در یک کنفرانس خبری در کشور پرتغال؛

«اصغر فرهادی» درباره همکاری با نتفلیکس، نحوه ممیزی در ایران و جایگاه سریال ها پاسخ داد

«اصغر فرهادی» درباره همکاری با نتفلیکس، نحوه ممیزی در ایران و جایگاه سریال ها پاسخ داد
calendar سه شنبه 05 تير 1397 در 13:23
آینه نیوز: در روزهای گرم جام جهانی فوتبال که ملی پوشان ایرانی در حال مبارزه با تیم ملی فوتبال پرتغال بودند، اصغر فرهادی؛ فیلمساز جهانی ایران برای برگزاری یک مسترکلاس سینمایی در جشنواره بین‌ المللی فیلم «کارگردانان جدید، فیلم‌ های جدید» در شهر «اسپینیو» به سر برد.

آینه نیوز: در روزهای گرم جام جهانی فوتبال که ملی پوشان ایرانی در حال مبارزه با تیم ملی فوتبال پرتغال بودند، اصغر فرهادی؛ فیلمساز جهانی ایران برای برگزاری یک مسترکلاس سینمایی در جشنواره بین‌ المللی فیلم «کارگردانان جدید، فیلم‌ های جدید» در شهر «اسپینیو» به سر برد. کارگردان فیلم «فروشنده» که از «کی روش» به نیکی یاد کرد و سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران را مورد تجلیل قرار داده بود، درباره تازه ترین فیلمش و شرایط فیلمسازی نیز سخن گفت.

به گزارش ایسنا، بخشی از گفت و گوی اصغر فرهادی در کنفرانس خبری تازه اش راجع به همکاری وی با نتفلیکس جهت تولید اثر بود که کارگردان «همه می دانند» پاسخ داد: آنها قبلا به من پیشنهاد داده‌ اند. نتفلیکس پیشنهاد سرمایه‌ گذاری آخرین ساخته‌ ام را داد که قبول نکردم و به آنها گفتم اگر زمانی خواستم سریال بسازم با شما صحبت می‌ کنم، اما این سینماست و فیلم‌ ها قرار است روی پرده بزرگ به نمایش گذاشته شوند. اگر فیلمم را به شما بدهم مشکل سرمایه‌ گذاری نخواهم داشت اما در نهایت فیلم در تلویزیون دیده می‌شود و من این فیلم را برای تلویزیون نساخته‌ ام.

بخش دیگری از صحبت های فرهادی درباره سریال های مطرح جهانی قابل توجه می باشد که کارگردان «جدایی نادر از سیمین» در این باره گفت: «نتفلیکس» و «آمازون» در حال ساخت سریال‌ های عظیمی هستند که آنها را دوست دارم و تماشا می‌ کنم اما می‌ دانم این می‌تواند سینما را نابود کند. زمانی که در حال تماشای تلویزیون هستید فرصت فکر کردن و تحلیل کردن آنچه در حال روی دادن است را ندارید و فقط یک تماشاچی هستید.

فرهادی در بخشی دیگر از گفته هایش به سوال مربوط به «ممیزی در ایران» پاسخ داد و گفت: اگر قصد داشته باشید فیلمی بسازید باید تعدادی از صفحات فیلمنامه را به کمیته بازبینی ارسال کنید تا مطالعه کنند. سینمای تجاری هیچگاه سانسور نمی‌ شود، ما درباره فیلم‌ هایی صحبت می‌کنیم که کارگردان می‌ خواهد در آن پیامی را منتقل کند. بخش خوب ماجرا این است که اعضای کمیته بازبینی از کسانی تشکیل شده که خود در صنعت سینما مشغول هستند و این کار را برای فیلمسازان راحت‌ تر کرده است. زمانی که متولد می‌ شوید و در آنجا بزرگ می‌ شوید همیشه برای این شرایط راهی پیدا می‌ کنید. این بدان معنا نیست که این مشکل بزرگی نیست اما به بیانی خود-سانسوری از پیش، درون من است، گرچه متوجه آن نمی‌ شوم.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6506/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو