعتراضی علیه سیاست جداسازی خانواده‌ ها در مرزهای آمریکا بازداشت شد. سوزان ساراندون می‌ گوید او یکی از صدها زنی است که در تحصن حمایت از مهاجران در ساختمان وزارت دادگستری آمریکا بازداشت شده است. پلیس واشنگتن می‌ گوید ۵۷۵ نفر در تجمع غیر قانونی روز پنجشنبه بازداشت شدند و بیشتر آنها آزاد شده‌ اند.

این زنان به سیاست مهاجرتی دولت ترامپ و جداسازی کودکان از پدر و مادرشان در مرز جنوبی آمریکا معترض بودند. قرار است تجمع اعتراض آمیز در روز شنبه نیز برگزار شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6512/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو