گزارشی از جشن خیابانی مردم پس از بازی جانانه ملی پوشان ایرانی با پرتغال + فیلم

تیمی که از جام جهانی خارج شد اما در قلب میلیون ها ایرانی ماند

تیمی که از جام جهانی خارج شد اما در قلب میلیون ها ایرانی ماند
calendar سه شنبه 05 تير 1397 در 09:53
آینه نیوز: در آغازین ساعات روز سه شنبه 5 تیرماه 97 و بعد از بازی جانانه ملی پوشان جوان تیم ملی فوتبال ایران مقابل آخرین قهرمان اروپا و تیم گردن کلفت فوتبال جهان، ایران غرق در شادی شد و همه شهرهای این سرزمین گرانقدر به خیابان ها ریخته و شادی و غرور سرشار از ملی بودنشان را در خیابان ها به نمایش گذاشتند.

آینه نیوز: تهران ساعت 2 نیمه شب. میدان انقلاب. تجمع هواداران تیم ملی فوتبال ایران.
در آغازین ساعات روز سه شنبه 5 تیرماه 97 و بعد از بازی جانانه ملی پوشان جوان تیم ملی فوتبال ایران مقابل آخرین قهرمان اروپا و تیم گردن کلفت فوتبال جهان، ایران غرق در شادی شد و همه شهرهای این سرزمین گرانقدر به خیابان ها ریخته و شادی و غرور سرشار از ملی بودنشان را در خیابان ها به نمایش گذاشتند.

به گزارش آینه نیوز، پس از پایان بازی ایران با پرتغال در دور سوم مقدماتی جام جهانی 2018 که با تساوی یک بر یک در حدود ساعت 30 دقیقه بامداد به پایان رسید و در حالی که برخی از ایرانیان از طریق پرده عریض سینما و برخی در ورزشگاه آزادی تهران و بسیاری در خانه های خود به تماشای بازی مردان سرافراز تیم ملی نشسته بودند، این خیابان های ایران بود که شادی یک ملت را در خود دید؛ از این که تیم جوان و با انگیزه کی روش با جان و دل از دروازه ایران محافظت کرد و یک گام از مبارزه و تبعیت از دستورات تاکتیکی کی روش دست نکشید و کریس رونالدو و بازیکنان مطرح تیم ملی پرتغال را به زانو درآورد. دیشب تا چند ساعت پرچم های ایران در خیابان ها به رقص درآمد و بوق ها با صدایی بلند خودنمایی کرد. این تنها تیمی است که انقدر خوب و دلنشین مبارزه می کند که ایرانیان با وجود شکست از آن ها تشکر می کنند و نام بازیکنان مبارزش را فریاد می زنند. تیمی که از جام وداع کرد اما از قلب میلیون ها ایرانی در داخل و دیگر نقاط جهان خارج نخواهد شد.

در سینماها شوری همچون استادیوم های فوتبال برقرار بود و در حالی که همه بلیت ها به فروش رسید، انواع تماشاگران مرد و زن در کنار هم شعار فوتبالی سر دادند و سالن را منفجر ساختند. برخلاف گفته بازیگر آثار نازل سینمایی، هیچ تماشاگری منقلب نشد و همه یکصدا یک نام را فریاد می زدند؛ «ایران». تماشای فوتبال در سینما لذتی دارد که در این سال ها با نمایش فیلم ها حاصل نگردیده است. شور برخاستن، فریاد زدن و همراه شدن با هیجانی دراماتیک نسبت به ظهور بازیکنانی برجسته و با نمایشی دلپذیر و فیلمنامه ای منسجم. شب گذشته هم با اکران بازی ایران با پرتغال شور سینماها برقرار شد.

به گزارش آینه نیوز، شب گذشته در خیابان های مختلف تهران و به خصوص در میادین و معابر اصلی از میدان آزادی تا امام حسین شور و جشن و پایکوبی برقرار بود. مردها رقص کنان بودند و زنان بوق ها را به صدا درمی آوردند. خودروهای سواری و حتی ماشین های سنگین با عبور از خیابان حافظ تقاطع انقلاب، بوق شادی سر دادند و در حالی که بسیاری از ناظران در حال ثبت لحظه های شادی بودند، پلیس هم در گوشه میادین تماشاگر ماجرا بود. در میدان انقلاب، مردم خود را به بخش فوقانی رسانده بودند تا از همان بالا شادی خود را بروز دهند و صدای دست ها و بوق ها، گوش ها را کر می کرد. در خیابان نواب صفوی و در دیگر نقاط شهر نیز چنین جشن و پایکوبی هایی برقرار بود و از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب تهران مردم در حال شادمانی و نیز تماشای اتفاقاتی بودند که در خیابان ها حکمفرما بود و از قلب روسیه و با بازی ارزشمند و هوشیارانه ی ملی پوشان سرافراز تیم ملی جوانه زده بود.

دیشب شب پرتغالی ما ایرانیان بود؛ هر چند پرتغالی ها راهی دور بعد شدند اما به طور حتم یاران کریس رونالدو هیچ گاه جوانان جوان و گمنام ایرانی را فراموش نخواهد کرد، به خصوص علیرضا بیرانوند را که بعد از ماه ها خواستن، شب گذشته پنالتی مرد اول فوتبال جهان را گرفت.
جام جهانی 2018 همچنان ادامه دارد و فصل جدید با حضور بزرگان جهان رقم می خورد. جامی که در ادامه تنها تیم هایی را می پذیرد که شرایط جهانی بودن را داشته باشند. ملی پوشان ایرانی با کسب 4 امتیاز و انجام بازی های مناسب بیش از حد انتظار ظاهر شدند و همین عاملی شد تا ایرانیان قدر تلاش هایشان را بدانند. کی روش تیمی جوان، با انگیزه و تاکتیک پذیر ساخت. تیمی یکدست که بهتر شدن را معنا کرد و نشان داد که می توان بدون ستاره آقایی کرد.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6505/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو